wibako

Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Moderator: peckiel

Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez PRI2013 » 23 Sty 2015 23:55

Witam,

Mam do wyceny dwie nietypowe do wyceny prace i potrzebuję pomocy.

1. Wykopanie 30mb na głębokość 1m. i ułożenie rury do wody fi 32. Wyprowadzenie rury w dwóch końcach na powierzchni terenu bez łączenia z żadna instalacją itp.
Następnie trzeba zasypać ten odcinek do głębokości 60cm i ułożyć w nim kabel elektryczny (30mb) i taśmę lokalizacyjną po czym wykopać pozostałe 70 mb i ułożyć kabel. Kabel wyprowadzam na powierzchnie terenu i dalej elektryk sobie coś z nim robi.
Długość instalacji elektrycznej to 100 mb. głębokość 60 cm.


Całość prac do zrobienia w terenie nieutwardzonym zaraz przy samym ogrodzeniu. Po zakończeniu prac trzeba w miarę dobrze zagęścić teren.

Ma to być jakaś taka prowizorka czy coś takiego, nie wnikam :)
Interesują mnie tylko koszty robocizny. Tak na moje oko wyceniłbym to na jakieś 2700 zł netto. Będzie ok czy za dużo/mało :)?

Kopane będzie minikoparką volvo ec 25 i do pomocy będzie 1 osoba.


2. Drugie zlecenie dotyczy ułożenia rury kanalizacyjnej fi 200 w już częściowo wykopanym wykopie, który zdążył im się już trochę pozawalać. Dostęp do wykopu jest tylko z boku więc pogłębianie itp. jedynie od boku za pomocą skarpówki oraz ręcznie - zapewne sporo roboty łopatą.
Spadek to max 0,5 - 1,0 %- będzie odprowadzana tylko sama woda.
Długość to 70m, co do głębokości to max 2metrty bo akurat sam teren idzie z dużym spadkiem.
Trzeba będzie przywieźć żółty piasek i zrobić podsypkę z zagęszczeniem - transport na miejsce prac liczony oddzielnie. Zagęszczenie nad samą rurą,a wyżej już niekonieczne bo teren całkowicie nieużytkowany.
Na trasie będą również dwie studzienki PCV osadnikowe lub przelotowe.

Tego zlecenia jeszcze nie próbowałem wyceniać ale tak sprzed biurka będzie ciężko więc bardziej proszę o informacje ile za ułożenie rury fi 200 z mb bez zrobienia wykopu, a z zrobieniem poprawki już istniejącego wykopu co w rzeczywistości będzie bardziej czasochłonne niż kopanie od zera.

Ogólnie obydwa zlecenia do zrobienia na już. Zlecenie kanalizacji potrzebuję wycenić tak +- bo klient wie jakie panują tam warunki i, że końcowa cena może różnić się od tej z wyceny wstępnej.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez PRI2013, 22 Lut 2015 22:02, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Dwa nietypowe zlecenia do wyceny

Postprzez marcos-81 » 24 Sty 2015 20:30

Co do 1 zlecenia to wycena Twoja jak najbardziej ok. 100 mb zrobić to powinieneś w 5-7 godzin , jak przejdzie bo znając realia to klient zrobi dziwną minę i powie że zadzwoni :wall:

Druga sprawa jest bardziej zagmatwana rozkopywanie wykopu na 2 m skarpówką zajmie ci trochę czasu. Ciężko powiedzieć jak to wycenić , strzelał bym około 100 zł za mb bez materiałów.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Dwa nietypowe zlecenia do wyceny

Postprzez PRI2013 » 24 Sty 2015 21:34

Klient dość zdecydowany bo wcześniej już mu powiedziałem ile +- za sam wykop, ale chciał wiedzieć ile za całość z ułożeniem rury/kabla.

Co do kanalizy to dziś pojechałem tam jeszcze raz dokładnie to obejrzeć i wstępnie policzyłem właśnie po 100 zł mb netto + montaż ewentualnych studni i dodatkowe prace koparką więc dobrze trafiłem w cenę :) Najgłębiej będzie na samym początku ( tam gdzie będzie zaczynał się spadek) bo jest tam jakieś 2,5m ale szerokiego wykopu więc praktycznie nie ma żadnego problemu, jedynie dużo zasypywania, a reszta już nawet płycej niż 2 m bo spory spadek terenu tam jest.

Dzięki za potwierdzenie moich wyliczeń :)
Tak jak pisałem obydwie roboty do zrobienia na już ale jak przejdą to dam znać bo mimo wszystko różnie to bywa jak klient usłyszy koszt :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Dwa nietypowe zlecenia do wyceny

Postprzez PRI2013 » 13 Lut 2015 20:34

Kanalizacja już zrobiona. 3 dni roboty :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez PRI2013 » 22 Lut 2015 21:59

Witam,

Nie będę zakładał nowego tematu tylko podpytam już tutaj. Mam do ułożenia 24 mb wodociągu pcv fi 110. Obecnie wodociąg jest zakończony zasuwą z hydrantem bezpośrednio na końcowym odcinku wodociągu.
Należy zdemontować hydrant i w zasuwę dać kołnierz stal/pcv z kawałkiem rury i z trójnika wodociągowego pcv zrobić odejście na hydrant, a dalej prosto ułożyć resztę wodociągu i zakończyć to zasuwą z ślepym kołnierzem oraz ułożyć taśmę lokalizacyjną. Na trasie będzie wstawiana nawiertka do wykonania przyłącza fi 40 o dł 65 metrów ale to już sobie sam wycenię.

Interesują mnie tylko koszty robocizny netto. Ja wstępnie wyceniłem to na 2600 zł netto więc prawie 110 zł netto za mb + koszt wykonania przyłącza fi 40 65mb.

Nie za drogo będzie biorąc pod uwagę, że dojdą koszty zrobienia przyłącza ?
Teren nieutwardzony, żadnych kolizji itp. W drodze piaskowej przy praktycznie zerowym ruchu samochodów.
Kopane będzie minikoparką.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez mivhal » 22 Lut 2015 23:42

proponuje zobaczyć w projekt jaka armaturę musisz kupić bo zasuwy od jakiś 350 zł (jafra) do 800 zł(hawle) kosztują. Ok 1200 zł materiał będzie kosztować armatura jest droga. A to zrobisz w maks 3 godziny pracy

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Re: Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez marcos-81 » 23 Lut 2015 18:19

Śmiało możesz działać, kolega mivhal dobrze radzi sprawdź na jakim materiale. Ogólnie 110 zł z mb to bardzo dobra stawka.
Ostatnio ruszyliśmy do małego przetargu na 800 mb wodociągu , nie udało mi się wygrać ponieważ poszedł za 28 tys netto. :wall:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez PRI2013 » 23 Lut 2015 19:25

Dzięki za odpowiedzi, jak wspomniałem w swoim poście 2600 wyceniłem koszty samej robocizny netto. Czytając post kolegi mivhal mam wrażenie, że przyjął tą cenę jako robocizna z materiałem. Jeśli tak to proszę o sprecyzowanie bo chodzi mi tylko o koszt robicizny.
Materiały policzę oddzielnie dopiero jak odbiorę projekt od projektanta. Na pewno będą to dwie zasuwy kołnierzowe, kołnierz ślepy, kołnierz pcv i 24 mb rury.

wyceniałem na podstawie postu kolegi biedron, ale jako, że rury pcv to przyjąłem większy koszt ułożenia rury i wyszło mi 2600 netto.

marcos-81, - ciekawe ile im na czysto z tego zostanie ale sama robocizna wyszła im pewnie jakieś 15 zł mb netto więc kopali za cene wykopu, a rurę i armature układali już za darmo :wall: chociaż wykop za 15zł netto jak na wodociąg to i tak szału nie ma

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez marcos-81 » 23 Lut 2015 19:48

No cóż , coraz ciężej złapać robotę w dobrych pieniądzach, w okolicy mam że tak powiem "Pana" który 20 mb przyłącza wodociągowego robi za 1000 zł. z materiałem. A z kolei niedawno spotkałem na jednej z pobliskich miejscowości kolesi co robią przyłącza kanalizacyjne w cenie 60 zł mb z materiałem co by było weselej przyjechali gdzieś z Warmii wożą jakąś stara minikoparkę jeszcze starszym Lublinem . PORAŻKA
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez PRI2013 » 23 Lut 2015 20:04

ja jestem zdania, że jak mam wyjechać 5 razy i zarobić bez odliczania kosztów 2 tysiące to wolę żeby koparka stała, a wyjechać raz i zarobić tyle samo albo i więcej.
60 zł z materiałami można sobie pozwolić przy dużej ilości metrów ale przy 15-20 mb to nie da się zarobić przy takiej stawce.

Zapewne kontaktowałeś się z gościem z Wiskitek. Chciał abym mu to zrobił za 1500-1700 ( i wystawił sobie fakturę na mniejszą kwotę) z materiałami gdzie materiały wychodzą 1000 zł. z rurą osłonową fi 90 w prostym odcinku bo tylko takie stosuje jako osłonówki bo z tą z kręgu, która można taniej kupić to tylko schodzi się dłużej i ciężko wcisnąć w nią rurę. Nie dogadaliśmy się :)

wracając do tematu, 2600 zł za samą robociznę będzie ok bo chce się upewnić czy nie zostało to odebrane jako z materiałami ?
Do tego od razu będzie 65 mb przyłącza u tego samego klienta.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez marcos-81 » 23 Lut 2015 20:39

Też się z nim nie dogadałem zabawny gość :lol: Co do ceny o którą pytasz to bardzo dobrze , pod warunkiem że zleceniodawca się zgodzi . Przy niedużych ilościach za wodociąg fi 110 na rurach pcv liczymy około 80-90 zł mb z materiałem bez armatury .
Więc Twoja wycena moim zdanie jest ok .
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Dwa nietypowe zlecenia do wyceny/ 24mb wodociągu -wycena

Postprzez PRI2013 » 23 Lut 2015 20:58

Zabawny, z 40 min nawijał mi przez telefon :) chciał mi wcisnąć kogoś do kopania, a żebym ja tylko wcinkę zrobił i rurę rzucił bo taniej będzie :lol:

Dobra koniec spamowania bo zaraz moderator będzie krzyczeć :)

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej