wibako

Sprzątanie wykopów po kanalizacji

Moderator: peckiel

Sprzątanie wykopów po kanalizacji

Postprzez minikoparkowy » 14 Cze 2015 16:36

Witam
Ile krzyknąć za sprzątanie wykopu po kanalizacji? Wykop zasypany trzeba poprawić minikoparką, wygrabkować etc. Ile krzyknąć za metr takiego sprzątania? Dodatkowo do wyceny zakładanie i betonowanie włazów ile za to krzyknąć?
Pozdrawiam

minikoparkowy
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 16:34

Maszyna: JCB 8030

Firma: brak


Reklama

simmet

Sprzątanie wykopów po kanalizacji

Postprzez biedron » 15 Cze 2015 08:53

minikoparkowy napisał(a):Witam


Cześć;
minikoparkowy napisał(a):Ile krzyknąć za sprzątanie wykopu po kanalizacji? Wykop zasypany trzeba poprawić minikoparką, wygrabkować etc. Ile krzyknąć za metr takiego sprzątania


To wszystko zależy od stanu zastanego po takim "surowym" zasypie. Jeżeli chłopaki zagęszczali do samej góry i masz tylko podrównać górki ze zgrubnym podgrabieniem, to według mnie kwota rzędu 5-8 zł netto / 1 mkw.

minikoparkowy napisał(a):Dodatkowo do wyceny zakładanie i betonowanie włazów ile za to krzyknąć?
Pozdrawiam


Wszystko zależy, jaki właz i co masz zastać na budowie. Czy nie zasypali do końca i zostawili płytę górną studni z otworem lub zwężkę, czy wypuścili do góry bezpośrednio pod sam właz, a Ty masz tylko założyć pierścień odciążający betonowy i przytwierdzić sam właz wraz z wykonaniem koperty betonowej. Przy pierwszym wariancie ja bym wziął 500 zł, przy drugim 300 zł za sztukę. Oczywiście bez materiałów. Pamiętaj, że w pasie drogowym pod kopertą trzeba dobrze dogęścić. Jeżeli ma to być mniejszy właz (nie 630 jak opisałem powyżej), to jest sporo łatwiej. Jeżeli studnia oparta jest na rurze trzonowej dn 400 lub dn315, to tam standardowo stosowane są włązy teleskopowe dn315. Najczęściej wykonawca zostawia rurę trzonową wystającą ponad poziom gruntu i trzeba ją przyciąć fleksem. Nakładasz gumową manszetę i wciskasz teleskop - cała filozofia. Razem ze zrobieniem koperty koszt takiego montażu to nie więcej jak 200 zł / szt.
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej