wibako

Poprawienie kanalizacji-wyjścia ze studzienek

Moderator: peckiel

Poprawienie kanalizacji-wyjścia ze studzienek

Postprzez maksyM » 12 Maj 2013 09:11

Cześć. Panowie- pytanie do Was.
Kroi mi się trochę roboty. W okolicy powstało trochę kanalizy. Teraz pójdą przyłącza. Ci co rozpisali przetarg dali dupy, bo nie uwzględnili wyjść ze studzienek do granicy pasa drogowego. Teraz gminne drogi trzeba ryć od nowa :crazy: Włodarze w gminie chcą żeby tą robotę robili serwisanci z wodociągów a my tylko wynajem koparki na godz. Bo liczą że ich taniej wyjdzie, wszak murzynom i tak płacą pensje. Mamy z nimi umowę podpisaną. W razie awarii rzucam wszystko i jadę ich ratować :D
Serwisantów jest trzech, a awarii jest sporo bo lwia część wodociągu żeliwna. Bronią się więc rękami i nogami żeby kanalizy już nie robić.
Dodam jeszcze że mam wszystkie potrzebne narzędzia oprócz wycinarki do asfaltu- chłopcy na wodociągach dysponują wiertarką i młotem z marketu :lol:
Mam więc dylemat- czy postawić przy nich koparkę i liczyć godziny (i za wynajem narzędzi), czy dać swoich ludzi i robić kompleksowo. W grę wchodzi wycięcie asfaltu i odtworzenie jezdni do stanu pierwotnego. Drogi gminne- od studni do granicy pasa 4-6m. Studzienki betonowe. Kolizja z wodą, czasem gaz i światłowód. Glina, z wodami gruntowymi problemu nie ma. Głębokość do 2,5m. Jak byście taką robotę wycenili?

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Reklama

simmet

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 12 Maj 2013 13:49

maksyM napisał(a):Ci co rozpisali przetarg dali dupy, bo nie uwzględnili wyjść ze studzienek do granicy pasa drogowego.


Projektant nie uwzględnił tego w projekcie budowlanym? To musi być ciekawe, kanalizacja sanitarna bez dopływu ścieków, czyli gmina zakopała rurę w drodze i... może w ramach racjonalizacji powinni zmienić trochę w kwitach nazwę z kanalizacji sanitarnej na teletechniczną i puścić w niej światłowody? :mrgreen:

maksyM napisał(a):Mam więc dylemat- czy postawić przy nich koparkę i liczyć godziny (i za wynajem narzędzi), czy dać swoich ludzi i robić kompleksowo. W grę wchodzi wycięcie asfaltu i odtworzenie jezdni do stanu pierwotnego. Drogi gminne- od studni do granicy pasa 4-6m. Studzienki betonowe. Kolizja z wodą, czasem gaz i światłowód. Glina, z wodami gruntowymi problemu nie ma. Głębokość do 2,5m. Jak byście taką robotę wycenili?



Pewnie, że bardziej opłaca się robić kompleksowo. Rozumiem, że chodzi o wkucie do istniejącej studni betonowej, przeprowadzenie rury w pasie drogowym od wspomnianej studni do granicy posesji abonenta i montaż kinety przelotowej z włazem na teleskopie?

Jeżeli tak, to bez materiały (sama robocizna), a także bez kosztów wyłączeń pasa drogowego i projektów organizacji ruchu, wygląda to tak:

-Cięcie asfaltu piłą przejezdną spalinową: 10 zł netto / mb
-Kucie asfaltu: 280 zł netto / m^3
-Wykopy liniowe w gruncie suchym na odkład w pasie drogowym + późniejsze zasypanie wraz z zagęszczeniem: 55 zł netto / m^3
(pamiętaj, że wykop może wymagać zaszalowania, co to by się nie obsypało spod sąsiednich części drogi)
-Wkucie do studni betonowej z rurą 160 + zarobienie przejścia zaprawą wodoszczelną: 180 zł netto + montaż kaskady wewnątrz studni: 100 zł netto
-Ułożenie rury w wykopie na podbudowie piaskowej + zasyp pospółką wraz z zagęszczeniem: 35 zł / mb netto
-Montaż studni w granicy działki z kinetą przelotową (rura trzonowa + właz na teleskopie, w tym koszt regulacji): 150 zł netto
-Zagęszczenie staroużytecznej podbudowy + przygotowanie pod "dywanik" asafltowy z recyklera: 25 zł / m^2
-Koszt przyjazdu recyklera wraz z rozłożeniem przegotowanej masy asfaltowej (odzyskanej z kucia przed rozpoczęciem robót) - w różnych cześciach kraju stawki są tak zróżnicowane, że najlepiej przedzwoń do jakiejś firmy u was co ma recykler i się dowiedz ile sobie wołają za taki przyjazd. Średnio za łątkę trzeba liczyć około 140 zł / m^2, niemniej duży wpływ ma tutaj ilość metrów na jednorazowe łatanie.

Pozdrawiam i powodzenia;
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez maksyM » 12 Maj 2013 15:44

biedron napisał(a):Projektant nie uwzględnił tego w projekcie budowlanym? To musi być ciekawe, kanalizacja sanitarna bez dopływu ścieków, czyli gmina zakopała rurę w drodze i... może w ramach racjonalizacji powinni zmienić trochę w kwitach nazwę z kanalizacji sanitarnej na teletechniczną i puścić w niej światłowody? :mrgreen:


Jakoś tak się stało ze nie uwzględnił, asfalt zalany i od nowa będzie ryty :lol: A światłowód biegnie obok.
biedron napisał(a):
(pamiętaj, że wykop może wymagać zaszalowania, co to by się nie obsypało spod sąsiednich części drogi)

Pisałem- grunt to glina, nic się nie obsypuje, chyba że namoknie :)
biedron napisał(a):-Wkucie do studni betonowej z rurą 160 + zarobienie przejścia zaprawą wodoszczelną: 180 zł netto + montaż kaskady wewnątrz studni: 100 zł netto

Pojedziemy na wiertnicy i uszczelkach in situ.

biedron napisał(a):-Zagęszczenie staroużytecznej podbudowy + przygotowanie pod "dywanik" asafltowy z recyklera: 25 zł / m^2
-Koszt przyjazdu recyklera wraz z rozłożeniem przegotowanej masy asfaltowej (odzyskanej z kucia przed rozpoczęciem robót) - w różnych cześciach kraju stawki są tak zróżnicowane, że najlepiej przedzwoń do jakiejś firmy u was co ma recykler i się dowiedz ile sobie wołają za taki przyjazd. Średnio za łątkę trzeba liczyć około 140 zł / m^2, niemniej duży wpływ ma tutaj ilość metrów na jednorazowe łatanie.

To odpada. Gotowa masa asfaltowa "na tymczas" bo nowy dywanik ma być tylko jeszcze nie wiedzą kiedy :lol: W zasadzie na tych uliczkach jest więcej łat niż rodzimego asfaltu :lol:
Biedron, fajnie to wszystko liczysz i nie pamiętam czy Ci pisałem czy mówiłem że u nas liczenie z metra nie przejdzie. Nasz Burmistrz to też chłop ze wsi i dla niego czarno na białym musi być ile za całokształt. Nie da sobie tego rozbić na czynniki pierwsze bo może to dla niego za trudne :faja:
Ale z pewnością coś z tego wykorzystam. Jutro zaczynamy pierwsze trzy. Chłopcy będą robić sami na jakichś uniwersalnych uszczelkach (jeszcze ich nie widziałem)
I jeszcze jedno. Przejrzałem po łebkach trochę tematów i masz bardzo dużo postów ostatnio. Rozpędziłeś się w pisaniu jak "ciuchcia" parowa :lol: Masz tyle czasu, czy ja jestem tak mało zorganizowany że mam czas napisać w nocy albo w niedzielę posta? Bo dzisiaj też pracowałem. Awaria była :)

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 12 Maj 2013 17:51

maksyM napisał(a):Pisałem- grunt to glina, nic się nie obsypuje, chyba że namoknie :)


Założenia założeniami, ale jak ryczałtowo deklarujesz się gminie w odniesieniu do 1 szt przyłącza (bez znaczenia, jakiej długości), musisz mieć zapas w kosztorysie na jakąś niespodziankę związaną z gruntem. Sam dobrze wiesz, że nie jest on wszędzie jednolity, mogą w niej siedzieć różne niespodzianki, za których usuwanie nikt Ci ekstra nie zapłaci niestety :)

maksyM napisał(a):Pojedziemy na wiertnicy i uszczelkach in situ.


Jeżeli studzienki są z PP to okej, ale jeżeli betonowe, to nie uszczelka in situ, tylko tuleja PCV z uszczelką (w katalogach stoi to jako "tuleja ochronna" lub "przejście szczelne przez ścianę". U nas takie coś wymagają na włączeniach do betonowych studni.

maksyM napisał(a):Gotowa masa asfaltowa "na tymczas" bo nowy dywanik ma być tylko jeszcze nie wiedzą kiedy :lol:


Tutaj dobra będzie masa z Repasfaltu, lub podobne lepiszcze bitumiczne na zimno. Rozkładasz łopatą, przejeżdżasz zagęszczarką, zasypujesz piaskiem i od razu można śmigac autkiem. Nawet krawędzie nie muszą być równo poucinane :D

maksyM napisał(a):Rozpędziłeś się w pisaniu jak "ciuchcia" parowa :lol: Masz tyle czasu, czy ja jestem tak mało zorganizowany że mam czas napisać w nocy albo w niedzielę posta?


Ja jestem wręcz całą dobę w robocie, dlatego Kopaczka to takie paręnaście minut dziennie odskoczni w czasie pracy. Siedzę dużo w terenie, niemniej jak wrócę z budowy to zanim przebrnę przez całą meilowo-papierową korespondencję to minie jakieś 2 godziny, podczas których zawsze znajdę te 15 minut na to, aby odpisać na posty w niniejszym dziale. Robię dużo kosztorysów, więc skoro ktoś jest ciekaw tego, jak bym ja coś wycenił, to naprawdę nie jest to dla mnie duży nakład pracy podliczyć pare pierdół :D A jeżeli faktycznie komuś pomogę, to cóż... miło wiedzieć, że się komuś przydało :wink: Co do zorganizowania dnia pracy to mogę Ci powiedzieć tylko tyle, że da się pogodzić 12 godzin na budowie i jeszcze robotę w papierach i nawet jakieś życie rodzinne i hobbystyczne pisanie na kopaczce :lol: Tak z inszej beczki daj znać czy zamontowałeś już jakąś Bio Purę od Seweryna i opisz oczywiście wrażenia na temat produktu, ale to już na PW :wink:

Wracając jednak do tego Twojego tematu przyłączy:

Modelowe przyłącze 5 mb, głębokość instalacji: -2,2 m

ROBOCIZNA:

-Cięcie asfaltu piłą przejezdną spalinową: 10 zł netto / mb *11 mb = 110 zł netto
-Kucie asfaltu: 280 zł netto / m^3 * 0,25 = 70 zł netto
-Wykopy liniowe w gruncie suchym na odkład w pasie drogowym + późniejsze zasypanie wraz z zagęszczeniem: 55 zł netto / m^3 * 5,5 m^3 = 302,5 zł netto
(pamiętaj, że wykop może wymagać zaszalowania, co to by się nie obsypało spod sąsiednich części drogi)
-Wkucie do studni betonowej z rurą 160 + zarobienie przejścia zaprawą wodoszczelną: 180 zł netto
-Ułożenie rury w wykopie na podbudowie piaskowej + zasyp pospółką wraz z zagęszczeniem: 35 zł / mb netto * 5 = 175 zł
-Montaż studni w granicy działki z kinetą przelotową (rura trzonowa + właz na teleskopie, w tym koszt regulacji): 150 zł netto
-Zagęszczenie staroużytecznej podbudowy + przygotowanie pod "dywanik" asafltowy z recyklera: 25 zł / m^2 * 2,5 m^2 = 62,5 zł netto
-Nawierzchnia z asfaltu na zimno np Repasfalt - 42 zł netto / m^2 * 2,5 m^2 = 105 zł netto

CAŁKOWITY KOSZT ROBOCIZNY zgodnie z wyliczeniem: 1155 zł netto

Żeby się zabezpieczyć przed pułapkami realizacyjnymi, przyjmij ryczałt za robociznę za każde przyłącze na poziomie 1600 zł netto i cześć. Koparka, 2 ludzi i masz dziennie 2 przyłącza spokojnie zrobione. Kwoty małe, bo i robota mała :) ale więcej gmina Ci raczej nie da, niestety. Daj znać później jak sam policzysz na jaką propozycję dla gminy się zdecydowałeś, pozdrawiam!
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez maksyM » 13 Maj 2013 08:53

biedron napisał(a):Jeżeli studzienki są z PP to okej, ale jeżeli betonowe, to nie uszczelka in situ, tylko tuleja PCV z uszczelką (w katalogach stoi to jako "tuleja ochronna" lub "przejście szczelne przez ścianę". U nas takie coś wymagają na włączeniach do betonowych studni.


To już jest jakby inwestycja własna gminy . Kierownik na wodociągach wnikał nie będzie byle było szczelnie, inspektora niet, bo inwestycja z unijną dotacją zakończona i rozliczona. Te tuleje też mamy ale jakoś mi się to nie podoba.
I dupa dzisiaj z roboty bo leje jak z cebra :wall:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 13 Maj 2013 17:14

maksyM, jeżeli Ci to puszczą, to okej, chociaż ja tam wolę jednak tuleję w wykutym otworze + obróbka zaprawą hydrostop mieszanka profesjonalna. Nie cieknie nic, a wiąże nawet przy ostrym wycieku. Do szczelnego osadzenia uszczelki in situ musisz wywiercić wiertnicą ładny otwór, a to trwa :D W czasie gdy będą wiercić wiertłem koronowym, masz wykute 3 takie dziury ładnym młotkiem makity (którym kujesz bez rozstawiania, jak to jest przy wiertnicy i na co tracisz czas w wykopie). Z drugiej jednak strony skoro nie ma tam inspektora nadzoru z prawdziwego zdarzenia, to... całkiem ciekawie zapowiada Ci się ta robota! :mrgreen: U nas nad morzem się chmurzy, ale bez deszczu jeszcze :wink:
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez maksyM » 13 Maj 2013 21:56

biedron- Makita u mienia jest. Mniejsze wynalazki też :) Trzech przyłączy na raz nie rozkopiemy. Po za tym przygotowanie pod wiertnicę zajmie 10 min, wiercenie następne 10 min. Uszczelka, rura i jest ok :wink:
A ile mi zajmie wiercenie makitą i oblepianie tulei?
Będziemy robić jak nam każą, przygotowany jestem na różne scenariusze. Ważne że jest robota :D
I na priv zajrzyj, bo pisałem do Ciebie :faja:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej