Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Ile za pogłębienie rzeki?

09 Cze 2013 15:32

Witam koledzy, jestem tu nowy, szukałem i nie znalazłem. Tak więc moje pytanie ile i jak liczyć pogłębianie rzeki: szer. 2m długość 50m i głębokość 0,7m. jak to liczyć od mb czy m3? Pogłębienie ma polegać na wydobyciu naniesionego kamienia i żwiru. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Ile za pogłębienie rzeki?

09 Cze 2013 15:37

Najrozsądniej to na godziny, bo na mb czy m3 to kiepska sprawa, więcej błota luźnego niż to wszystko razem wzięte.

Ile za pogłębienie rzeki?

09 Cze 2013 17:49

Nie zgodzę się z kolegą. Jeżeli materiał w korycie to kamień i żwir, a nie namuły torfowe, to kopie się w miarę przyjemnie. Z tego, co widzę, to dysponujesz kop-ładą, która nie jest specjalnie dedykowana do tego typu robót. Jeżeli wymiary, które podałeś, to docelowe wymiary koryta, to musisz jeszcze podać obecną głębokość, natomiast jeżeli tyle masz wybrać, to kalkulacja wygląda następująco:

50 x 2 x 0,7 x 1,2 = 84 m^3; 84 m^3 * 15 zł netto = 1260 zł netto W tym wypadku wyjdziesz lepiej na ryczałcie za całą robotę, bo w kilka godzin masz wyorane

Jeżeli natomiast masz na przykład do zdjęcia 20 centów namułu w istniejącym korycie, to wyliczenie wyglądałoby tak:

50 x 2 x 0,2 x 1,2 = 24 m^3; 24 m^3 * 15 zł netto = 360 zł netto Tutaj trochę przy tym pościemniasz i lepiej wyjdziesz na godziny, lub bardzo podobnie :) bo robota bądź co bądź niewielka.

Dodatkowym kosztem jest ewentualne plantowanie z grabieniem urobku na brzegu, gdzie możesz zawołać koło 10 zł netto / m^3, czyli odpowiednio wedle wariantów 840 zł bądź 240 zł netto

Wszystko zależy od warunków lokalnych; jak daleko musisz jechać z bazy, jaki dojazd do brzegu, co właśnie z urobkiem, kto jest zamawiającym itp...

Re: Ile za pogłębienie rzeki?

09 Cze 2013 18:13

Bardzo dziękuje za odpowiedź . Pytanie tylko :
50 x 2 x 0,7 x 1,2 = 84 m^3; 84 m^3 * 15 zł netto = 1260 zł netto
"1,2" to jest jakiś współczynnik spulchnienia ziemi? czy co? bo ja zielony jestem :wink:

Re: Ile za pogłębienie rzeki?

09 Cze 2013 18:38

Tak to współczynnik spulchnienia ziemi.

Re: Ile za pogłębienie rzeki?

09 Cze 2013 20:06

Jeszcze raz dziękuję, a robota mała, ale pod domem prawie tak więc opłaci się :wink:
Wyślij odpowiedź