wibako

wstawienie przepustów

Moderator: peckiel

wstawienie przepustów

Postprzez Pisak312 » 18 Cze 2015 12:55

witam panów ile brali byście za wstawienie rury plastikowej z zasypianiem wykonaniem i zageszczeniem rury średnio 7,5 m są ta wjazdy na posesję całość materiałów zapewnia główny wykonawca

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Reklama

simmet

wstawienie przepustów

Postprzez MARIO/MECALAC » 18 Cze 2015 16:47

Z przyczółkami czy bez?

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


wstawienie przepustów

Postprzez Pisak312 » 18 Cze 2015 20:30

podpowiedź mi opcje jedną i drugą bo oni chcą przyczółki dostawać później ale mógłbym im zaproponować obrazu z przyczółkami

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


wstawienie przepustów

Postprzez MARIO/MECALAC » 18 Cze 2015 21:02

z przyczółkami jest dużo wygodniej i bez pier..a jak to się mówi. Wykopujesz od razu pod przyczółek, wkładasz rurę, ustawiasz przyczółek, zasypujesz zagęszczasz i zapominasz o robocie. Jeden zostaje i obrabia na gotowo przyczółek reszta idzie dalej :D

W ciągu dniówki (10h) jesteś w stanie zrobić takich 4 wjazdów (operator plus 4 ludzi do pomocy), jeśli masz oczywiście cały materiał potrzebny na miejscu i nie trzeba nic kuć.

Dla mnie cena równa się z przyczółkami 400 zł.
Bez 300 zł

Jeśli będą chcieli jednak później te przyczółki robić to za jeden wjazd bierz 200 zł bo to trochę kopania ręcznego będzie

Sam robiłem taki temat 2 lata temu i wiem że to wykonalne robiąc normalnym tempem
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


wstawienie przepustów

Postprzez wojtas4327 » 18 Cze 2015 21:47

Kolego MARIO/MECALAC, z tą ceną to trochę przesadziłeś to nawet koszta nie są... Tak licząc 10h koparka 10h x 100zł =1000zł, 4 ludzi 4 x 10h x 10zł = 400zł. Piszesz że 4 zrobisz czyli 1200zł trochę się to kupy nie trzyma, wiem że maszyna ma dość lekko ale z ceną przesadziłeś. Ja natomiast 2 lata temu NAPRAWIAŁEM zarwane przepusty (czasami tylko jeden bądź 2 kregi uszkodzone) bez rozkopywania i brałem pamiętam dokładnie 1360zł za jeden i to była dla inwestora najlepsza oferta (cena brutto).

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


wstawienie przepustów

Postprzez Pisak312 » 18 Cze 2015 22:27

tak też myślałem żeby wyjść z cena 550zl za sztukę zawsze będzie z czego zejść :faja: a tu nie mówimy o kręgach tylko o plastiku wiec technika jest zupełnie inna podbudowa zrobiona rurę wkładasz rękami zasypka skoczek i gotowe kręgi to inna sprawa tylko inspektor przeje..... I boję się o odbiory

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


wstawienie przepustów

Postprzez MARIO/MECALAC » 19 Cze 2015 07:13

wojtas4327, nic mnie nie poniosło, za materiał kolega Pisak312, nic nie płaci, szybko to się robi. Jak by to były betonowe kręgi to ok cena taka jak mówisz. Za koparko ładowarkę ciężko jest dostać 100zl za godz.to raz a dwa że kolega płaci tylko za operatora bo ma swój sprzęt. Licząc wszystko ludzi paliwo koszt 600 zł reszta idzie do kieszeni.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


wstawienie przepustów

Postprzez wojtas4327 » 19 Cze 2015 08:14

Może i macie racje ale jest jeszcze sporo spraw przy tym, bo wątpię że rury, przyczółki i piasek na zasypkę leżą ładnie przy każdym wjeździe czyli dochodzi transport. Co do odbiorów też bym się troche obawiał bo jak inspektor upierdliwy to sami wiecie... Na mój gust to te 500zł-600zł (netto) to takie minimum, wątpię żeby była to robota "bez faktury" i chcąc ją zrobić legalnie (ZUS, US i inne złodziejstwo) to z tych 400zł pewnie niewiele lub nic nie zostanie.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej