wibako

Wycena zlecenia - szlak zrywkowy

Moderator: peckiel

Wycena zlecenia - szlak zrywkowy

Postprzez dariuszb3 » 26 Cze 2013 18:09

Witam! Panowie mam prośbę dot. wyceny zlecenia, która dotyczy szlaku zrywkowego w lesie. Otóż prace podzielone na 2 części. 1 część to wykonanie nowego szlaku o długości 150 m i szer. 4 m, a 2 część to poszerzenie o 2 m istniejącego szlaku przebiegającego po warstwicy na odcinku 370m. Odcinki te idą przy skarpie, na której zostały wycięte drzewa i zostały pnie (kl. I i II). Zakres prac przewiduje wbicie się w tę skarpę na ok. 3,5 m a ziemię należy układać na odcinkach drogi, pnie należy wykopać i odkładać na boki. Szlaki znajdują się w lesie lecz w bardzo trudnym położeniu, gdyż z jednej strony jest skarpa (do wykopania na wys. 2 m) a z drugiej strony jest bardzo stromo. Panowie nie wiem jak to wycenić więc proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

dariuszb3
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 29 Kwi 2012 12:23

Maszyna: CAT 428 D


Reklama

simmet

wycena zlecenia

Postprzez rado735 » 26 Cze 2013 18:24

jakim sprzętem dysponujesz? Masz gąsienicówkę i spycharkę? Bo jeżeli tylko kop-ład, to będzie niekonkurencyjnie.
Ogólnie trudno Ci cokolwiek powiedzieć bez przedmiaru robót, część drugą w dogodnych warunkach możesz oszacować na m2 + pniaki, pierwszą z kubików.
Ogólnie to Ludzie pchają szlaki już od 3zł/mb
Aczkolwiek moim zdaniem zbieranie ze skarpy koparką 8zł/m3, formowanie spycharką 6zł/m3 + pniaczki

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


wycena zlecenia

Postprzez dariuszb3 » 26 Cze 2013 19:52

Nie mam przedmiaru robót, gdyż dostałem zapytanie o ofertę z nadleśnictwa, a fajnie by było tam wejść. Pniaczków też nie wiem ile jest. Ogólnie mam tylko 2 kop.-ład. To moje pierwsze takie zapytanie ofertowe więc nie mam pojęcia jak to policzyć. Czy pomożesz mi to policzyć?

dariuszb3
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 29 Kwi 2012 12:23

Maszyna: CAT 428 D


Wycena zlecenia - szlak zrywkowy

Postprzez biedron » 27 Cze 2013 10:49

Witaj;

Kop-łada niezbyt nadaje się do takiej orki w lesie. W lesie jest duża konkurencja ze strony wykonawców ze sprzętem ciężkiego kalibru, którzy mogą zrobić to w pieniądzach o jakich pisze kolega rado735 i jeszcze zarobią; Ty zaś napocisz się napocisz, maszyny dopierdzielisz, a pieniądz będzie słaby. Jeżeli jednak nadal chcesz się w to ładować, podane przez rado735 stawki powiększ o 25% i jest szansa, że wówczas będzie z tego więcej niż tylko na amortyzację maszyn i paliwo. Jak się uda to próbuj, jak nie to mówi się trudno - perspektywa zarobienia kilkuset złotych wobec urwania czegoś w kop-ładzie z kosztami remontu w kwocie kilkunastu tysięcy to jednak daje do myślenia...
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Wycena zlecenia - szlak zrywkowy

Postprzez dariuszb » 28 Cze 2013 09:27

Dziękuję koledzy za odpowiedzi .

dariuszb
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Lis 2008 18:44
  • Miejscowość: Jawor

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej