wibako

Światłowody wykop 80cm

Moderator: peckiel

Światłowody wykop 80cm

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Kwi 2015 08:55

Witam był podobny temat do mojego ale jednak nie do końca i dla tego zakładam nowy. Potrzebuje wycenę wykopu, szerokość ok30cm głębokość maxymalnie na 80cm. Tereny zielone, kopanie w poboczach, czasami jakieś kolizje ale to rzadkość.

Teraz tak potrzebuje wycenę za sam wykop czy 10zl za mb będzie odpowiednią stawką?
Wycena za podsypkę, ułożenie kabli, taśmy, oraz zasyp.
Praktycznie brak terenów do odtworzenia prócz zieleńców.

Prace będą prowadzone na wsiach, w średnio zabudowanym terenie, okolice Wielunia.
Myślę robić to mini o wadze 2 -2,5 t.

Potrzebuję najniższą i najwyższą ofertę za pracę. Do pomocy będzie jeden lub dwóch chłopaków do układania kabli i taśmy wraz z grabkowaniem terenu na gotowo.
Muszę podać wycenę wyjściową z której inwestor będzie pewnie jeszcze chciał urwać coś, także muszę wyjść na swoje.

Do kopania jest 20km na pierwszy strzał pójdzie jedna mini jak się dogadam co do ceny i zobaczę czy gość stwarza problemy finansowe czy tez nie.

Nie kopałem mini zbyt wiele i teraz pytanie. Ile jest się w stanie dziennie wykopać w takim terenie jak napisałem? Bez zasypania i z zasypaniem?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Reklama

simmet

Re: Światłowody wykop 80cm

Postprzez dawidk » 15 Kwi 2015 21:11

Mam odniesienie do 1,7 tony. Jak teren przyzwoity, tzn nie glina i nie gruz, to 200 - 250 metrów z palcem w nosie ukopiesz, jak trafisz suchą glinę to 20 - 50 metrów to jest już wyczyn... :-) Zasypanie, około 1/4 tego co kopanie, o ile idzie jechać z boku wykopu :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Światłowody wykop 80cm

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Kwi 2015 21:26

No właśnie dawidk, średnią 100-150 m sobie wyciągnąłem po przestudiowaniu tematów z mini. Zawsze lepiej mniej sobie przyjąć w takich sprawach niż się przeliczyć i się głowić.

Za sam wykop napisałem 10 zl mb a z zasypem i przywróceniem terenu do stanu pierwotnego 12 -13 zl. Kolizje podliczyłem na 100 zł

Nie wiem jak się inwestor zapatruje na te ceny, ale chciał wiedzieć cenę wyjściową nie ostateczną więc pewnie stawki będą trochę mniejsze
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Światłowody wykop 80cm

Postprzez Topsecret » 18 Kwi 2015 09:29

Witaj tez teraz kopiemy światłowody w km. Z tego co wiem to szef ma 15zl na gotowa. Studzienki 500 zł nie wiem jak z kolizjami, ale cały czas kopiemy plus minus w rowie teraz mąmy piasek i korzenie( obok stary światłowody) to spokojnie 150 m kopie w 8h. Wcześniej mieliśmy glinę to te 150m schodziło dłużej . Węże rozwijamy na kolowrotku. 1mini kopie druga większa zasypuje. Jest nas 4 i kierownik.
Pozdr

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej