wibako

Wsparcie wsprawie korytowania

Moderator: peckiel

Wsparcie wsprawie korytowania

Postprzez Topsecret » 30 Mar 2015 21:57

Witam chłopaki mam taką prośbę, potrzebuje rady w utwardzeniu terenu na glinie. Mianowicie pierwszy operator zrezygnował, klient chciał zrobić wjazd do posesji na glinie około 60m długości. Pierwszy operator wykorytował od 35 do 40 cm gdzie sie dało jest nawet z 45cm, posypał piaskiem od 5 do 10 cm, a na 30 m długości wsypał gruz z 20cm, kolejne 30m jest tylko z piaskiem. Nawet tego jeszcze nie ubił. Wjechałem na to swoim 3cx i ten odcinek pracuje . Planuje to teraz posypać piaskiem z pomieszanym cementem i zagęścić zageszczarka 500kg nastepnie wsypie grubszy tłuczeń drobny i zagęścić. Wjazd dla samochodow osobowych. Wybrane jest tylko tak plytko bo podobno media ida na tym wjezdzie, nie chciałem w to wierzyc ze tak płytko dlatego sam sprawdziłem i faktycznie tak jest. Pytalem klienta dlaczego tak płytko mu media zrobili to powiedział ze jego tam przy nich nie było. Parodia. Powiedzcie mi jak to teraz solidnie zrobić. Z góry dzieki

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Reklama

simmet

Re: Wsparcie wsprawie korytowania

Postprzez bundi » 30 Mar 2015 22:18

30- 40cm dla osobówek w zupełności wystarczy. Ja bym przejechał to wszystko zagęszczarką. Tam gdzie jest piasek, dałbym solidną geowłókninę. Na to 0-63 z 20cm, a na samą górę 0-31 po całości. oczywiście wszystko zagęszczamy.
Wg mnie powinno być ok.
Niech wypowiedzą się inni, wtedy będziesz miał skalę porównawczą.
p.s Podejrzewam, że jak kopali gościowi media to nic nie zagęszczali, dlatego wszystko pracuje.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Re: Wsparcie wsprawie korytowania

Postprzez Topsecret » 30 Mar 2015 22:24

Pewno ze nic nie zagescili. OKi dzieki.

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Wsparcie wsprawie korytowania

Postprzez w.fubar » 30 Mar 2015 23:16

Kolega dobrze pisze. Między warstwy można dać geosiatke.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej