wibako

Wycena przyłącza wodociągowego

Moderator: peckiel

Wycena przyłącza wodociągowego

Postprzez PRI2013 » 05 Lip 2014 23:46

Witam,

Potrzebuję małej pomocy przy wycenie przyłącza wodociągowego.

Obecnie woda doprowadzona jest do budynku z studni za pomocą rury PE fi 40.
Należy wykonać przyłącze o średnicy fi 50mm za pomocą samonawiertki w istniejące przyłącze fi 90 na terenie działki sąsiada. Za nawiertką będzie montowana zasuwa kołnierzowa, studnia wodomierzowa plastikowa szczelna dn 1000 (lub 600) oraz trzeba połączyć to przyłącze z rurą PE z istniejącego przyłącza od studni.
Należy także na istniejącym przyłączu fi 90, do którego będziemy się wcinać zamontować zasuwę kołnierzową dn 90 zaraz za nawiertką do naszego przyłącza. Aby to zrobić trzeba będzie zamknąć gdzieś wodę na tym odcinku. Pewnie będzie z tym sporo roboty bo woda w rurze i tak zostanie co spowoduje zalanie wykopu.
Całość nowego przyłącza to 32m.
Na trasie będą kolizje tj: 2 x ogrodzenie z siatki z cokolikiem oraz kanalizacja deszczowa.
Prace w ogrodzie bez konieczności odtwarzania nawierzchni- trzeba będzie jedynie przesadzić kilka kwiatków :)

Interesuje mnie cena netto robocizny za całość ale głównie chodzi mi o koszt montażu studni plastikowej oraz montażu zasuwy dn 90

Robotą ogólnie ugadana i będzie robiona w środę/czwartek ale klient chce znać przybliżone koszta robocizny i materiałów - je wycenie sobie już sam.

Jeśli możecie to proszę również o polecenie mi jakiejś dobrej studni plastikowej, szczelnej. Klientowi podobają się te z wyciąganym wodomierzem podczas otwierania włazu. Będzie ona osadzona tam gdzie nie jeżdżą samochody.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Re: Wycena przyłącza wodociągowego

Postprzez maksyM » 07 Lip 2014 22:35

Za robotę- ok 40 zł mb+ montaż studni wodomierzowej i połączenie ze studnią na działce
Wąż PE 50 RC PN 16 ok 10 zł mb ( nie wiem jakie u Was mają wymagania więc podaję cenę dwuwarstwowego)
Nawiertka fi 90 od 90 zł w górę
Zasuwa (nie wiem po co aż 90 bo przecież i tak za chwilę zredukujesz na 50 ) od 120 zł
Wody w wykopie miał nie będziesz, przecież wcinkę zamkniesz tyle wyleci przy wcince co kot napłakał :lol:
Sama studnia 1200 zl (poszukaj na Allegro)- radzę średnicę 1000 bo musisz połączyć dwie instalacje- jak to zrobisz w ciasnej studzience?
Musisz założyć wodomierz, zawór antyskażeniowy, zawór zwrotny, zawory odcinające, może jeszcze reduktor ciśnienia.
Ogólnie za robotę 2-2.5 tys
Materiały też ok 2 -2.2. tys

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Wycena przyłącza wodociągowego

Postprzez marcos-81 » 07 Lip 2014 22:36

Zastanawiam się w jakim celu ta zasuwa, ja bym za to policzył 500 zł tyle liczę za wstawienie trójnika na wodociągu, za mb przyłącza zależy od warunków i długości od 25 zł, osadzenie studni sam nie wiem zależy od studni jak duża i z czego wykonana.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Wycena przyłącza wodociągowego

Postprzez PRI2013 » 07 Lip 2014 22:52

Już wyceniłem całość na 2400 zł.
Za montaż tej zasuwy policzyłem 400 zł. -tak samo nie widzę sensu jej montażu. W dodatku z tego co zdążyłem się zorientować to koszt zasuwy firmy halwe kołnierzowej fi 90 do rur pvc wynosi ponad 1000 zł. ale co do tego to jutro dokladnie dowiem sie w hurtowni.
Próbowałem skontaktować się z projektantem tego przyłącza aby dokładnie dopytać o tą zasuwę ale cały dzień niestety nie mogłem się dodzwonić.
Studnia ma być plastikowa fi 1000.

maksyM, mają być dwie zasuwy - jedna na przyłączu, które będziemy budować, a drugą mamy wstawić na istniejącym przyłączy fi 90, do którego będziemy robić wcinkę.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Wycena przyłącza wodociągowego

Postprzez maksyM » 08 Lip 2014 11:43

Nawiertka służy tylko do wcinki. Używa się ich także do zamykania przyłącza, ale każdy projektant pisze w opisie o zasuwie z miękkim klinem uszczelniającym. Tylko nie każdy wykonawca rozróżnia nawiertkę od zasuwy :D
Też tak miałem, ale był mądrzejszy niż ja i mnie uświadomił :mrgreen:
A robota wyceniona nieźle. Z jednym kumatym pomocnikiem ogarniesz temat w ciągu dnia :D

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Wycena przyłącza wodociągowego

Postprzez PRI2013 » 08 Lip 2014 17:12

Zgadza się, nawiertki opf 1 sluza do wcinki ale one nie trzymają w pelni i dlatego gminy ale nie wszystkie wymagaja montaż zasuwy.

co do tej zasuwy na istniejącym przyłączu, do którego będziemy sie wcinać jutro będzie wiadomo po wizycie w gminie czy konieczny będzie jej montaż.

Do pomocy będę mial 2 ludzi do montażu calego przylacza, a ja będę operatorem :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Wycena przyłącza wodociągowego

Postprzez maksyM » 09 Lip 2014 20:43

PRI2013 napisał(a):Do pomocy będę mial 2 ludzi do montażu calego przylacza, a ja będę operatorem :)

Ty będziesz Szefem :D

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Wycena przyłącza wodociągowego

Postprzez PRI2013 » 09 Lip 2014 21:43

Sytuacja wyjaśniona - wodociągi wydały warunki, w których określili, że na istniejącym przyłączu trzeba zamontować zasuwę ale po wizycie u nich jednak odstąpili od tego.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej