wibako

Jaką dać cene za wykop? Pilnie

Moderator: peckiel

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez krac8 » 12 Kwi 2013 19:58

Niwel napisał(a):Zapytał się tylko czy w dwa dni się wyrobię :wall:


Bez jaj, w tyle to w linii prostej w polu. Moim zdaniem jak w tydzień się wyrobisz to będzie dobrze.

krac8
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 27 Mar 2010 15:15
  • Miejscowość: okolice Częstochowy
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez master123 » 12 Kwi 2013 20:04

Dla mnie klient już jest podejrzany.... Pewnie sknera i chce za parę groszy robotę zrobić...
Tak to wygląda przynajmniej z tego co pisze kolega Niwel
A odnośnie stawki to jeżeli te 65 zł jest za kop-ład, a tak wnioskuję, to moja rada jest taka, że lepiej usiądź sobie na wygodnym fotelu przed swoją maszyną i podziwiaj ją popijając piwko :faja:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez Niwel » 12 Kwi 2013 20:13

65 zł netto. Wiem, że robota prawie za darmo, ale już za długo to wszystko stoi w miejscu i chce to rozruszać jakoś. No i praktykę też trzeba poćwiczyć, bo za dużej wprawy nie mam póki co.

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez master123 » 12 Kwi 2013 20:20

Jak sobie życzysz. Twoja maszyna, twoja robota, twój "zarobek", ale jak ludzi przyzwyczaisz do takiej stawki to już drożej nigdy nie pojedziesz i będziesz robił za takie ochłapy. Nie róbmy z siebie niewolników i frajerów. Spytaj się na stacji paliw czy ci nie sprzedadzą paliwa za pół darmo? Potem wszyscy jesteśmy zmuszeni do zbijania stawek i to nie może skończyć się dobrze...
Porobisz trochę to zobaczysz ile kosztuje utrzymanie maszyny i w ogóle działalności i mam nadzieje, że szybko zweryfikujesz swoje stawki. Oczywiście zrobisz jak zechcesz.
Powodzenia
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez Niwel » 12 Kwi 2013 20:26

Ile wg. Ciebie powinienem powiedzieć ?

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez master123 » 12 Kwi 2013 20:31

Teraz to już "po ptokach". Tyle powiedziałeś to na więcej już się nie zgodzi. Ja osobiście bym nie pojechał za takie pieniądze. Za taką kop-ład minimum 80 zł/h. Powinno być 100 zł, ale niestety realia rynkowe nie pozwalają na wiele :?
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez Niwel » 12 Kwi 2013 20:45

Najważniejsze żeby był zadowolony, facet ma możliwości i jak mu się praca spodoba to może zaczniemy współpracować, oczywiście już za lepsze pieniądze. Zazwyczaj biorę 80-90 zł/h, ale tak jak mówię, trzeba się wkręcić.

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 12 Kwi 2013 21:09

Niwel napisał(a):Najważniejsze żeby był zadowolony, facet ma możliwości i jak mu się praca spodoba to może zaczniemy współpracować, oczywiście już za lepsze pieniądze.



:lol: :lol: :lol: Zapewniam Cię, kolego Niwel, że za 65 zł / h to znajdzie się wielu chętnych, do długofalowej współpracy :D Pytanie jednak brzmi, czy jak się coś sypnie, to będziesz miał za co naprawić, bo się nie zapowiada. Jak Zlecający wyczuje, że krucho stoisz z finansami i że da się Ciebie wziąć za taką stawkę, to prędzej zbije tą cenę do 60, niż podbije do 80 :wall: Niemniej, choć już zapewne "pozamiatane", zajmę stanowisko w kwestii kosztorysowania odkopania budynku. Jak mądrze wspomniał kolega krac8 obkopuje się po kawałku, naprzemiennie - co to by nie posypała się ściana (szczególnie wazne w starych kamienicach i domach). Ja kalkuluję przy robotach izolacyjnych stawkę za wykop mini przy murach 35 zł / m^3 netto. W tej cenie zapłacone jest ostrożne odkopywanie ścian, żeby nie dziabnąć izolacji, a także skarpowanie wykopu, odciąganie urobku dalej od skarpy wykopu, co to by chłopakom w dziurze na łeb nie pospadało, a i żeby szło chodzić z materiałem później. To jest uczciwa stawka, która pozwala mi na zaangażowanie do pomocy przy kopaniu 2 ludzi z fiskarsami, którzy pilnują sciany i szukają niezinwentaryzowanych przyłączy. Zgodnie z szeroko pojętą sztuką budowlaną 100% mechaniczne odkopywanie ścian budynków jest niemożliwe - chyba, że budynek do rozbiórki i można szaleć. Najczęściej również ja robię izolacje, zasyp i opaski z kostki, także klient nie ma wyboru i musi uczciwie zapłacić za odkopanie :mrgreen:
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez kubackim » 13 Kwi 2013 19:53

Niwel napisał(a):65 zł netto. No i praktykę też trzeba poćwiczyć, bo za dużej wprawy nie mam póki co.


No to fajną robotę sobie wziąłeś by poćwiczyć. Mam nadzieję że masz OC. Bo jak wypierdzielisz gościowi wyjście awaryjne w ścianie to Cię zje z kopytami :wink:

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez Niwel » 13 Kwi 2013 21:18

Na budowę mnie nie wpuszczą jednak, bo za duży sprzęt.
Ale z drugiej strony dobrze, za niską cenę dałem.
Teraz już mam orientację i wiem ile gadać
Dzięki za zainteresowanie i doradzenie :)

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 14 Kwi 2013 10:21

Niwel napisał(a):Na budowę mnie nie wpuszczą jednak, bo za duży sprzęt.


Dzięki temu zaoszczędzisz na nadprogramowym remoncie ścian fundamentowych budynku, bo choć wierzę, że zdolna z Ciebie bestyja, to jak wcześniej mało kopałeś mogłoby być co najmniej katastroficznie :wink:

Niwel napisał(a):Ale z drugiej strony dobrze, za niską cenę dałem.


Dobrze pod jakim względem? Bo chyba jestem jeszcze zaspany i nie zatrybiłem :mrgreen:

Niwel napisał(a):Dzięki za zainteresowanie i doradzenie :)


Od tego są Koledzy z forum Kopaczka.pl :D
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez crew1987 » 14 Kwi 2013 16:49

master123 napisał(a):Ja osobiście bym nie pojechał za takie pieniądze. Za taką kop-ład minimum 80 zł/h. Powinno być 100 zł, ale niestety realia rynkowe nie pozwalają na wiele


Święte słowa kolego ! piwo dla ciebie ! 80zl to min jest. Nie ma co maszyny ruszać poniżej 80zl/h.

Wczoraj do mnie dzwoni sąsiad, że MTZ i 60 utopil z pługami na polu. Była godzina 19:30 Sobota, ja po całym dniu roboty już mi się nie chciało ruszać, ale jakoś mnie namówił. Odpaliłem i pojechałem zajeło mi to z 40min (dojazd +wyciąganie+powrót). I dają mi 20zł dziekują :mrgreen: a ja mówię sąsiad chyba śmieszny jesteś. Powiedziałem dawaj 50zł (żeby mi się chociaż na paliwo zwrociło, bo kiedyś mi pomógł z c-330) i powiedziałem że następnym razem jak coś będzie podobnego, to nawet nie dzwoń. Stawka normalna 100zł/h.

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej