wibako

Wycena stawu 5.500m3

Moderator: peckiel

Wycena stawu 5.500m3

Postprzez digidy » 24 Lut 2014 22:58

Witam.
Koledzy pomóżcie wycenić prace ziemne... Chodzi o staw w kształcie ósemki czy nie wiem jak to nazwać, wymiarów dokładnych nie znam, skarpy mają być dość ostre, poniżej 45stopni chyba nawet, planu nie zdążyłem zobaczyć. W sumie geodeta wyliczył, że 5.500m3. Ziemię cała trzeba rozwieźć po działce, poniżej i powyżej stawu na mapie. Poniżej stawu część rzuci się koparką, reszta będzie musiała być wożona wywrotką. Klient wyliczył, że cała działka podniesie się wówczas o ok 20-30cm, ja nie widziałem tych wyliczeń, nie było mnie akurat, dopiero pojade obejrzeć teren. Ponizej stawu na mapie ma być jakaś zjeżdżalnia żeby zagospodarować ten ogrom ziemi. Koparką w tej chwili dysponujemy tylko Zeppelin ZM12 łyżka 0,6m3 oraz skarpówka w razie czego do równania. Wywrotka jedna 3-osiowa, pasowałoby na tę pracę 2 wywrotki 3-osiowe chyba, ale od razu na potrzeby jednej pracy się floty nie powiększy;-). Jak to mniej więcej liczyć? Wykopanie jak rozumiem ok 6zł/m3? A przewóz i równanie terenu potem? Spychacza nie posiadamy, jedynie koparko-ładowarki. Czy może wykopanie + przewóz ziemi już w całości od m3 czyli np 10zł/m3? Dzięki za pomoc:-).

Image
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 25 Lut 2014 11:38, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniesiony do odpowiedniego działu

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Wycena stawu 5.500m3

Postprzez TRANSKOP81 » 25 Lut 2014 20:14

najpierw obejrzyj teren bo może się okazać niewykonalne twoimi zabawkami

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Wycena stawu 5.500m3

Postprzez digidy » 26 Lut 2014 09:39

TRANSKOP81 napisał(a):najpierw obejrzyj teren bo może się okazać niewykonalne twoimi zabawkami


Za kilka dni jadę oebjrzeć, z tego co mówił klient to w części poniżej stawu na mapie teren taki sobie i może być trochę grząski, powyżej stawu na mapie sucho, teren trochę piaszczysty. Martwi mnie to odwożenie bo poziom wody już na poziomie 40-50cm, tak mówił klient! Przecież takiej gnojówki nie będę woził, co chwilę to będzie mokre bo kopanie w większości będzie odbywało się w wodzie. Jak to rozwiązujecie? Odrzucić na bok i za jakiś czas przewieźć jak obeschnie? Wiem, że sprzęt za mały, kopaliśmy różne dziury, ale nigdy nie takie wielkie. Koparka większa miałą zostać zakupiona, ale na planach się skończyło. A samo wykopanie chociaż jak liczyć żeby było dobrze dla obydwu stron?

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Wycena stawu 5.500m3

Postprzez biedron » 27 Lut 2014 21:40

Witaj;
Na to wychodzi, że prędzej utopisz ten Twój cały sprzęt niz dojdziesz do połowy roboty. Jeżeli chcesz to rozwozić 3-ośką, musiałbyś wkalkulować wykonanie normalnej drogi technologicznej, bo po kilku przejazdach w takiej bryndzy siądziesz po mosty i skończy się impreza. Zakładając nawet, że uda Ci się to rozkopać, to jednak samo rozciąganie później odkładu na równo kop-ładą może być mocno utrudnione lub wręcz nawet niemożliwe - spychacza gąsienicowego trudno w tym wypadku zastąpić. Jak w takiej grząskiej ziemi pokopiesz kołówką to też nie wiem - przy tak wilgotnych gruntach jednak gąsienicówka i to na błotniakach też ma co robić. Czyli reasumując kolego: "czasem lepiej nie mając odpowiedniego sprzętu spasować i popatrzeć z boku niż wrypać się dosłownie w bagno i nie wyjść" ;-) Chyba wyszła mi złota myśl godna powieszenia na lodówce jako motto na każdy nowy dzień w branży ;-p Pozdrawiam!
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Re: Wycena stawu 5.500m3

Postprzez kubackim » 28 Lut 2014 22:11

Pytanie czy klient zdaje sobie sprawę że ta impreza będzie Go kosztować 200 tys. Bo ja bym kasował 40 PLN/m3.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Re: Wycena stawu 5.500m3

Postprzez piesekleszek » 01 Mar 2014 20:40

Jeżeli woda nie będzie dokuczała to 10zł na gotowo z m3 to jest bajka stawka gąska z łyżka 1,2m3 dwa kamazy ja np. na koniec dnia rozgarniam koparka żeby było widać ile gdzie ziemi trzeba

piesekleszek
Pomocnik operatora


Wycena stawu 5.500m3

Postprzez TRANSKOP81 » 01 Mar 2014 22:07

tak jak kolega wyżej 10zł z m3 na gotowo to cena odpowiednia za taką robotę

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Wycena stawu 5.500m3

Postprzez digidy » 02 Mar 2014 11:46

Dziękuje wszystkim bardzo za odpowiedzi! Nie podejmuję się, brak odpowiedniej floty, koparka za mała, brak gąski, wywrotki 6x4 oraz 4x2 nie nadają się na taką imprezę... Oddaję robotę znajomemu, chyba, że ktoś chętny na tę pracę i mieszka w miarę blisko to proszę o PW do jutra i podam namiary. To rejon Widawy, kod 98-170. Tak jak mówicie, najlepiej potężna gąska albo dwie i chyba jakieś wywrotki z napędem 6x6 chociażby tatry, a takich sprzętów nie posiadamy.

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej