wibako

Wykop pod fundamenty, droga dojazdowa

Moderator: peckiel

Wykop pod fundamenty, droga dojazdowa

Postprzez PRI2013 » 04 Sie 2014 22:43

Witam,

Dogaduje z klientem przyłącze wody i kanalizacji i chce aby zrobić mu też wykopy pod fundamenty itd. a, że zazwyczaj nie robię po prywatkach to nie bardzo wiem jak to wycenić.

Podpowiedzcie jak liczyć za wykop pod fundament. Jeszcze nie znam dokładnych wymiarów budynku ale łącznie wykopu będzie ok. 60 mb. Głębokość 50 cm, szerokość łyżka 50cm.
Klient ma sam sobie robić fundamenty i stawiać cały budynek więc szuka oszczędności gdzie się da ale chyba będzie też chciał ściągnąć humus spod budynku. Ile wtedy liczyć za m3 za ściągnięcie tego humusu ?
Całość urobku jest do rozrzucenia dookoła fundamentów bo teren i tak jest do podwyższenia.
Teren obecnie jest bardzo mokry. Ma zakopany chyba jeden krąg to woda stoi równo z poziomem terenu.

Trzeba też zrobić drogę dojazdową od bramy pod budynek a więc - ściągnąć humus 30cm. na długości ok 10m i szerokości 2-2,5m i rozgarnąć tłuczeń za pomocą minikoparki. Interesuje mnie cena tylko za to. Materiał po stronie inwestora.

Całość robót będzie robiona minikoparką. Do ściągania humusu łyżka skarpowa 120cm.
Dojazd do klienta ok 1km.
Tak jak widać jeszcze dokładnie nie wiadomo ile czego dokładnie będzie ale muszę znać mniej więcej koszty z m3 aby zapoznać inwestora z kosztami z m3 a jak poda mi dokładne wymiary fundamentów itd. to oblicze mu całkowity koszt.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Re: Wykop pod fundamenty, droga dojazdowa

Postprzez marcos-81 » 05 Sie 2014 07:16

Co do fundamentów przy tej głębokości 6 zł za mb na odkład, ściąganie humusu ja liczę 1 z za każde 10 cm z m2 ale to kop-ład. Rozciąganie po terenie na godziny. Tyle że jak jest tak mokro to może być dupa z kopania fundamentów ściany będą lecieć .

Autor postu otrzymał pochwałę
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Wykop pod fundamenty, droga dojazdowa

Postprzez PRI2013 » 11 Sie 2014 19:55

Dzięki, też wątpię aby póki co udało mu się zalać je w tych warunkach więc pewnie będzie czekał do jesieni.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej