wibako

Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Moderator: peckiel

Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez maniek_s » 24 Maj 2015 15:18

Witam!!
Mam pytanie odnośnie pracy związanej z wyrywanie korzeni po wycince lasu. Przeszukałem forum i nie bardzo coś znałem.Ktoś wcześniej napisał ,,karczowanie pnia 26-35 cm średnicy - 32,20 zł / szt" ale mi chodzi o coś innego.
Sprawa wygląda tak w piątek byłem zobaczyć działkę i jest ogromna, inwestora raczej nie będzie bo mieszka daleko.
Korzeni raczej nie policzę bo jest ich bardzo dużo, stawka godzinowa była by najlepsza, ale będę sam w szczerym lesie i tu moje pytanie czy Ktoś z Panów liczył taką robotę inaczej np. za m2 ?
Korzenie są od 10 cm do 35 cm.
Na dniach będę wiedział ile dokładnie jaką powierzchnię ma działka i co z korzeniami.
foto podglądowe.
Pozdrawiam
Image
Image
Image
A Mama z Tatą mówili zawsze , że jak nie będę się uczył to będę kopał rowy ...

Awatar użytkownika
maniek_s
Młodszy operator

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 20:31

Maszyna: Caterpillar 428D


Reklama

simmet

Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez manius » 24 Maj 2015 17:04

jak dla mnie,takie korzenie to "na raz" prawie, więc będzie dużo przestawiania się.powinno iść sprawnie. a co z samymi korzeniami, i z wyrównaniem działki później? bo tutaj zejdzie nie wiele krócej,jeśli nie dłużej...
ja bym brał normalnie na godziny jak typowe roboty porządkowe.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez maniek_s » 25 Maj 2015 18:59

Tak właśnie korzenie ,,na raz" i to jeszcze w piasku.Korzenie mają być zakopane i wyrównanie działki.
Działka ma 4 ha powierzchni wiec nie mało i najlepiej by było od godziny, tylko inwestora przy robocie nie będzie i on chce od całości uzgodnić.
A Mama z Tatą mówili zawsze , że jak nie będę się uczył to będę kopał rowy ...

Awatar użytkownika
maniek_s
Młodszy operator

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 20:31

Maszyna: Caterpillar 428D


Re: Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez manius » 25 Maj 2015 20:40

No to zastanów się ile plus minus, zajmie Ci jeden ar działki i to wszystko razy powierzchnia, dodatkowo wlicz ewentualne postoje. co do korzeni jeśli będziesz zwozil w jedno miejsce to też chwila jazdy koparką,chyba że załatwisz sobie ciągnik z przyczepą i on będzie odwoził do wykopanej wcześniej jamy, zaznaczam jamy, a nie dołka. Samą kop-ład liczę około 5 dni po 10 godzin.
rozumiem że będzie tylko wyrównanie,a nie niwelowanie?- bo to dodatkowo rozciąga pracę.ewentualnie dodaj kilka godzin,żeby było z czego opuścić. dopytaj o szczegóły,bo tacy goście później lubią się czegoś czepić.

Autor postu otrzymał pochwałę
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez maniek_s » 25 Maj 2015 21:38

Kolego 4 ha to 40 000 m2 czyli jeden dzień na jeden ha i jeszcze zakopanie i rozróżnianie to nie wiem czy się wyrobie w 5 dni samą kop-ład, ale już coś wiem dzięki i ma być samo równanie.
A Mama z Tatą mówili zawsze , że jak nie będę się uczył to będę kopał rowy ...

Awatar użytkownika
maniek_s
Młodszy operator

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 20:31

Maszyna: Caterpillar 428D


Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez rado735 » 30 Maj 2015 22:40

Panowie, "gównopchajką" 5 dni? Przy tej powierzchni to jest od 15000zł- 30000zł zależnie od warunków panujących na polu, konkurencji itp. itd. :bangin:

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez specjalist » 01 Cze 2015 23:02

Tak a propo ja też potrzebuje wykarczować las. Panowie czy wasze oferty są nadal aktualne???
Wspólna wizyta w sex shopie, a następnie wybór jakiegoś wibratora? Wymarzony scenariusz, dzięki któremu nasze pożycie seksualne będzie bardziej udane - wibratory Lovense http://seksnaodleglosc.pl/lush są bardzo interesującymi sex dodatkami!

specjalist
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 01 Cze 2015 21:23

Maszyna: Volvo EC460BLC Koparka gąsiennicowa

Firma: Kowalski S.A.


Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez maniek_s » 04 Cze 2015 12:02

Kolego rado735 miałeś podobną robotę??Przeliczałeś jakoś od m2 czy np.od 1 ar? ja oscyluję kwotę pomiędzy podaną przez Ciebie.
A Mama z Tatą mówili zawsze , że jak nie będę się uczył to będę kopał rowy ...

Awatar użytkownika
maniek_s
Młodszy operator

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 20:31

Maszyna: Caterpillar 428D


Wyrywanie korzeni po wycince lasu?

Postprzez rado735 » 05 Cze 2015 23:10

Dokładna kasa zalezy od wielu czynników. Najlepiej to mów że zrobisz od razu niwelacje i Weź jakiegoś kumpla z detem, czy inna spycharka, powyrywaj korzenie, wykop z 30 dołów na polu (chyba że jest jakaś naturalna niecka), i spycharką niech pozapycha doły korzeniami, ziemie z dołów rozciągnie po całej powierzchni i jest malina. Dobrze rozplanujesz robote to będziesz tani i zarobisz na spycharkowym, a i on Ciebie kiedyś też weźmie do współpracy. :banan:

Autor postu otrzymał pochwałę

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej