wibako

jaki koszt przyłącza KANALIZACji i wody

Moderator: peckiel

jaki koszt przyłącza KANALIZACji i wody

Postprzez Grzesiek1318 » 12 Lut 2014 23:52

Witam mam pytanie ile kasować za metr przylącza kanalizacji chodzi mi o koszt samej robocizny (kopanie, podsypka z piasku, polożenie rur,) a dodatkowo ile za każda studzienkę ?? a ile za koszt przyłącza wodnego. Tzn wykopanie osadzenie rury obsypanie piaskiem i taśma, zasypanie. (samo podlączenie tzn nawiertkę zostawiam po stronie AQua. Jest tego około 100m/m na Śląsku okolice Bielska-Białej lub Cieszyna. [a jeszcze jak by ktoś mi powiedział ile by to +- za metr/b z materiałem] z góry dzięki . Proszę o szybka odp

Grzesiek1318
Pomocnik operatora

  • Posty: 97
  • Rejestracja: 27 Paź 2013 22:24

Maszyna: CAT 428C 2001r i JCB 8016 2005r


Reklama

simmet

jaki koszt przyłącza KANALIZACji i wody

Postprzez biedron » 14 Lut 2014 03:02

Witaj;

Tutaj między regionami bywają mega duże różnice cenowe. Z resztą parafrazując mojego dobrego znajomego "podawanie stawek za metr bieżący dobre jest dla gospodyń domowych" i coś w tym chyba jest :D Każda robota jest inna, każdy ma też inne współczynniki na jakich pracuje. Jeżeli chodzi o same przyłącze wody, to przy 100 mb przyjąłbym kompleksowej robocizny na poziomie 35 zł netto / mb. W kwestii kanalizacji bywa już gorzej, bo trzeba pilnować spadków i dobrego zagęszczenia podbudowy pod rurą: gdzieś w okolicach 60 zł / mb. Co do postawienia studni, to studnia wodomierzowa betonowa z kręgów sam montaż 500 zł, zestaw wodomierzowy w budynku (konsola + wodomierz + armatura) gdzieś ze 200. Przebicie pod ławą jak nie ma to też koło 200. Studnia rewizyjna na trasie przyłącza kanalizacyjnego to jeżeli z PE to postawienie gdzieś ze 200, jak z kręgów betonowych to w zależności od głębokości posadowienia i od tego, czy trzeba nawiercać otwory wiertnicą między 500 a 1000. Wszystko zależy od ilości. Koniec końców na przyłączu wody 10 mb za 35 zeta z metra daleko byś nie zajechał :wink: Musisz to wszytsko przeanalizować pod kątem poszczególnej roboty, te koszty bywają dla różnych budów mocno rozbieżne. Powyższe wartości to oczywiście robocizna netto, bez konieczności pompowania igłami czy rozbióki / odtworze nia nawierzchni. Pozdrawiam i powodzenia;

Autor postu otrzymał pochwałę
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej