wibako

Wycena

Moderator: peckiel

Wycena

Postprzez ktomekk » 24 Gru 2018 16:10

Witam szystkich serdecznie :). Prosil bym doswiadocznych o wycene pracy na koparko ladowarce. Od stycznia zaczynam prace na swojej dzilalnosci z maszyna JCB 3cx 2000r. Podjalem wspolprace z duza prywatna firma drogowa. Warunki mamy omowic na poczatku stycznia. Chcialbym zapytac jaka stawke negocjowac zeby nie dokladac do tego interesu (zus, podatki, ksiegowa, amortyzacja itd.) Mysle o stawce 80-90 zl/h.

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Wycena

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Gru 2018 16:20

Zależy co masz robić. Przy godzinach pracy na luzie stawka dobra. Niżej bym nie schodził.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wycena

Postprzez MARIO/MECALAC » 25 Gru 2018 01:04

Stawka chu..wa. Min 100 netto a i to za wiele nie zostanie.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wycena

Postprzez zeppelin zm 15 » 25 Gru 2018 02:25

U nas prywatni ledwo 100 chcą dać za kop ład a dopiero ma długoterminowe...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wycena

Postprzez makumba » 25 Gru 2018 10:30

ja biorę u prywatnych 100 zł a w drogówce gdzie robota spokojna i z kierownikiem się dobrze żyje to 85 to przy robocie na miesiąc

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Re: Wycena

Postprzez ktomekk » 25 Gru 2018 17:17

Dzieki za odpowiedz. Juz wiem troche wiecej. Mysle ze zapropnuje stawke 90-85 i zobacze jak to sie bedzie krecilo. Pozdrawiam Panowie i Wesolych Świat zycze

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Wycena

Postprzez MARIO/MECALAC » 25 Gru 2018 17:36

Panowie nie obniżajcie i tak ch.wych stawek. 100zl to jest totalne minimum. Ja robiłem od lipca do połowy grudnia na obwodnicy i stawka jaką powiedziałem 100 zł netto a i tak sumienie mnie gryzło że za mało powiedziałem za Mecalaca12. A teraz mamy przerwę ok 1.5 miesiąca.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Wycena

Postprzez ktomekk » 25 Gru 2018 19:02

Kolego Mario. Z miłą chęcią zaproponował bym nawet cenę 400zl/H. Wiadomo nie chce robić dla idei ale muszę też gościowi zaproponować taka stawkę żeby wziął mnie A nie kogoś innego.

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Wycena

Postprzez MARIO/MECALAC » 26 Gru 2018 16:31

to podzwoń po konkurencji i pytaj o cenę będziesz wiedział ile biorą ale nie zaniżaj chociaż z drugiej strony im niższe ceny tym szybciej sami się wykończycie.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Wycena

Postprzez ktomekk » 26 Gru 2018 17:01

MARIO/MECALAC napisał(a):to podzwoń po konkurencji i pytaj o cenę będziesz wiedział ile biorą ale nie zaniżaj chociaż z drugiej strony im niższe ceny tym szybciej sami się wykończycie.


Dlatego tez zwrocilem sie z tym tematem na forum. Zanizac stawek nie mam zamiaru.

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Wycena

Postprzez makumba » 26 Gru 2018 21:43

za menela w drogówce 95 netto -robota od wiosny do zimy przez lata

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Re: Wycena

Postprzez gruszon18 » 28 Gru 2018 14:10

U mnie stawki od prywatnych to minimum 120 zł za godzinę... I akurat to najniższa stawka gdzie u mnie się wychodzi ledwo na czysto... Znajomy na 4cxie z 2014 bierze 150 i 12 zł z metra zależnie od rodzaju pracy. Cięcie Jana po kosztach to głupota.. Jak masz wychodzić na zero to lepiej takiej roboty nie brać.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wycena

Postprzez gabi1983 » 30 Gru 2018 10:52

Jak sie polikwidują jeszcze weekendowcy na dorobku bez zarejestrowanej firmy to na pewno będzie lepiej :!: okolice Poznania to średnio od 100 do 120 zł za h i nikt więcej nie da chyba że sytuacja podbramkowa i klienta goni czas.Duża konkurencja ale ceny nikt nie zaniża ,ale podobno na budowie S5 na odcinku Stęszew-Leszno robią za 75zł nie wiem do końca czy to prawda ale jeśli tak jest to nie wiem o co kaman.

gabi1983
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 11 Cze 2016 13:15
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat428d

Firma: P.S.


Wycena

Postprzez dzierzan » 30 Gru 2018 11:37

U nas było długo, długo 80 zł za h, ale od jakiegoś czasu ceny powoli idą w górę. Aktualnie średnio 90 zł, ale czasem 100 zł też można wziąć.
Z tymi stawkami przy budowach dróg tak niestety jest że często są bardzo słabe, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że czasem te maszyny więcej stoją niż pracują i w sumie wychodzi dość podobnie.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wycena

Postprzez gabi1983 » 30 Gru 2018 17:38

No to zależy pod kim robisz bo kumpel robił pod Strabag i mimo że mieli swój sprzęt to go najęli ale było tak że ich maszyny sobie pyrtu pyrtu a jego to by zagnali na śmierć :crazy: w najgorsze roboty był pchany w błoto pod jaja więc za dobrze to on tam nie wyszedł a nie wspomnę jak maszyna w pizdeczke dostała także to zależy jak leży a jak stoi to broi :lol:

gabi1983
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 11 Cze 2016 13:15
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat428d

Firma: P.S.


Re: Wycena

Postprzez gruszon18 » 31 Gru 2018 11:49

Tez się spotkałem właśnie z czymś takim jak wykonawca wynajął podwykonawce z zapleczem maszynowym bo wynajem sprzętu wyszedł taniej niż opłata za pracę swojego;-) ale nic dziwnego. Jak niektórzy robią konkurencję cenowa że ja faktycznie musiałbym dopłacać to faktycznie, ale wtedy niech się taki baran jeden z drugim martwi co później

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wycena

Postprzez Bartek_cat » 31 Gru 2018 16:27

Taniej niż za 90 zł netto nie robiłem po firmach i to przy lekkiej robocie i na dłuższy okres. Prywatnie i po firmach na kilku dniowe roboty liczę po 120 zł netto plus dojazd.

Powiedz ze 110 zł, będziesz miał pole do negocjacji.

Bartek_cat
Operator

  • Posty: 323
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 21:01
  • Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428D 428 M316D, Mercedes 2048 4141

Firma: .


Re: Wycena

Postprzez Pavlo1 » 08 Sty 2019 16:19

Nikt super kasy na robotach długoterminowych nie daje chyba że ma nóż na gardle i maszyna potrzebna na wczoraj i zasówka od rana do nocy.
Spotkałem się z ofertą długoterminową gdzie firma płaciła po 75 zł za kop-ład i za wywrotkę i termin płatności miesiąc. Pieniądz słaby ale patrząc na to że sprzęt 90% czasu stał zgaszony okazuje się być dobrym pieniądzem.
Według mnie stawka 90 zł netto jest bardzo dobra, ponieważ nie jeździsz na prywatki itp, stałe godziny pracy, pracujesz z tymi samymi ludźmi i jak firma jest normalna to będziesz zadowolony. Jak maszyna będzie większość czasu stała to i 80 jest spoko, wszystko zależy od specyfiki pracy.
Kolega Bartek_cat ma z tego co widzę 3 kop-ład więc pewnie większość prac już wynika ze znajomości na rynku i rozpoznawalności, ale 120 netto plus dojazdy na prywatkach za 3cx nikt nie chce płacić w moich stronach. Dlatego że jeżdzą po 90. WIęc dla mnie normalna cena to 100 i 120 za robotę przodem.
Ze 3 lata temu oglądałem koparkę pod mińskiem i właściciel jeździł na fuchy przy sobocie liebherrem 900 za 80 zł i mówił że kasa zajeb... :bangin:
A przy przedstawieniu ceny 110netto na długoterminowe roboty większość firm w Polsce zabiłaby śmiechem.
Niech koledzy już też nie przesadzają z tym zaniżaniem cen bo 90 za godzinę przy długim terminie jest wporządku a jak bedą wszyscy chłopaka namawiać na więcej to nigdzie roboty nie znajdzie i potem w akcie desperacji poleci za 80 żeby na chleb zarobić bo z czegoś żyć trzeba.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Wycena

Postprzez ktomekk » 08 Sty 2019 22:01

Pavlo1 napisał(a):Nikt super kasy na robotach długoterminowych nie daje chyba że ma nóż na gardle i maszyna potrzebna na wczoraj i zasówka od rana do nocy.
Spotkałem się z ofertą długoterminową gdzie firma płaciła po 75 zł za kop-ład i za wywrotkę i termin płatności miesiąc. Pieniądz słaby ale patrząc na to że sprzęt 90% czasu stał zgaszony okazuje się być dobrym pieniądzem.
Według mnie stawka 90 zł netto jest bardzo dobra, ponieważ nie jeździsz na prywatki itp, stałe godziny pracy, pracujesz z tymi samymi ludźmi i jak firma jest normalna to będziesz zadowolony. Jak maszyna będzie większość czasu stała to i 80 jest spoko, wszystko zależy od specyfiki pracy.
Kolega Bartek_cat ma z tego co widzę 3 kop-ład więc pewnie większość prac już wynika ze znajomości na rynku i rozpoznawalności, ale 120 netto plus dojazdy na prywatkach za 3cx nikt nie chce płacić w moich stronach. Dlatego że jeżdzą po 90. WIęc dla mnie normalna cena to 100 i 120 za robotę przodem.
Ze 3 lata temu oglądałem koparkę pod mińskiem i właściciel jeździł na fuchy przy sobocie liebherrem 900 za 80 zł i mówił że kasa zajeb... :bangin:
A przy przedstawieniu ceny 110netto na długoterminowe roboty większość firm w Polsce zabiłaby śmiechem.
Niech koledzy już też nie przesadzają z tym zaniżaniem cen bo 90 za godzinę przy długim terminie jest wporządku a jak bedą wszyscy chłopaka namawiać na więcej to nigdzie roboty nie znajdzie i potem w akcie desperacji poleci za 80 żeby na chleb zarobić bo z czegoś żyć trzeba.




Dzięki kolego. Chyba najlepiej mi to wszystko wyjasniles. Pozdrawiam

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Wycena

Postprzez MARIO/MECALAC » 08 Sty 2019 23:19

Jak dla i mnie i dla większości to możecie i za 30 zł na godzinę robić. ludzie do was nie przemawiają awarie ? że pieniądze na usterki musicie mieć odłożone z zarobionych pieniędzy ? Róbta za ile chcecie ale nie mówcie później że się nie opłaci. Jak taki zasrany karierowicz który dorabia sobie weekendami musiał opłacić ZUS i wszystko inne to by nie jeździł za 80 i nie gadał że kasa zajebista bo to chujowa kasa. Nawet na mini 80 zł to jest dobra kasa a nie na maszynę która waży kilkanaście ton
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej