wibako

Wycena

Moderator: peckiel

Re: Wycena

Postprzez Pavlo1 » 09 Sty 2019 00:24

Być może u was nie ma konkurencji, każdy chciałby brać po 500 za godzinę ale tak się nie da.
Im więcej sprzętów tym niższe ceny.
Stawki godzinowe u nas są na tym poziomie od pewnie 10 lat, najniższe krajowe rosną, zusy też więc pasowałoby się podnosić ale już niedługo na co piątym podwórku będzie stała koparka. A dla wielu osób zarobek 3,5 tysiaca na swoim to szczyt marzeń.
Chcesz zarabiać lepiej to bierzesz roboty z ogółu i możesz wtedy swoim doświadczeniem i umiejętnościami ogarnąć robotę kilka razy szybciej niż inni z niskimi stawkami i zarobić więcej na godziny.
Ponadto jak jesteś uczciwy i pracujesz solidnie to są takie firmy które same zaproponują Ci lepsze warunki.
Kolejna sprawa to porównanie robót prywatnych i pod firmami.
Prywatni marudzą jak telefon odbierzesz bo płacą za twój czas, normalne firmy płacą za przerwy śniadaniowe, obiadowe i nie pilnują Ci zegarka.
Jeżeli chłopak będzie miał normalną robotę czyli raz zapierdziel raz opierdzielanie i to na np pół roku to 90 zł netto będzie dobrą stawką.
Nie kupi za rok nowego 3 cxa ale nie będzie korzystał tylko z taśmy i drutu do lepienia tylko normalnie wszystko naprawi, a jak porobi kilka miesięcy to sam oceni ile jego robota jest warta.
Jeżeli mówicie że to mało to zapytajcie o stawki w skanskiej, strabagu itd. Wtedy zobaczycie za jakie stawki się pracuje.

Kolega zakładający temat rozmawiał już odnośnie cen ze zleceniodawcą? Pamiętaj też że jeżeli robota nie będzie ciągła tylko np. dzien, dwa i przestój, potem kilka dni i przestoje to stawkę podnoś do 100.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Reklama

simmet

Wycena

Postprzez MARIO/MECALAC » 10 Sty 2019 01:18

Panowie ale praca dla skanskiej, strabagu czy budimex to sami się pchają za groszowe stawki. Jak jeden z drugim i setnym powiedzieliby dość pracy za taką stawkę to i oni by podnieśli stawki. Panowie zebrać się w kupę z okolicznymi gośćmi co robią usługi pogadajcie i dojdźcie do wniosku by za lepszą kasę robić bo wszystko idzie do góry a cena usług stoi jak mówicie od 10 lat.

Czy jak idziecie do lekarza i za 20 min płaci się takiemu 150-250 zł to też mówicie że to za wysoka stawka czy milczycie ? on w ciągu godziny przyjmie 4-5 ludzi a wy w ciągu godziny ilu obskoczycie ? Mocne ale prawdziwe i szczere porównanie
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Wycena

Postprzez gruszon18 » 10 Sty 2019 07:27

Dobrze powiedziane. Nie podnosząc stawki sami siebie wykanczamy.. Dodatkowo firmy typu strabag nie będzie obchodziło czy Tobie się opłaca czy nie.. Nie po to szukają podwykonawcy aby mu płacić normalne stawki tylko szukają cięcia kosztów w taki sposób.. I przy takich zlecaniach nie obchodzi ich że Ty nie zarabiasz na amortyzację maszyny i etc a tym bardziej nie obchodzi ich gdy masz awarię sprzętu.. Nawali? To albo rób raz dwa albo drugiego sprzętu szukają...

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wycena

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Sty 2019 07:47

Tylko że naród Polski jest tak tępy w większości przypadków że nie ma opcji żeby się zjednoczyć. Zawsze znajdzie się czarna owca która niby tak też przyłącza się do " buntu stawek" a potem zaciera ręce bo weźmie jeszcze kilka maszyn na budowę bo inni się wykruszą i uważa że zrobi interes życia. Gdyby gabinetów lekarskich było tyle co maszyn na rynku sami by prosili aby do nich przyjść i wizyta napewno by nie kosztowała tyle co teraz, oraz odwrotnie, gdyby sprzętu na rynku było mniej to i stawki były by lepsze. Jeden z drugim wyjedzie za granicę, zarobi trochę Euro , kupi jakąś koparkę i myśli że jest mega zajebistą firmą. Chyba nikt mi nie powie że takich to nie brakuje na rynku?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Wycena

Postprzez Pavlo1 » 10 Sty 2019 13:47

Kolega Zeppelin zm 15 ma rację, każdy musi liczyć na siebie samego.
W niektórych regionach jest jedna mini w promieniu 30 km a w innych 15 i stąd różnica w stawkach w kraju. W moich stronach jest wszystkiego ful, pomoce drogowe, koparki ,busy, ciężarówki, wywrotki, jest dosłownie wszystko i nie wyskoczysz z dużymi stawkami bo automatycznie kilka kolejnych osób zakupi koparki, w dużej mierze jako dodatek do głównej działalności.
Stawka 90 zł netto nie jest głodowa, zarabia się wtedy parę ładnych tysi miesięcznie, a o tych awariach sprzętu to też nie ma co stale mówić bo w innych tematach np. kolega mario powtarza że jego mecalac jest prawie bezawaryjny.

Uważam że kolege naprowadziliśmy na dobry kierunek cenowy, a z czasem pozna swój rynek lokalny, konkurencję i pracę na swoim i oceni wartość swojej pracy.
A my nie mamy się co już spierać, każdy swoje racje wypowiedział i trzeba się cieszyć że jest odzew i pomoc.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Wycena

Postprzez gruszon18 » 10 Sty 2019 15:29

Słuchaj.. Nie każdego stać np na nową maszynę.. Niektórzy kupują szmele i latają aby się kręciło iczepia się taki każdej roboty bo bierze najniższa stawkę żeby móc zarobić..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Wycena

Postprzez ktomekk » 10 Sty 2019 19:46

Pavlo1 napisał(a):
Kolega zakładający temat rozmawiał już odnośnie cen ze zleceniodawcą? Pamiętaj też że jeżeli robota nie będzie ciągła tylko np. dzien, dwa i przestój, potem kilka dni i przestoje to stawkę podnoś do 100.



Kolego jeszcze nie bo przeszły mi dwie maszyny koło nosa. Problem polegal na rejestracji działalności. Większość maszyn cena z VAT a Jeżeli chcesz być na Vat zeby to odliczyc to trzeba komisję przejść. Przez te wyłudzenia pozmieniali przepisy trochę. Ale wszystko jest na dobrej drodze. Najważniejsze że już wiem jaka stawkę walczyć.

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Wycena

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Sty 2019 20:00

Daj znać jak będziesz wiedział coś pewnego :D
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Wycena

Postprzez ktomekk » 10 Sty 2019 20:03

zeppelin zm 15 napisał(a):Daj znać jak będziesz wiedział coś pewnego :D


Pewnie. Dam znać co wywalczylem w okolicach Wrocławia. Pozdrawiam

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Wycena

Postprzez MARIO/MECALAC » 10 Sty 2019 21:42

Jaką Komisje ? jak w Kwietniu zakładałem bez problemu i bez komisji
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Wycena

Postprzez slepy101 » 10 Sty 2019 21:52

Tez jestem ciekaw cos ugral w okolicy wrocka :) ? Moze budowa obwodnicy w Oleśnicy ??
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Wycena

Postprzez ktomekk » 10 Sty 2019 22:33

MARIO/MECALAC napisał(a):Jaką Komisje ? jak w Kwietniu zakładałem bez problemu i bez komisji



Mamy styczeń, zapytaj księgowej.

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Re: Wycena

Postprzez Pavlo1 » 10 Sty 2019 23:57

Nie bardzo rozumiem tą komisję.. Bierzesz jakąś dotację czy o co chodzi? Nie masz jeszcze założonej dg?
Chyba że chodzi Ci o zwrot vat to jak najbardziej przy pierwszym możesz mieć kontrol ale to dopiero po zakupie maszyny i rozliczeniu miesiąca oraz wystąpieniu o zwrot vat..

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Wycena

Postprzez ktomekk » 11 Sty 2019 06:39

Zgadza się nie mam jeszcze działalności. Nic strasznego, poprostu dłużej to trwa. Idziesz do urzędu, rejestrujesz firme i czekasz na wezwanie na komisję do urzędu i tam się tlumaczysz po co Ci ten Vat, co będziesz robił. Jakie koszta i tyle.

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Re: Wycena

Postprzez Pavlo1 » 11 Sty 2019 11:02

Sory ale dla mnie to brzmi jak zwykłe jaja, ktoś cię raczej delikatnie mówiąc w ch..a robi.
Co to za pytanie po co Ci vat... Bo chce i tyle.
W takie żarty to ja nie wierzę.
Szukaj nowego biura rachunkowego jeżeli tak Ci księgowa powiedziała.
Rejestrujesz DG. Rejestrujesz się jako płatnik vat, kupujesz maszynę, rozliczenie miesiąca, wystąpienie o zwrot vat, kontrol, i w ciągu chyba 3 miesięcy kasa na koncie.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Wycena

Postprzez MARIO/MECALAC » 11 Sty 2019 21:39

Tak jak Pavlo1, mówi 3 miesiące czekasz na zwrot kasy. CO urząd to mają swoje wytyczne na kontrol. Jedne wchodzą na kontrol przy zwrocie już 5 tyś zł a inne wchodzą przy kwocie 15 tyś. Na to nie ma reguły. Ja wystąpiłem w lipcu o zwrot podatku z maszyny było to nie całe 9500 bo resztę sobie zostawiłem i to był Vat tylko z maszyny i bez kontroli było ani komisji. Ch.j ich obchodzi czemu chce odzyskać swoje pieniądze. Nie dość że płaci się ZUS, podatek to jeszcze Dochodowy i ch.je jeszcze mają pretensje
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Wycena

Postprzez TRANSKOP81 » 11 Sty 2019 23:08

Lepiej opierd.lać sie za 80zł niż zapierd.lać za 120 więc wszystko zależy jaka robota

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Wycena

Postprzez Peter_ck » 12 Sty 2019 09:56

Do zeppelin zm 15. Taki jeden z drugim odziedziczy po ojcu jakies strupy, w razie czego tatuś pomoże i myśli że jest mega zaj....sta firmą.

-- 12 Sty 2019, o 08:56 --

Do zeppelin zm 15. Taki jeden z drugim odziedziczy po ojcu jakies strupy, w razie czego tatuś pomoże i myśli że jest mega zaj....sta firmą.

Peter_ck
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 08 Gru 2010 14:42
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 2

Maszyna: Case 580Sle, Cat 428D, Scania 113, Iveco 75E15


Wycena

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Sty 2019 17:37

Zgadza się. Takich też nie brakuje.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wycena

Postprzez flaber14 » 13 Sty 2019 00:36

Witam

Panowie pozwólcie że się delikatnie podepnę pod temat. Chciałbym zapytać czy stawka 85zl za godzinę na mini koparce (JCB taka około 2t) to jest stawka OK? W mojej okolicy nie ma zbyt dużo tego firm i tak kasują ogólnie.

I jeszcze jedna rzecz mi jakoś się rzuciła w oczy. Piszecie ze jak praca u "Kowalskiego" to stawka wyższa a jak jako podwykonawca w firmie to niższa? To jak mam rozumieć stawkę 85zł czyli jak u Kowalskiego to się liczy brutto a jak w firmie to w tedy jeszcze VAT dolicza się czy jak to dział? Pomińmy przypadek ze firma te 85zł niechcący zapomina wpisać do książki przychodów i rozchodów :faja:

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej