wibako

Wynajem sprzętu bez operatora

Moderator: peckiel

Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez PRI2013 » 13 Sty 2014 22:05

Witam :)

W ciągu najbliższych dni prawdopodobnie będę rozmawiał z pewną firmą o wynajem sprzętu bez operatora i poszukuje opini czy warto w to wchodzić.
Wynajmowaliście może już swój sprzęt bez opratora dla większych firm ?
Rozejrzałem się w cenach wynajmu minikoparek i myślę, że nie ponosząc kosztów paliwa i operatora jest w miarę ok.

Wiadomo jak to jest oddać swój sprzęt w ręce obcej osoby, w dodatku jeszcze gdy się nie wie kto będzie jej używał. Jakie jest Wasze doświadcznie z takim wynajmem sprzętu ? Robiliście już tak czy wolicie nie pchać się w to ?

Będę im proponowł moją mini oraz wywrotkę Man 8.153
Co do wynajmu mini już orientuje się w cench lecz nie mam pojęcia ile wycenić dzień pracy wyrotki.
Kwota bez kierowcy i bez paliwa.

Jeśli orientujecie się ile moża liczyć to proszę o pomoc oraz o pisanie przy kwocie czy jest ona netto czy brutto.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez MARIO/MECALAC » 13 Sty 2014 22:09

Powiem tak po miesiącu możesz nie poznać swojej maszyny. Spisz konkretnie umowę że wszystkie naprawy i awarie ponosi tamta firma inaczej nie będą oszczędzać maszyny a Ty się kolego nie wypłacisz za naprawy
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez PRI2013 » 13 Sty 2014 22:43

Właśnie głównie z tego powodu zastanawiam się nad rozmowami o wynajmie bez operatora. Pytam bo wiem, że już wynajmują sprzęt od dużej wypożyczalni. Jak jest swój operator bądź samemu się kopie to zawsze inaczej.

O spisanie umowy raczej bym się bardzo nie martwił bo znajomy pracuje w firmie wynajmującej sprzęt i załatwiłbym sobie od niego jeden wzór umowy aby wiedzieć co dokładnie taka umowa musi zawierać. Jedak umowa umową, a jak jest w przypadku zniszczeń i roszczeń z nimi związanych to już nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez MARIO/MECALAC » 13 Sty 2014 22:59

Dlatego spisz to wszystko na umowie wszystkie usterki i awarie pokrywa tam ta firma i masz głowę spokojną, to od Ciebie zależy jaką umowę dasz do podpisania
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez marcos-81 » 14 Sty 2014 09:01

MARIO/MECALAC napisał(a):Dlatego spisz to wszystko na umowie wszystkie usterki i awarie pokrywa tam ta firma i masz głowę spokojną, to od Ciebie zależy jaką umowę dasz do podpisania


Tylko kto Ci taką umowę podpisze?? Co do wynajmu ja raz spróbowałem po niecałym tygodniu zabrałem maszynę z budowy .

Paliwo z nieznajomego pochodzenia przywożone w zasyfiałych bańkach , smarownicy nie widziała, i nie pracował na niej jeden operator tak jak to było ustalone tylko kto pierwszy ten lepszy .

Minikoparkę łatwo jest zepsuć przy nieumiejętnym użytkowaniu, a na maszyna z wypożyczalni zawsze idzie na najgorszy ogień.
Nikt o zdrowych zmysłach nie podpisze Ci umowy że pokrywa koszty związane z wszelkimi awariami i usterkami, jedyne za co odpowiadać mogą to uszkodzenia mechaniczne typu wybite szyby , zerwany przewód, itp.
Maszynę powinieneś mieć ubezpieczoną co też nie jest tanie, dobre ubezpieczenie na minikoparkę kosztuje ponad 1500pln. Do tego jeszcze samochód na który też powinieneś mieć AC.

Moim zdaniem jak masz jedną maszynę i pracujesz na niej sam to nie ma sensu wynajmować jej bez operatora.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez PRI2013 » 14 Sty 2014 23:23

Dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem :) Tak czułem, że maszyna wypożyczona to maszyna nieszanowana ale chciałem zobaczyć też Waszą opinię.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez cespenar » 15 Sty 2014 22:12

Powiem tak, widziałem prace sprzętu z wypożyczalni gdzie maszyna smaru nie widziała a pisk jaki się z niej wydobywał był słyszalny z znacznej odległości.
Nikt nie będzie zwracał uwagi na obsługę, smarowanie itd.
Jesteś sam, pracujesz na siebie, maszyna to twój chleb wiec sobie odpuść.
Swoją drogą powiedz ile chcieli ci dać za mini?
Znajomy za takiego man-ika jak twój dostawał 50zł/h.

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez PRI2013 » 15 Sty 2014 22:46

Nie rozmawiałem jeszcze z żadną firmą na ten temat ale firma zajmująca się wynajmem sprzętu za mini 2,5t bierze jakieś 415 zł brutto na dobę po rabacie. Firmę, która wynajmuje sprzęt nie interesuje ani paliwo ani operator. Przy wynajęciu na miesiąc (18 dób według ich oferty) wychodzi prawie 7,5 tys/msc
Pytanie tylko ile muszą wsadzić w serwis i naprawy po takim miesiącu...

Ja mini kupiłem ogólnie pod swoje roboty wod-kan, jak się trafi jakiś lepszy wykop to jadę, a tak to maszyna stoi. Póki co więcej stoi niż robi ale to początki firmy + okres zimowy więc nie ma co ubolewać ale jako, że robią u mnie sieć kanalizacji to pomyślałem, że może by do nich podbić bo z tego co wiem to podobno wypożyczali jakiś sprzęt z wypożyczalni. Tak czy inaczej bez operatora na pewno nie puszczę.

cespenar, 50zł/h z swoim kierowcą i paliwem ?

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wynajem sprzętu bez operatora

Postprzez marian94 » 15 Sty 2014 22:54

Myśmy kiedyś wypożyczyli i powiem wam że maszyna nie była jakoś dowalona fakt robiła na utwardzonym placu i ładowała tylko samochody . Hmm jak ma stać na placu to lepiej niech zarabia czysty pieniądz jak ustalisz sobie dobrą stawkę . Kiedyś też mieliśmy na wynajmie na budowie maszynę z HKl to powiem ci że robił na niej każdy kto potrafił wejść do kabiny ale oni też odpowiednio kasują za ten wynajm
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej