wibako

Wycena kanalizacji grawitacyjnej 180 metrów.

Moderator: peckiel

jak wycenic kanalize?

Postprzez grzegorz wb » 02 Maj 2013 20:45

Kanalizacja, około 450 m grawitacyjna ściekowa. Interesuje mnie cena za metr? Nie widziałem jeszcze projektu, nie wiem ile studni. Proszę o jakieś wskazówki, bo nigdy tego nie kopałem.
Pozdrawiam

EDIT: a jeszcze teren poziomy, głębokość kopania max 170 cm.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 03 Maj 2013 11:32, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji edytuj w prawym górnym rogu! Temat połączony z odpowiednim.

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


Reklama

simmet

Re: jak wycenic kanalize?

Postprzez nobekstar2 » 02 Maj 2013 21:25

Witam. Ty jesteś wykonawcą czy podwykonawcą ? Jeśli masz wykonać tylko wykop to sądzę, że najlepiej na godz., bo pewnie nikt nie da Ci za metry jeśli bedziesz kopał raz płyciej raz głębiej i do tego studnie i czekanie. Sądzę, że godz były by bardziej racjonalnym wyjściem :D
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Re: jak wycenic kanalize?

Postprzez owczarekniemiec » 02 Maj 2013 21:51

Z tego co widziałem po przetargach to około 600-850 zł za metr wychodziło ( już ze wszystkich studnie itp.)
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


jak wycenic kanalize?

Postprzez korba71 » 02 Maj 2013 22:05

Zależy jakie studnie, od kilku lat zamawiamy według projektu betonowe czy z tworzywa. Są z kinetami, szczelnymi przejściami pod odpowiednim kątem i na zadanej wysokości, nic nie trzeba wycinać obrabiać, kręgi na uszczelki lub specjalne tworzywo uszczelniające, nie ma przestojów jak kiedyś, kładziesz i zapominasz, można zrobić naprawdę sporo, więc na godziny może się nie opłacić, nie wiadomo czy będzie woda, jakie warunki, czy to będzie w polu gdzie można urobek na odkład, czy w mieście i trzeba wywozić, czy tylko kopiesz, czy będziesz robił wszystko, zasypanie ubicie, wycinanie asfaltu, bez tych danych jak wycenić .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


jak wycenic kanalize?

Postprzez biedron » 03 Maj 2013 10:22

grzegorz wb napisał(a):interesuje mnie cena za metr?


Kolego, parafrazując słowa pewnego znanego człowieka: "Za metr to dobre określenie dla gospodyń domowych". Mając projekt w ręku można wycenić, ale bez tego to już tylko błądzenie po omacku. W kwestii robocizny (bez materiałów rurarskich i pospółki na wymianę gruntu!), w zależności od warunków lokalnych, przyjmując brak wód gruntowych w wykopie, można spróbować wziąć się za to tak:

-Kolektor kładziony w drodze (wykop + profilowanie + podbudowa piaskowa + montaż rur + zasyp pospółką wraz z zagęszczeniem + zasyp gruntem rodzimym wraz z zagęszczeniem + rekultywacja terenu nad rurą po prowadzonych robotach), racjonalna stawka za 1 mb położenia takiej instalacji to około 60 zł netto.

-Studnia systemowa PCV (dn315, dn400, dn425): montaż kinety przelotowej na łąwie betonowej + montaż rury trzonowej + montaż włazu na teleskopie + zasyp wraz z zagęszczeniem + opaska pod włazem 1 x 1 metr z betonu B-15 monolitycznego / płyt YOMB / kostki brukowej, 450 zł netto / szt

-Studnia z kręgów betonowych dn1200: poziomowanie + montaz kinety betonowej przelotowej + montaż kręgów studziennych łączonych na uszczelki EPDM + montaż zwężki + montaż rury trzonowej betonowej + montaż włazu betonowego 630 na pierścieniu odciążającym betonowym, 1650 zł netto / szt

-Studnia z kręgów betonowych dn1500, pozostałe parametry jak wyżej, 2150 zł netto / szt

Jeżeli wcześniej nie kładłeś kanalizy w takiej skali, to nie wiem czy jest sens się wyrywać do takiej roboty. Potrzebujesz minimum 4 ludzi + maszyna z operatorem, minimum 2 zagęszczarki (skoczek 80 kg + rewersyjna 160 kg), niwelator i jeszcze kogoś, kto wie jak to zrobić, żeby było git, bo inaczej dołożysz kolego. Powodzenia;
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Wycena kanalizacji grawitacyjnej 180 metrów.

Postprzez grzegorz wb » 09 Maj 2013 20:31

Witam. Poprzednio źle opisałem temat.
Mam wycenić 180 m kanalizacji grawitacyjnej. Wycenić trzeba tylko prace koparko ład. materiał i ludzie są inwestora. Teren gliniasty raczej suchy kopać trzeba na około 150 do 170 cm. Piasek pod i na rurę reszta ziemia macierzystą. Nie wiem ile studni? Trochę ciasno, bo na małym osiedlu, ale wpadną przyłącza. Mam trzech konkurentów w tym ostrówka za 60 na h. :wall:
Z góry dziękuje za rady.
Ostatnio edytowany przez peckiel 21 Maj 2013 19:20, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Temat połączony z odpowiednim.

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 09 Maj 2013 20:48

grzegorz wb napisał(a):Mam trzech konkurentów w tym ostrówka za 60 na h


Konkurencja nielicha, toteż nie wiem czy warto zaprzątać sobie głowę taką wielką "inwestycją". Trudno wszak dokładać do interesu, a wychodzi na to, że Wykonawca tej sieci skusi się zapewne niską ceną, nieadekwatną do normalnej stawki należącej się operatorowi ze sprawną maszyną. Wycena ryczałtowa w odniesieniu do metra bieżącego wykopu w tym wypadku bedzie nieadekwatna, gdyż montaż sieci potrafi trwać różnie, w zależności od sprawności załogi firmy wykonawczej, a Ty wówczas stoisz i nie zarabiasz. Pozdrawiam i powodzenia!
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Re: jak wycenic kanalize sprostowanie

Postprzez maksyM » 09 Maj 2013 23:14

grzegorz wb napisał(a):Witam. Poprzednio źle opisałem temat.
Mam wycenić 180 m kanalizacji grawitacyjnej. Wycenić trzeba tylko prace koparko ład. materiał i ludzie są inwestora. Teren gliniasty raczej suchy kopać trzeba na około 150 do 170 cm. Piasek pod i na rurę reszta ziemia macierzystą. Nie wiem ile studni? Trochę ciasno, bo na małym osiedlu, ale wpadną przyłącza. Mam trzech konkurentów w tym ostrówka za 60 na h. :wall:
Z góry dziękuje za rady.

Jak ja uwielbiam takie podchody inwestorów :evil: Gdzie by tu taniej. A na koniec się okaże że zwinie manatki i jeszcze nie zapłaci.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 10 Maj 2013 08:22

maksyM napisał(a):Gdzie by tu taniej. A na koniec się okaże że zwinie manatki i jeszcze nie zapłaci.


Jakoś słabo widzę, jak taki Ostrówek (zapewne na godzinę najtańszy z możliwych w okolicy) robi na kanalizie przy ustawianiu studni betonowych z pełnymi kinetami betonowymi... mogłoby być ciekawie; gaz do dechy, czarny niczym smoła dym z komina, zawzięty wyraz twarzy operatora i krąg, który jak stał na ziemi tak dalej stoi... :lol:
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez grzegorz wb » 11 Maj 2013 17:24

Wracając do kanalizacji. Koledzy podpowiedzcie chociaż ile można wykopać dziennie, w 8 godzin? Jakoś muszę to wycenić. Kopie CAT 428B trochę wiekowa, ale maszyna w świetnym stanie. Inwestorem jest urząd gminy a wykonawcą ludzie tam pracujący zrywać się nie będą. ale co wykopie to położą. Rozmawiałem z gminą o tym Ostrówku i wstawianiu studni, ale nie wiem czy dotarło. :woot: Chyba się ogarną, bo on nie da rady a po za tym zależy im na terminie.
Tak na marginesie to Wielki Szacun dla operatorów Ostrówków, którzy kiedyś robili naprawdę świetna robotę.

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


Wycena kanalizacji grawitacyjnej 180 metrów.

Postprzez peckiel » 21 Maj 2013 19:21

Post kolegi biedrona:
grzegorz wb napisał(a):Koledzy podpowiedzcie chociaż ile można wykopać dziennie, w 8 godzin?


Temat rzeka Kolego. Zależy od bardzo wielu czynników: rodzaj gruntu, ilość kolizji z istniejącymi instalacjami, kumatość ludzi z jakimi przyjdzie Ci kłaść wspomnianą kanalizację. Bierz pod uwagę, że prócz wyciachania dziury pod rurę, trzeba jeszcze zamontować jakąś studnię, do tego przywieść pospółki pod rurę, zasyp rury, zagęszczanie warstwowe... to trwa. Trzeba przyjąć zatem, że na solidny dzień pracy więcej jak 50 mb nie położysz, a i to nie lada wyczyn, jak na trasie wstawiasz studnię (robienie spadków w wykopie też swoje trwa, zgodnie z technologią dokop pod samą rurę - ostatnie 15 centów - powinien być nawet kopane ręcznie). Samego wykopu bez niczego to ze 200 metrów kop-ładą byś ciachnął.

grzegorz wb napisał(a):Chyba się ogarną, bo on nie da rady a po za tym zależy im na terminie.


Spotkanie "ogarniętego" pracownika Urzędu Gminy to cud, zaliczany do kategorii "Cudów rodem z Kany Galilejskiej" :lol:

grzegorz wb napisał(a):Tak na marginesie to Wielki Szacun dla operatorów Ostrówków, którzy kiedyś robili naprawdę świetna robotę.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Jak chłopaki mieli do wyboru łopatę i ostrówka, to faktycznie wybór był oczywisty, bo jak na tamte czasy to i tak było coś. Dziś te maszyny wyglądają zupełnie inaczej, ale kiedyś i te ostrówki dawały radę. Kręgi do studni wstawiał dźwig IFA albo jakiś mały hydros na starze 200 i też się dało, ale to były firmy państwowe, gdzie dźwig w zakładzie był, bo wołać taką maszynę do wstawienia 5 kręgów to trochę nieekonomiczne, choć z drugiej strony zgodne z przepisami BHP, co potwierdzam niniejszym jako nieszcześliwy posiadacz mandatu 1000 zł za wstawianie kręgów kop-ładą na kanalizacji w zeszłym roku, kiedy to inspektorki zaczaiły się w krzakach i czekały, aż zacznę wstawiać... :wall:

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wycena kanalizacji grawitacyjnej 180 metrów.

Postprzez kysa » 21 Maj 2013 20:35

peckiel, kiedyś wstawiało się gołe kręgi a dopiero na dole robiło się kinety i przejścia, dlatego stare studnie siadają :D i wtedy ostrówek czy stary waryński sobie poradził.
Wracając do tematu, jak masz zgraną ekipę to za 8 godzin 40m góra 50m dasz radę wykopać.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej