wibako

Jak wycenić wyrywanie korzeni po wycince sadu?

Moderator: peckiel

Jak wycenić wyrywanie korzeni po wycince sadu?

Postprzez Niwel » 10 Maj 2013 12:48

Witam.
Potrzebuje wycenić takie zlecenie: wyrwanie korzeni po wycince sadu. Około 100 korzeni, średnica średnio 30 cm. Korzenie zostały po jabłonkach. Zlecającego interesuje cena za 1 szt. korzeń.

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


Reklama

simmet

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 10 Maj 2013 13:47

Niwel napisał(a):wyrwanie korzeni po wycince sadu. Około 100 korzeni, średnica średnio 30 cm.


Niwel napisał(a):Zlecającego interesuje cena za 1 szt. korzeń.


Temat wielokrotnie poruszany na forum, nawet taką fajną tabelkę ktoś wkleił z cennikiem karczowania z tego co pamiętam. Pozwolę sobie zacytować tą tabelkę: karczowanie pnia 26-35 cm średnicy - 32,20 zł / szt (samo wyrwanie, bez utylizacji). Kalkulacja ta pokrywa się z normą zawartą w KNNR N001-01-04-03-00. Dodam tylko, że według tego normatywu w tej pozycji zawarto:

1. Odkopanie pnia koparką i wydobycie.
2. Usunięcie ziemi z korzeni pnia.
3. Obcięcie korzeni i ułożenie pnia i korzeni w stosy.
4. Zasypanie dołu i kolein koparką wraz z ubiciem.

Do realizacji norma przewiduje koparkę podsiębierną o pojemności łyżki 0,6 m^3.

Uprzejmie proszę poszukujących informacji na temat cen poszczególnych robót o uprzednie skorzystanie z opcji "szukaj", lub ręcznym przeczesaniu niniejszego tematu. Większość pytań się powtarza, zmniejszając tym samym przejrzystość forum. Wiadomo, że każde zlecenie jest specyficzne i wpływa to na wartość stawki kosztorysowej, ale jak ktoś po raz 20-ty zadaje pytanie odnośnie odhumusowania pod domek albo wyrwania korzonka (gdzie wyjaśnienie jest 2 strony wcześniej w temacie), to nasuwa mi się na myśl tylko lenistwo...

peckiel wybacz krzyczący rozmiar liter, ale jak już apelować do ogółu, to z przytupem :)
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez Niwel » 10 Maj 2013 15:25

Interesuje mnie jaką powiedzieć cenę za samo wyrwanie

Korzystałem z szukacza ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 10 Maj 2013 15:41

Niwel nie oczekuj, że ktoś poda Ci rozwiązanie na kartce z wykropkowanym miejscem, abyś wpisał dane swojej firmy i już masz cud miód precyzyjną ofertę dobraną bezpośrednio do Twoich uwarunkowań jako wykonawcy (sprzęt, ludzie etc), a także warunków lokalnych (które Ty widziałeś, ale na przykład ja nie). To, co podałem Ci powyżej, to jakiś punkt odniesienia do tego, aby usiąść z kartką i podliczyć uwzględniając swoje koszty własne i pożądany zysk z danej roboty. Według wspomnianego wcześniej normatywu koparka gąsienicowa 0,6 m^3 potrzebuje na 1 pniaka 0,16 rbh, czyli około 10 minut. Jak będziesz to robił kop-ładą, to też wyjdzie inaczej (zdecydowanie dłużej - kołowe maszyny do karczowania nie są zdecydowanie wskazane - mniejsza siła rwania = dłużej będziesz się bawił z pniakami). W mojej ocenie walcząc kop-ładą musisz i tak zawołać te 32 zeta od pniaka nawet za samo rwanie, bo z jednymi może pójść Ci gładko, inne zaś mogą zająć Ci kupę czasu, a może nawet trzeba będzie odkopywać i podcinać korzenie aby wylazł z ziemi. Ponadto musisz jeszcze przerzucić maszynę w miejsce robót, a to też jest koszt. Pozdrawiam i życzę powodzenia;
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej