wibako

Odśnieżanie

Moderator: peckiel

Odśnieżanie

Postprzez crew1987 » 11 Paź 2013 19:32

Małymi krokami idzie powoli zima (oby jej wogóle nie było lub żeby przyszła późno).
Jakie stawki za odśnieżanie parkingów i odśnieżanie dachów macie panowie?

2,5zł za m2?

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


Reklama

simmet

Re: Odśnieżanie

Postprzez waldus » 03 Lis 2013 14:27

W dachach kolego ja siedzę i stawka za m2 jest zależna od złożoności zlecenia.
Są dachy o metrażu rzędu 2.000m2 które ogarnie w krótkim czasie trzech ludzi i zarobisz więcej przy małej stawce niż na większym dachu przy stawce wyższej.
Zależności to:

Ilość stref zrzutu, kształt dachu, powierzchnia, czas na wykonanie zlecenia, ilość przeszkód na dachu , czy jest wymóg odsunięcia śniegu spod fasady obiektu(okablowanie, instalacja odgromieniowa etc)

Co do odśnieżania parkingów to brałem rok temu podwykonawców z ładowarkami jako dodatek do realizacji dachu, stawka była w granicach 120 zł / h netto.

Jak celujesz w usługi ryczałtowe to musisz sobie przekalkulować by się opłacało (grubość zalegającego śniegu przy której odśnieżasz parking, czas w jakim musisz się stawić od momentu zlecenia, czas na wykonanie, przeszkody na parkingu, miejsce pryzmowania śniegu, etc)

waldus
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 07 Sie 2010 21:11
  • Miejscowość: [pl]bdg

Odśnieżanie

Postprzez marcos-81 » 04 Lis 2013 20:58

Podepnę się pod temat, mam do odśnieżenia 2 parkingi o łącznej pow. 14 tys. m2. Do dyspozycji koparo-ładowarka i nieduży ciągniczek komunalny (Jeszcze nie posiada pługa ale zastanawiam się na Samasz City 180K) Stawki jakie mi zaproponowano to 100 zł netto za każdą z maszyn. Pod koniec tygodnia mam się spotkać i dogadać szczegóły, a jak wygląda sprawa posypywania? Ile za m2?
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Odśnieżanie

Postprzez borex1996 » 06 Lis 2013 22:38

Zależy po kogo stronie jest zakup materiału i jakiego. Jak materiał zleceniodawcy to taka sama stawka, jak swój to trzeba wiedzieć jaki i w jakiej ilości będzie schodził, wliczyć do stawki. Taka stawka jak dla mnie bardzo dobra jeżeli nie będę musiał sypać własną solą i piaskiem.
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej