wibako

rów w torfie

Moderator: peckiel

rów w torfie

Postprzez Pavlo1 » 06 Lip 2016 19:27

Mam do wykonania rów ok.650metrów. w miejscu gdzie będzie rów kiedyś niby coś takiego już było ale śladu nie widać. grunt to torf ok. 70 cm a później glina.
mam kopać do gliny czyli h-70 cm i metr szeroko
w grę wchodzi tylko minikoparka 3 tony ze skarpówką 1,2m bo wszystko inne narobi dużo zniszczeń bo woda jest już na 40cm.
rów nie musi być idealnie wyskarpowany co do centymetra. jaka cena będzie rozsądna biorąc też pod uwagę fakt że praca nie będzie przyjemna bo maszyna na torfie będzie się bujać i nie ułatwi to pracy. na odcinku ok 100 metrów rosną bardzo blisko krzaki więc mogą być korzenie jak to dodatkowo policzyć?
chciałem robić na godziny ale klient chce znać z góry cenę więc pewnie będzie sprawdzał też konkurencję..

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Reklama

simmet

Re: rów w torfie

Postprzez Pavlo1 » 10 Lip 2016 22:47

czyżby żaden z kolegów nie pracował w torfie? temat o rowie w lesie dobrze się rozwinął a tu brak jakichkolwiek podpowiedzi. podpowiedzcie coś bo brak mi doświadczenia w takich pracach

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: rów w torfie

Postprzez slepy101 » 10 Lip 2016 22:56

No rzadko sie zdarza taka robota . Powiedz mi a czy pod maszyne bedziesz dawal jakies płyty co by maszyna nie zapadala sie w tym torfie ? Po tamtym rowie nie ma sladu czy masz tylko odswiezyc stary row by byl nowy ? Miedzy drzewami rozumiem ze sie zmiescisz a te krzaki to co sa duze i bardzo tam " potrzebne " ?
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: rów w torfie

Postprzez Pavlo1 » 10 Lip 2016 23:25

maszyna będzie tylko lekko siadała także nic pod spód nie trzeba. po tamtym rowie jest tylko delikatny ślad, tak jakby go nie było.
drzew nie ma są tylko krzaki przy miedzy rosnące u sąsiada i ich korzenie na pewno będą w miejsce rowu sięgały. mam już jutro przedstawić swoją propozycję i szkoda stracić robotę ale też za darmo nie ma co pracować..

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


rów w torfie

Postprzez przemeqwlkp » 11 Lip 2016 07:05

Kolego ile metrów bieżących jesteś w stanie wykopać mini w ciagu godziny tak na spokojnie bez szaleństw? I podziel sobie całość metry przez to co jesteś w stanie przez godz wykopać i masz ile czasu bedziesz to robić potem razy stawka ile bierzesz i dodaj do tego jeszcze pewna kwotę zabezpieczająca cie w razie czego gdyby nie poszło coś nie tak. I w torfie lekko się kopie ale i sa miejsca ze można się bardzo zdziwić ze nawet mini siądzie i będziesz miał problem z wyjechaniem.... W razie czego jakieś podkłady by się przydały by nie tracić czasu na walkę w torfie

przemeqwlkp
Fizol

Maszyna: Atlas 1504, 1604, 1805

Firma: Usługowa


rów w torfie

Postprzez slepy101 » 11 Lip 2016 08:18

No podklady moga sie tam bardzo przydac :p no i transport trzeba doliczyc :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: rów w torfie

Postprzez Pavlo1 » 11 Lip 2016 10:34

widzę że koledzy nie do końca zrozumieliście o co chodzi.. żadnego transportu nie doliczam bo robota na rzut beretem. podkładów też nie potrzeba, widziałem teren i ciągnik rolniczy tam przejeżdża więc mini tym bardziej.
gdybym kopał rów w torfie to przecież bym sobie policzył ile na godzinę itd. i bym nikomu głowy nie zawracał przecież.. ale tak się składa że nie kopałem..
kopałem ostatnio pod dreny i wiem że zalepia łyżkę i trzęsie całą maszyną przez co prace idą wolniej niż w zwykłym terenie i maszyna bardziej dostaje.
zwykle rowy kopię kop-ład z trapezówką więc ciężko mi to wycenić..

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: rów w torfie

Postprzez slepy101 » 12 Lip 2016 17:25

To wez 15 pln / mb ?
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: rów w torfie

Postprzez Pavlo1 » 12 Lip 2016 21:15

kolego masz niżej w dziale temat o kopaniu rowu w lesie przy grubych korzeniach i muszą tam iść podkłady pod koła i koledzy licżą 10/12zł za metr a Ty w łatwiejszych warunkach proponujesz 15? 8/9zł to maks...

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: rów w torfie

Postprzez rado735 » 15 Lip 2016 22:01

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: rów w torfie

Postprzez Pavlo1 » 15 Lip 2016 22:59

klient myśli o 3 zł :bangin: :D więc robota raczej na godziny będzie bo organizacją charytatywną nie jestem :D

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: rów w torfie

Postprzez szczepan84 » 11 Wrz 2016 20:25

Za 3zł to niech sobie kopie łopatką sam

szczepan84
Młodszy operator

  • Posty: 172
  • Rejestracja: 31 Sty 2015 06:15

Maszyna: liebherr 902r

Firma: MBM Usługi


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej