wibako

Wycena przyłącza kanalizacji na sporej głebokości

Moderator: peckiel

Wycena przyłącza kanalizacji na sporej głebokości

Postprzez PRI2013 » 28 Lis 2014 22:46

Witam,

Mam mały problem z wyceną przyłącza kanalizacji bo jest ono na dość sporej głębokości, a do tej pory nie miałem okazji kłaść jej tak głęboko :)

Długość 15m., włączenie się do trójnika zostawionego na sieci kanalizacyjnej na głębokości 2,55m, montaż jednej studni przelotowej na głębokości 2m, i połączenie się z kanalizacją z budynku.

Tak jak widać w ulicy trzeba będzie dość głęboko i szeroko wykopać aby swobodnie było można się podpiąć w trójnik. Jaką stawkę za robociznę przyjąć przy takiej robocie ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Wycena przyłącza kanalizacji na sporej głebokości

Postprzez peckiel » 29 Lis 2014 14:45

Witam. Zauważyłem, że jak masz kolejną robotę do wyceny to dopisujesz cały czas do swojego starego tematu. Prosiłbym bardzo żebyś się nie wstydził, a zakładał nowy temat jak masz kolejną robótkę do wyceny :D Będzie czytelniej.
Ten post wydzieliłem do nowego tematu. Pozdrawiam. :wink:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wycena przyłącza kanalizacji na sporej głebokości

Postprzez biedron » 01 Gru 2014 21:32

PRI2013 napisał(a):Witam,


Cześć;

PRI2013 napisał(a):Mam mały problem z wyceną


Od tego są koledzy z Kopaczki ;-D

PRI2013 napisał(a):Długość 15m., włączenie się do trójnika zostawionego na sieci kanalizacyjnej na głębokości 2,55m, montaż jednej studni przelotowej na głębokości 2m, i połączenie się z kanalizacją z budynku.

Tak jak widać w ulicy trzeba będzie dość głęboko i szeroko wykopać aby swobodnie było można się podpiąć w trójnik. Jaką stawkę za robociznę przyjąć przy takiej robocie ?


Nie podałeś, czy ulica jest utwardzona czymś (kruszywo, płyty, kostka, asfalt etc), czy może nawierzchnia nieutwardzona. To mocno wpływa na czynnik cenotwórczy. Ponadto istotne jest występowanie w drodze ewentualnych kolizji i konieczność ich zabezpieczenia w trakcie prowadzenia robót. Weź pod uwagę, że wykopy liniowe na takich głębokościach powinny być bezwzględnie szalowane dla zabezpieczenia tych, co montują w dziurze, a to też koszt. Jeżeli droga jest publiczna wymagane jest wyłączenie pasa drogowego, a co za tym idzie projekt organizacji ruchu i oznakowanie pionowe. Jeżeli nie ma kolizji w drodze, nawierzchnia jest nieutwardzona, a klient pokrywa koszty odbiorów przez gestora sieci i obsługi geodezyjnej, to ja bym za robociznę wziął coś w okolicach 2500 zł netto. Pozdrawiam;
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Wycena przyłącza kanalizacji na sporej głebokości

Postprzez PRI2013 » 01 Gru 2014 22:40

Witam,

Zgadza się, moje niedopatrzenie. Proszę o pomoc, a nie podaje wszystkich szczegółów :wall:
więc dodam: droga gruntowa, nieutwardzona.
Projekt organizacji ruchu już zrobiliśmy. Kolizje są dwie - z gazem fi 63 i kablem energetycznym.
Wykopy prawdopodobnie zrobię szerokoprzestrzenne bo moja mini niestety nie da rady z szalunkami.
Oznakowanie itp. po mojej stronie, znaki posiadam, a koszty inwentaryzacji itp. po stronie inwestora.
Do zrobienie od razu jest u niego też przyłącze wody 28m ale z wyceną tego problemu nie mam :)

Tak po wcześniejszym liczeniu też wychodziło mi 2500-3000 zł netto ale zawsze lepiej się upewnić aby nie krzyknąć za dużej ceny ani nie zaniżać stawek bo tego drugiego nie trawię :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wycena przyłącza kanalizacji na sporej głebokości

Postprzez biedron » 02 Gru 2014 01:23

PRI2013 napisał(a):Wykopy prawdopodobnie zrobię szerokoprzestrzenne


Z tym uważaj, szczególnie w drodze, bo możesz narobić niezłego bigosu, szczególnie w pasie drogowym i w rejonie kolizji z istniejącą infrastrukturą. Zbyt duży rozkop przy rurze z gazem czy kablu może prowadzić do ich osiadania, bo jednak pod istniejącą rurą nie zagęścisz jak należy i może siadać, nie pomnę że na odkrytym wykopie przyjeżdża gestor sieci kolizyjnej i dokonuje odbioru, tak więc możesz mieć niemiłe scysje. Sugeruję Ci zorganizować sobie szalowanie jakimiś nawet samorobnymi blatami ze sklejki + legary i rozpory. Spokojnie na -2,5 m tym zabe3zpieczysz, a pracujesz wąskoprzestrzennie w rejonie kolizyjnym. Nie można też zapomnieć o rurze dwudzielnej typu AROT na osłonę kabla energetycznego. Za każdą kolizję a tym samym konieczność ręcznej obróbki łopatą przy niej dolicz ze 150 zł netto do robocizny, czyli przy dwóch kolizjach ze 300 zł netto. Pamiętaj, że czas kiedy czekasz na odbiór przez inspektora z gazowni czy zakłądu energetycvznego lubi się dłużyć, a szkoda stać za darmo, nawet przy wyłączonej koparce. Powodzenia i pozdrawiam;

Autor postu otrzymał pochwałę
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Wycena przyłącza kanalizacji na sporej głebokości

Postprzez PRI2013 » 02 Gru 2014 17:30

Od sieci kanalizacyjnej do gazu i prądu jest ze dwa metry więc trochę miejsca jest.
Myślałem już nad zrobieniem już szalunków o jakich piszesz. Może ktoś z forumowiczów robił już coś takiego i ma jakiś sprawdzony patent na nie jednorazowe samoróbki :) ?
Kolizje zawsze liczę po 150 zł, a co do odbioru przez gazownie lub zakład energetyczny to już trochę w tym roku przyłączy zrobiłem - każde miało kolizje, a to z gazem, a to z energetyką, a to jedno i drugie i nigdy nikt nie przyjeżdżał pomimo, że prace zawsze były zgłaszane...ale zawsze lepiej dmuchać na zimne :)

Tak więc policzę 2800 netto i postaram się zrobić samemu szalunki :)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Wycena przyłącza kanalizacji na sporej głebokości

Postprzez marcos-81 » 09 Gru 2014 21:38

Ja wykonałem takie coś z amelinowych☺ burt od naczepy. Lekkie a zarazem sztywne . Tylko pamiętaj tego nie pomalujesz. :mrgreen:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej