wibako

korytowanie

Moderator: peckiel

korytowanie

Postprzez Topsecret » 08 Sty 2015 21:37

Witam tematów o korytowaniu jest pełno. Mam takie małe korytowanie i nie wiem jak wycenic. Mianowicie korytowanie pod droge 100m dluga 6m szeroka i z 40cm głeboka. Ziemie bede wozil za budynek około 50m i równał troche teren. Nastepnie klient chciałby wysypac troche piaskiem, potem jakis gruz i tłuczen gruby drobny. Takie przygotowanie pod kostke. Bede to robił koparko ładowarka. Oddzielny płatny piasek i tłucznie. Jak to lepiej wyliczyc? z góry dzieki.

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Reklama

simmet

Re: korytowanie

Postprzez rado735 » 09 Sty 2015 10:05

Będziesz miał koło 300m3 ziemi, myślę że z rozepchaniem po te 18złm3 musisz wziąść,
co nie zmienia faktu, że ktoś z odpowiedniejszymi maszynami zrobi to sprawniej

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: korytowanie

Postprzez owczarekniemiec » 09 Sty 2015 21:16

Do takiej roboty najlepiej koparka obrotowa z autem, a koparko ładowarką do rozpychania . Myślę że na samą koparko-ładowarkę to około 4 dni roboty.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


korytowanie

Postprzez równiarkowiec » 09 Sty 2015 22:45

A jeszcze lepiej byłoby do korytowania zastosować małą spycharkę jak masz takie możliwości.
A koparko-ładowarką na przedniej łyżce musisz się liczyć z dużym spalaniem.
A spycharką byś to zrobił szybciej i lepiej.
Pozdrawiam

równiarkowiec
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 17 Mar 2013 11:53
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: Równiarka
Baukema SHM-4

Firma: Usługi Równiarką


korytowanie

Postprzez remski » 09 Sty 2015 23:37

240 kubików + spulchnienie około 300 kubików
Koparka obrotowa z łyżką skarpową + 4 ośka
Max 2 dni roboty

Nie wiem ile u was obrotówka u nas 120 netto x około 16 godzin =1920 netto
4 ośka 130 netto x16 godz =2080
3 godziny rozpychanie 3 x90 koparko-ładowarka =270
4270 zł netto
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


korytowanie

Postprzez rado735 » 11 Sty 2015 21:43

to co się robi akordowo, jak taką prostą robotę na godziny??? i wogóle te 3 godziny rozpychania też Cię w ciemno poniosło...

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


korytowanie

Postprzez peckiel » 11 Sty 2015 21:50

Ja podpisuję się pod tym co napisał kolega remski. Taką robotę zrobiłbym tak jak kolega wyżej napisał. Korytowanie na godziny, bo jak się trafiają jakieś kolizje, czy musi być zrobione to precyzyjnie ze względu na jakieś pierdoły typu kwiatki, drzewka ozdobne to lepiej wychodzi. W 2014 robiłem korytowanie pod kostkę. Pełno ponasadzanych drzewek ozdobnych i owocowych po lewej, a po prawej budynki. Obracałem się na centymetry, a właściciel owych drzewek prosił bardzo aby nic im się nie stało. Budynki sąsiada to też nie bardzo żeby coś uszkodzić, nad dachami trzeba było machać. Robota musiała iść wolno i ostrożnie więc na godziny wyszło o wiele lepiej.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


korytowanie

Postprzez rado735 » 11 Sty 2015 22:51

Wszystko dobrze, tylko że Topsecret napisał "Będę to robił koparko-ładowarką", więc po co pisać, że najlepiej zrobi to ufo z czterdziestoma kosmitami za flaszke wódki? On chce robić tym sprzętem, którym dysponuje i trzeba to uwzględnić przy wycenie dla niego.
Po drugie - 6metrów szeroka droga to nie jest jakiś mega ciasny teren.
Po trzecie - chłop chyba wie ile bierze na codzień za godzinę.
Po czwarte - Przecież to tylko wirtualna wycena - nikt z nas nie był w terenie.
Po piąte jak ktoś robi podbudowe z mieszanki piachu i gruzu :twisted: to chyba nie kładzie nacisku na precyzję :D

Nie chcę nikogo urazić.

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


korytowanie

Postprzez remski » 11 Sty 2015 23:39

Kolego rado735 nie bardzo rozumiem czy twoim zdanie za mało , czy za dużo 3 godziny :?:
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Re: korytowanie

Postprzez rado735 » 12 Sty 2015 09:53

Uważam, że nie będąc w terenie (jest to 300m3 i przy tym, że kolega napisał "będę równał trochę teren") napewno niedoszacowane. Lepiej zawyżyć i później jak się uda spuścić parę złotych, jak dopłacać do interesu byle robić. - takie moje zdanie.
I jak ktoś daje zlecenie na dwa - trzy dni to nie trzeba przed nim na kolanach, bo sprzęt trzeba utrzymywać cały rok, takie maszyny jak wypisałeś: czteroośka i obrotówka, powinien w przeliczeniu na godziny, pracując na NORMALNYCH stawkach przynosić w zestawie minimum 400zł/h

Powiem wam, że nie wiem kto wymyślił robienie usług na godziny, na wszystko są pozycje w kosztorysach, rozumiem, że żuraw może pracować na godziny, ale koparki? Które robią konkretną "od A do Z" robotę?

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


korytowanie

Postprzez peckiel » 12 Sty 2015 15:50

więc po co pisać, że najlepiej zrobi to ufo z czterdziestoma kosmitami za flaszke wódki?

Ufo to raczej nierealne, ale gruzin z 40 ukraińcami możliwe :mrgreen:

remski podał jako przykład za ile i w jakim czasie można to zrobić przy użyciu innego sprzętu, a ja się do tego odniosłem. Z tego przykładu kolega może sobie wywnioskować niektóre rzeczy i przeliczyć to na swój sprzęt jakim będzie wykonywał robotę.
Następna sprawa z tą precyzją to również chciałem dać przykład żeby zobrazować w jakich wypadkach wychodzi lepiej robić na godziny.
Co do precyzji to powinieneś widzieć jak jest, są różni ludzie z różnymi wymaganiami.

czteroośka i obrotówka, powinien w przeliczeniu na godziny, pracując na NORMALNYCH stawkach przynosić w zestawie minimum 400zł/h

Masz namiar na tego co tyle zapłaci? :mrgreen:

Co do robienia na godziny są takie roboty, że tylko w ten sposób najlepiej da się daną robotę rozliczyć. Przykład: budowa drogi, potrzebują koparki na 2-3 miesiące. Będziesz robił przy tej drodze różnorakie roboty.
Na wszystko niby są pozycje w kosztorysach, ale niektóre z nich są oderwane od rzeczywistości.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


korytowanie

Postprzez siekla1 » 21 Sty 2015 19:34

Robota na godziny jest dla tych, którzy wynajmują sprzęt. Konkretne roboty samodzielnie powinno się robić od m2 - ja bym za coś takiego zawołał ok 12-15 zł m2. Jeżeli dochodzi do tego zagęszczanie to płatne dodatkowo, inne roboty poza zleceniem płatne dodatkowo itd. Koledzy podali wyliczenie godzinowe bo w ten sposób można oszacować koszty swojej pracy i ile wyszłoby to gdyby liczyć na godziny. Zazwyczaj jest tak , że jak robota jest na godziny to inwestor chce szybko i niezbyt dokładnie, a jak od roboty to się wszystkiego czepia. Zdarzają się też roboty o dużym stopniu trudności gdzie się nie pogoni i to też trzeba ująć w kosztorysie w pozycji ekstra płatne

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej