wibako

Roboty ziemne

Moderator: peckiel

Roboty ziemne

Postprzez marcinoscs » 20 Lut 2018 18:15

Witam, i prosze o pomoc.
Do sciagnieca humus 3600m2 x 30cm odlozyc narazie na bok, pozniej niewlowanie tego samego terenu do pewnego poziomu, geodezyjnie mierzone 4380m3 z odwozem na 300m rozplantowanie tego urobku, a na wierzch trzeba rozplantowac ten humus, czyli zaladunek humusu i heja 300m. Jak byscie to liczyli
Czy kolowka + dwie trzyoski bedza ok dobtej roboty? Z robota wykonawcy sie nie spieszy czy bede to robol 2tyg czy 2 miechy dla nich nie ma problemu.

marcinoscs
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 20 Lut 2011 20:52
  • Miejscowość: Wrocław

Reklama

simmet

Re: Roboty ziemne

Postprzez marian94 » 20 Lut 2018 18:50

Do odhumusowania bierz spycharkę, odhumusuj to na hałde, wtedy koparką zniweluj teren, piasek w miejscu docelowym rozplantuj spycharką, humus ładuje koparka i na bieżąco rozpychaj spycharka, tak to chyba będzie najtaniej. Kołowa + 2 auta + spycharka
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Roboty ziemne

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Lut 2018 19:27

Ale bez sensu spychać humus spychaczem. I tak trzeba to koparką załadować na samochód także moim zdaniem prosto na auto. Będzie taniej. Do rozgrywania to szybciej spychacz niż kołówka bo się narobisz a efekt będzie słaby. Do równania jak nie masz spycharki to ładowarką też to zrobisz bez problemu.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Roboty ziemne

Postprzez marian94 » 20 Lut 2018 20:03

I gdzie zawieziesz ten humus jak załadujesz na hałde? A potem jeszcze raz będziesz ładować? Ładowarką to podziałasz jak będzie w miarę piaszczysty urobek jak glina to nic nie zrobisz, według mnie ładowarka jest do ładowania, pewnie że się da tylko po co jak można to zrobić lepiej, taniej i szybciej spycharką
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Roboty ziemne

Postprzez marcinoscs » 20 Lut 2018 21:19

Myslalem nad spycharka, nie mam ale wypożycze albo wynajme to nie problem, tylko ile byscie powiedzieli za taka robote? Według knr wychodzi jakas kosmiczna kwota albo moja nroma pro tak liczy. Gdzies wyczytalem w cennikach firm 14zl m3 z odwozem do 1km, ale jeszcze koszt plantowania, jak myslicie ?

marcinoscs
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 20 Lut 2011 20:52
  • Miejscowość: Wrocław

Roboty ziemne

Postprzez makumba » 20 Lut 2018 21:30

a ziemię do klienta i skasować, kopać koparką na samochody i odwozić a fadromą podwalić

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Roboty ziemne

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Lut 2018 22:26

Chyba nie doczytałeś pierwszego posta. Kolega pisze że odwozi humus 300m dalej. Sugierujesz żeby pchać tą odległość spychaczem? :crazy: a żdziwiłbyś się z tą ładowarką. W suchym gliniastym terenie ładowarka ma lepszą przyczepność do nabierania i jedzie jak po asfalcie. W bardzo piaszczystym terenie to ciężko nabrać bo szybciej się koła mielą. Ja robiąc ładowarką 12t jestem w stanie ściągnąć ten humus 30-40 cm w takim tempie że te dwa samochody nie będą się nudzić. Jeśli oczywiście nie będzie mokro. A odnośnie założyciela tematu to kopara i prosto na auto. Ile w twoim rejonie biorą za m3?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Roboty ziemne

Postprzez marcinoscs » 20 Lut 2018 22:37

Rozmawialem z wlascicielem duzej firmy i powiedzial ze za 8zl m3 mozna robić, ale pod warunkiem ze koparka minimum 1.5 m3 i on ma wozidla nie wywrotki. 14zl to chyba za duzo bo by wychodzilo 140zl za wywiezienie jednej wywrotki na 300m, humus jest do sciagniecia i odlozenia na bok, pozniej sa wykopy w jednym rogu skarpa bedzie prawie 3m, trzeba to odwiesc na 300m rozplantowac i pozniej na tym rozciagnac humus.

marcinoscs
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 20 Lut 2011 20:52
  • Miejscowość: Wrocław

Roboty ziemne

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Lut 2018 22:45

Jaki masz sprzęt do tej roboty? Masz zebrać humus i wtedy do poziomu teren zrobić tak?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Roboty ziemne

Postprzez marian94 » 20 Lut 2018 23:08

Kolego z całym szacunkiem, ale to Ty masz problem z czytaniem. Humus który zbierze ma zostać wykorzystany na zakrycie terenu gdzie będzie rozplanowany urobek z wykopu, to wytłumacz po co ma go tam zawozić odrazu skoro nie ma przygotowanego jeszcze terenu. Humus ma spryzmować obok terenu odhumsowywanego. Nikt nie mówi tu o pchaniu 300 m.
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: Roboty ziemne

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Lut 2018 23:13

a na wierzch trzeba rozplantowac ten humus, czyli zaladunek humusu i heja 300m.

-- 20 Lut 2018 22:13 --

Humus na bok czyli koledze chodziło 300m odwieźć na bok a później po wyrównaniu terenu z powrotem.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Roboty ziemne

Postprzez dawidg2 » 20 Lut 2018 23:45

marcinoscs napisał(a):Do sciagnieca humus 3600m2 x 30cm odlozyc narazie na bok,


marcinoscs napisał(a): pozniej niewlowanie tego samego terenu do pewnego poziomu, geodezyjnie mierzone 4380m3 z odwozem na 300m rozplantowanie tego urobku,


marcinoscs napisał(a):a na wierzch trzeba rozplantowac ten humus, czyli zaladunek humusu i heja 300m

no raczej czytajcie uważnie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Roboty ziemne

Postprzez marian94 » 22 Lut 2018 18:10

A ogólnie to jaka kolowką dysponujesz? Ile trzy osiek jestes w stanie dziennie załadować? Czy urobek ma zostać tylko rozgarniety czy też wyprofilowany do jakiś rzednych? I co tam masz za grunt glina czy piach?
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: Roboty ziemne

Postprzez marcinoscs » 25 Lut 2018 15:05

Kolowka atlas 1404, przez 10 godz mysle ze 50 zaladuje, grunt to piaski, czasmi poklady gliny, rozgarniecie bez niwelowania.

marcinoscs
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 20 Lut 2011 20:52
  • Miejscowość: Wrocław

Roboty ziemne

Postprzez marian94 » 25 Lut 2018 18:39

Z rozplantowaniem to 10 zł za m3 to minimum żebyś coś tam zarobił , myślę że 11zł za m3 byłoby ok , pod warunkiem że będziesz ładował te 50 samochodów dziennie licząc że jeden to 10 m3. Spycharka minimum Cat D6N licząc 250 zł /h x 10h x 6 dni , 2 dni odhumusowanie , 2 dni rozplantowanie ziemi i 2 dni rozplantowanie humusu . Jeżeli 11 zł za m3 będzie im za dużo to za 10zł za m3 też zarobisz , tyle że mniej , ogólnie za mniej niż 10 zł za m3 w twoim przypadku z kołówką do dyspozycji się nie opłaca .

Autor postu otrzymał pochwałę
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: Roboty ziemne

Postprzez marcinoscs » 25 Lut 2018 20:52

Spycharke wynajme bez operatora, komatsu ok 18t dokladnie nie wiem ale spora maszyna, biora 1000zl za dobe bez operatora i paliwa. 30 ladowalem bez problemu ale one lataly 7km w jedna strone z piaskiem wiec powinno sie udac. Dzieki wszystkim za pomoc.

marcinoscs
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 20 Lut 2011 20:52
  • Miejscowość: Wrocław

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej