wibako

wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Moderator: peckiel

wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez MarcinPykuS » 26 Lut 2020 13:35

Druga sprawa to tutaj kolega chce się wbić na rynek, także też nie ma co przesadzać. Lepiej teraz ciut mniej wołać i stopniowo wraz ze wzrostem zleceń i doświadczeń podnosić trochę stawkę ;) .

MarcinPykuS
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 Sty 2018 14:10

Maszyna: CAT 428C

Firma: AGRO-MAR


Reklama

simmet

Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 26 Lut 2020 22:10

Pavlo1 napisał(a):


Poza tym to rozmowa z Tobą jest co najmniej przewrotna bo jak widać po Twoich postach nie masz szacunku do ludzi, którzy ciężką pracą krok po kroku się dorabiają.
Uważasz że powinny być tylko nowe maszyny a nie te złomy za 30 tysięcy, wiec żyjmy wszyscy myśleniem ze biznes tylko dla bogatych. Bo jak normalny człowiek ma kupić sprzęt za 300 koła?
A kto ma tańszy nie należy do tych mądrze myślących firm... :D

Kolego Szanowny - to kto kogo szanuje zależy tylko od szanującego i szanowanego .
W biznesie nie ma miejsca na sentymenty i zrozumienie dla słabszych .
Mądre firmy o których mówię nie walczą o zlecenia wyłącznie na poziomie ceny .
Proponuję troszeczkę zgłębić marketing szybko odkryjesz iż CENA nie jest czynnikiem decydującym a im głębiej jest schowana pod papierkiem od cukierka tym więcej cukierków się sprzeda .

Owszem masz rację - NIE SZANUJE - druciarstwa i złomiarstwa robiącego za grosze co by być najtańszym i złapać robotę . A wiesz dlaczego ? Bo takie osoby/firmy nie szanują samych siebie .
Każdy by niby chciał mieć super maszyny robić super roboty ale swoimi poczynaniami jakich tu na forum jest masa zmierza dokładnie w inną stronę ...
Nie od razu Kraków zbudowano !
Ale nie znaczy to że lepiono go na początku z gówna i papieru toaletowego co by było taniej i szło do przodu .

-- 26 Lut 2020 21:10 --

MarcinPykuS napisał(a):Druga sprawa to tutaj kolega chce się wbić na rynek, także też nie ma co przesadzać. Lepiej teraz ciut mniej wołać i stopniowo wraz ze wzrostem zleceń i doświadczeń podnosić trochę stawkę ;) .

Ludzie czy wy na prawdę nie znacie innych sposobów zaistnienia na rynku jak brać na początku taniej jak ci co na nim już są ? Przecież wg takiej logiki niebawem będziecie robić gratis lub dopłacać . Ten co zaczyna dziś weźmie 10 zł mniej , ten co zacznie jutro weźmie już 20 mniej , ten co za miesiąc 30 zł .

Serio pora się ogarnąć ! Nawet na targowisku wcale nie najlepiej sprzedają się najtańsze ziemniaki !

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Pavlo1 » 26 Lut 2020 22:38

Bardziej niż druciarstwa nie lubię pajacowania.
To o czym mówisz to wciskanie kitu A do tego nie trzeba koparki, można pchać ludziom chwilówki.
A gdzie ku*wa sie dowiedziales że osoba mająca sprzęt za wspomniane przez Ciebie 30 tyś i to druciarz i osoba która się nie szanuje!?
Podajemy ceny z naszych regionów. Nie każdy region ma takie same ceny. Jako biznesmen i teoretyk powinieneś cis o tym słyszeć.
Przyszedłeś na forum po pomoc A w tematach w których inni potrzebują pomocy grasz cwaniaka i wcale nie pomagasz.
Podbudowac ego możesz wciskając komuś te swoje cukierki. Tutaj jest forum do pomagania. Albo respektuj zasady albo nie bierz udziału w dyskusjach.

Co do cen to po to jest ten temat żeby mieć rozeznanie i nie schodzić niżej niż okoliczne konkurencja. Zawsze mówię, że To że zrobisz taniej nie oznacza że będziesz miał z tego więcej roboty w przyszłości.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 26 Lut 2020 23:02

Niby tak uważnie czytasz forum ale ciągle umyka ci coś o czym ja tutaj napisałem . Albo jesteś ślepy albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tekstu .
Nawet w swoim poście cytowałem ---,, na początku brać mniej "
Coś mi się właśnie wydaje, że osobiście jesteś właśnie kimś kto wiąże drutem byle działało i stąd właśnie ta irytacja .

Co do respektowania zasad --- to można wiele na ten temat wywnioskować z tonu twoich wypowiedzi .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Pavlo1 » 26 Lut 2020 23:24

Irytują mnie osoby, które grają cwaniaków w Internecie i nie mają do innych szacunku. Nie potrafisz się dowartosciowac w życiu codziennym więc próbujesz tutaj.
Chcesz pomóc w temacie napisz ile według Ciebie powinien kolega wziąć. Zamiast konkretów to teksty w stylu bierzcie więcej . Ale o ile? Oswiec nas


Konkrety zamiast filozofii:
"Wiecie Panowie na czym polega sens sformułowania TANIO I DOBRZE ?
Na tym by DOBRZE zrozumieć co znaczy TANIO"

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Lut 2020 01:21

Pavlo1 napisał(a):Irytują mnie osoby, które grają cwaniaków w Internecie i nie mają do innych szacunku. Nie potrafisz się dowartosciowac w życiu codziennym więc próbujesz tutaj.
Chcesz pomóc w temacie napisz ile według Ciebie powinien kolega wziąć. Zamiast konkretów to teksty w stylu bierzcie więcej . Ale o ile? Oswiec nas


Konkrety zamiast filozofii:
"Wiecie Panowie na czym polega sens sformułowania TANIO I DOBRZE ?
Na tym by DOBRZE zrozumieć co znaczy TANIO"


Nas ?
Nie wiedziałem że rozmawiam z chórem !
Cwaniakuje to ten kto nie wiedząc i nie zagłębiając się w to jakie ,, świeżak " poniesie koszty na wykonanie roboty strzela mu proposy wydłubane z nosa ! Bo on by tyle brał , bo u niego po tyle się robi .....
1- czym będzie to robił
2- ile zajmie mu dojazd
3- Ile mu to zajmie ( obliczeniowo - przerzut maszyny ) i trochę realności
( Każdy wie, że często z takich prostych wykopów na odkład robi się kopanie z zadanym spadkiem , z odłożeniem humusu osobno od reszty urobku, że często coś staje na przeszkodzie i utrudnia podejście ... ) Dołek dołkowi nie równy ....
4- Koszt paliwa
5- Amortyzacja sprzętu
6- Koszt pracy operatora ( minimalna stawka to 17 zł brutto - jak jest w Pl operator co za tyle robi to gratuluję )
7- Zysk
Początkujących należy nauczyć szukania sensu ekonomicznego w wykonywaniu roboty - a zarazem szukania robót na których zarobi a nie JEBAĆ BZDURNE STAWKI dobre do każdej roboty . Lepiej jest nic nie robić jak do roboty dokładać !
Sam dosyć uważnie czytam po forum jak wiele osób z patologii robi metodę .
Sam wątek ma tytuł NIE WIESZ JAK WYCENIĆ PRACĘ zatem powinny się w nim znajdować porady jak to zrobić zamiast wydłubane z nosa stawki .
Dlatego trzeba DOBRZE rozumieć co znaczy TANIO

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Pavlo1 » 27 Lut 2020 10:40

No i zamknąłeś cały dział. Bo Twoja odpowiedz nadaje się do każdego pytania o pomoc.
Kopiuj wklej i w każdym temacie ma ona sens.
Było podać ją w pierwszym swoim poście coś może byś chłopakowi pomógł .

Gdyby piszący o pomoc był w stanie to tak policzyć to by nie pytał.
Mam go teraz zapytać ile czasu będzie kopał? A jak się uczy i będzie kopał cały dzień? A może jeszcze tym sprzętem nie robił takiego wykopu.
Jak napisał że na odkład w szczerym polu To co nic nie utrudnia podejścia.
Nigdy nie opisze nam wszystkiego w taki sposób żeby to dokładnie wycenić i przewidzieć 10 tonowy kamień w miejscu wykopu.

To Ty robisz z prostej roboty wielką kalkulacje. Nie bez powodu teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce.
Podajemy stawki, on wybiera tą która mu pasuje.
Jedzie, robi, wraca do domu i wtedy liczy ile czasu dojazd, ile kopał, spalanie itp.
I wtedy może policzyć czy za taka stawkę chce pracować czy nie. Czy coś zostało czy nie.
Jak powie za mało to na tak wielkiej robocie nie będzie stratny miliony a na przyszłe prace będzie miał odniesienie.
W ten sposób najlepiej jest się sprawdzić i zobaczyć jak liczyć.


Może zamiast dyskusji, w następnym temacie w tym dziale pomóż komuś, opisz wszystko i wylicz. Może i ja się czegoś nauczę.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Luka » 27 Lut 2020 12:30

szpadlem-taniej napisał(a):Kolego Szanowny - to kto kogo szanuje zależy tylko od szanującego i szanowanego .
W biznesie nie ma miejsca na sentymenty i zrozumienie dla słabszych .
Mądre firmy o których mówię nie walczą o zlecenia wyłącznie na poziomie ceny .
Proponuję troszeczkę zgłębić marketing szybko odkryjesz iż CENA nie jest czynnikiem decydującym a im głębiej jest schowana pod papierkiem od cukierka tym więcej cukierków się sprzeda .

Owszem masz rację - NIE SZANUJE - druciarstwa i złomiarstwa robiącego za grosze co by być najtańszym i złapać robotę . A wiesz dlaczego ? Bo takie osoby/firmy nie szanują samych siebie .
Każdy by niby chciał mieć super maszyny robić super roboty ale swoimi poczynaniami jakich tu na forum jest masa zmierza dokładnie w inną stronę ...
Nie od razu Kraków zbudowano !
Ale nie znaczy to że lepiono go na początku z gówna i papieru toaletowego co by było taniej i szło do przodu .

Jak chcesz na przykładzie dołka, który się wykopie w 1h grać inaczej niż ceną? Pytam całkowicie poważnie, bo te slogany ładnie brzmią, ale chciałbym wiedzieć czy idą za tym jakieś konkrety.
Ostatnio edytowany przez Luka, 27 Lut 2020 19:03, edytowano w sumie 1 raz

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Lut 2020 15:44

Luka napisał(a):

Jak chcesz na przykładzie dołka, który się wykopie w 1h grać inaczej niż ceną? Pytam całkowicie poważnie, bo te slogany ładnie brzmią, ale chciałbym wiedzieć czy idą za tym jakieś konkrety.
[/quote]

Jak ?
CENA niektórym aż tak bardzo świat przesłania iż nie myślą wcale czy dana robota jest DLA NICH i czy jest opłacalna .
Jedynie kombinują jaką CENĘ dać .
To jest patologiczne myślenie.
Najpierw należy obliczyć ile NAS samych będzie kosztowało zrobienie danej roboty a potem na tej podstawie wyceniać usługę .
Dzisiaj dołek jutro większy dołek .....

Wszyscy na forum mogą mieć swoje ideały, pomysły , mogą mówić nawet w innych językach - to co zawsze będą mieli wspólne to MATEMATYKA 1+1= 2 2-3= -1 u każdego !

Proponuję założyć sobie zadanie - stajesz do wyścigu po robotę gdzie cena jest nie istotna / nie istnieje / przemyśl sobie co zrobisz by zdobyć zlecenie ?

-- 27 Lut 2020 14:43 --

Pavlo1 napisał(a):Jak powie za mało to na tak wielkiej robocie nie będzie stratny miliony a na przyszłe prace będzie miał odniesienie.
W ten sposób najlepiej jest się sprawdzić i zobaczyć jak liczyć.


Może zamiast dyskusji, w następnym temacie w tym dziale pomóż komuś, opisz wszystko i wylicz. Może i ja się czegoś nauczę.


Serio?
Skacz na głęboką wodę i machaj rękami - jak się utrzymasz na powierzchni to znaczy że już umiesz pływać ?

Chętnie pomogę Autorowi tematu ustalić ile jego samego będzie kosztowało wykonanie tego zlecenia / mogę również naprowadzić na metodykę negocjacji wynagrodzenia z zamawiającym gdy wykalkulowana cena okaże się nieatrakcyjna na tle konkurencji . ( bo uważam ,że o takich właśnie tematach powinniśmy tutaj rozmawiać )

Ciężko jest obronić w rozmowie 350 zł za dołek ale gdy bronimy składowe tej kwoty udokumentowane kalkulacją - Jakie argumenty ma zamawiający ? 300 , 200 co strzelili inni / Czy można coś na to zaradzić ? (można ! )

Wymagało by to jednak napisania tutaj epopei ,której nikt nie zechce przeczytać .

Dlatego warto panowie przestać się wreszcie ścigać kto drożej ,kto taniej tylko zacząć liczyć swoje faktyczne nakłady i zacząć sobie zdawać z tego sprawę czy prowadzimy coś na czym zarabiamy czy działalność charytatywną .

Poniżej wszystko co powinno być zawarte w cenie waszej motogodziny / wszystko za co faktycznie płacicie WY pracując przez 1 godzinę. ( dla działalności jednoosobowej z jedną maszyną )
1- koszty stałe prowadzonej działalności gospodarczej skalkulowane / Zus / Księgowość / Opłaty za przechowanie sprzętu/ wydatki na reklamę jeżeli takie macie/ Polisy ubezpieczeniowe --- wartość zawarta w jednej Mth --- to 1/200 sumy waszych wydatków miesięcznych.
(liczba 200 przyjęta zostaje jako maksymalna liczba godzin roboczych w miesiącu )
2- koszt amortyzacji sprzętu jaki wyceniamy 15 % wartości maszyny dzielimy przez 12x200 plus jeżeli leasingujemy sprzęt lub wynajmujemy długoterminowo -rata/czynsz dzielimy przez 200
3- Koszt paliwa
4- Koszt pracy operatora
5- Koszt pracy operatora niezwiązany bezpośrednim wykonaniem zlecenia - obsługa codzienna ( 0,5 mth dziennie więc 1/8 stawki godzinowej wynagrodzenia operatora dodana do kalkulacji ) W przypadku transportu maszyny środkiem transportu kolejne 0,5mth (na obsługę transportową )
6 - miesięczne koszty konserwacji i serwisowania maszyny / dzielone przez 200 .

Ktoś się pobawi ile kosztuje jego samego - 1 godzina pracy jego maszyny ?

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez pawlo83 » 27 Lut 2020 19:04

Wierzyć się nie chce,że taka duperela jak wykopanie tego kawałka zrobiła takie zamieszanie na forum.
Roboty to może na 1.5 h.Do takiej pierdoły targać maszynę to więcej spinania pasami,wjazdu i zjazdu z lawety jak samej roboty.
U mnie rachunek jest prosty-12 zł/mb.Jak daleko od domu to + 50 zł dojazd.Dziękuję

pawlo83
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Lip 2015 12:19
  • Miejscowość: Wieluń
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KX41-3S 2007 r

Firma: Na swoim


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Luka » 27 Lut 2020 19:06

Albo nie zrozumiałeś mojego pytania, albo go w ogóle nie przeczytałeś.
Jeśli konkurencja powiedziała za robotę 150 zł, to jak chcesz przekonać klienta, żeby tobie zapłacił 200, czy 250 zł?
Nie sztuką jest rzucić zaporową cenę i nie wziąć roboty, sztuką jest dać dobrą cenę i wziąć robotę. Wytłumacz mi jak chcesz przekonać klienta, żeby właśnie tobie zapłacił więcej, bo chętnie się czegoś nauczę.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Lut 2020 20:00

Luka napisał(a):Albo nie zrozumiałeś mojego pytania, albo go w ogóle nie przeczytałeś.
Jeśli konkurencja powiedziała za robotę 150 zł, to jak chcesz przekonać klienta, żeby tobie zapłacił 200, czy 250 zł?
Nie sztuką jest rzucić zaporową cenę i nie wziąć roboty, sztuką jest dać dobrą cenę i wziąć robotę. Wytłumacz mi jak chcesz przekonać klienta, żeby właśnie tobie zapłacił więcej, bo chętnie się czegoś nauczę.


Widzisz ja przeczytałem co napisałeś i nawet zrozumiałem O CZYM PISAŁEŚ - Natomiast ty ciągle nie masz pojęcia o czym ja tu pisze a więc z dedykacją specjalnie dla ciebie : NIE SZTUKĄ JEST DAWAĆ CENY I PO CENIE ŁAPAĆ ROBOTĘ - sztuką jest na robocie ZARABIAĆ . Powiedz mi najpierw jak chcesz zarabiać na robocie gdy nie masz pojęcia ile ciebie samego będzie kosztowało jej wykonanie ?
Jak mi zdradzisz tą słodką tajemnicę to z wielką przyjemnością przeprowadzę ci przyspieszony kurs z marketingu robót budowlanych .

W poprzednim poście poprosiłem by ktoś się odważył skalkulować ile faktycznie kosztuje go 1 godzina pracy maszyny - jak ktoś się odważy - pogadamy dalej .

-- 27 Lut 2020 19:00 --

pawlo83 napisał(a):Wierzyć się nie chce,że taka duperela jak wykopanie tego kawałka zrobiła takie zamieszanie na forum.
Roboty to może na 1.5 h.Do takiej pierdoły targać maszynę to więcej spinania pasami,wjazdu i zjazdu z lawety jak samej roboty.
U mnie rachunek jest prosty-12 zł/mb.Jak daleko od domu to + 50 zł dojazd.Dziękuję

Aż miło przeczytać iż ktoś zauważył że z robota są jeszcze jakieś inne tematy jak kopanie - mianowicie obsługa transportowa - czyli że maszyna pali jak wjeżdża i zjeżdża z lawety i czas pracy operatora na ten okres nie staje w miejscu . Kto za to ma płacić ?

Na podstawie twojej wypowiedzi można wyciągnąć aż dwie różne wyceny
1- 1,5 hroboty plus dojazd ( mini to 80 zł x 1,5 plus 50 zł dojazd jak podałeś ) zatem 190 zł
2 - 30 x 12 +50 ---- zatem 410 zł

I teraz jest pytanie - którą przedstawić inwestorowi ? I jak argumentować że akurat tą ?

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Pavlo1 » 27 Lut 2020 21:18

Wspomniałeś coś o skakaniu na głęboką wodę. 30mb wykopu to głęboka woda? Jakieś 30cm tej wody.

Masz różne osoby i różne ceny.
Kolega pawlo83 pisał gdzieś, że jest hydraulikiem i usługi koparką to dodatek. W 2019 pisał, że za wodę na 1,3 metra z zasypaniem bierze 10-12 a teraz kabel bez zasypania 12? Szybko ceny zmienia.
Trzeba brać pod uwagę osoby żyjące z usług koparkami a nie traktujących to jako dodatek, bo tacy mogą jechać ale nie musza bo żyją z czegoś innego.

Teraz przejdźmy do marketingu. Myślisz że ktoś dzwoniący do Ciebie z ogłoszenia z olxa zainteresowany jest Twoim gadaniem czy ceną?!
Marketing zostaw na poważniejsze roboty, gdzie będzie o czym bajerować.

Skoro my nie wiemy jakie mamy koszty, to i Ty nie wiesz... Skąd przekonanie że za mało liczymy.

Nasze dyskusje to jedno, bo każdy ma prawo do własnego zdania.
Ale drugą sprawą jest to co wnosisz tekstem o "dobrze i tanio" do takiego tematu. Ile postów napisałeś i ile one konkretnej wiedzy dały. Lubisz teorię spoko ale może załóż swój temat w dziale pogaduchy o marketingu budowlanym zamiast tutaj pisać nic niewnoszące do tego tematu posty.
Pytasz którą cenę inwestorowi przedstawić. Może Twoją.... ale racja Ty nie podałeś swojej wyceny.. Trzeba powiedzieć, że będzie "dobrze i tanio". :D

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Lut 2020 22:02

Pavlo1 napisał(a):Pytasz którą cenę inwestorowi przedstawić. Może Twoją.... ale racja Ty nie podałeś swojej wyceny.. Trzeba powiedzieć, że będzie "dobrze i tanio". :D


Będzie przed wszystkim DOBRZE a przy tym będzie najtaniej jak to możliwe by było dobrze .

Piszesz o OLX --- nie chcesz zaczynać i kończyć rozmowy wyłącznie rozmawiając o cenie ? NIE OGŁASZAJ SIĘ TAM .
Skąd brać zlecania jak nie z ogłoszeń ? Gdzie się ogłaszać, czy się ogłaszać i masa innych spraw to jest właśnie coś co się składa na MARKETING, który dla 90% osób rozprawiających tutaj jest związany wyłącznie z ceną niższą jak u innych .
A-Zauważalność
B- Marka
C-Historia
D-Opinie
E-Jakość
F-Cena
Czy jesteś w stanie ułożyć powyższe w kolejności zapewniającej przypływ klientów dla których cen nie będziesz musiał kalkulować w obawie by inny kopacz nie dał 2 zł mniej ?

-- 27 Lut 2020 21:02 --

Nasza cena wynosiła by 290 zł -
Koparko-ładowarka 2x 145 zł ( zasada jest u nas taka iż minimalne zamówienie jest związane z opłatą za 2 godziny robocze ) Dojazd 10 km wszedłby w czas usługi .

To tak by nie było że cię zbywam .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Pavlo1 » 27 Lut 2020 22:39

Marka, historia, opinie... będąc na starcie najdroższym czyli na bardzo mocno już obstawionym maszynami rynku bezrobotnym ciężko będzie Ci je zbudować i uzyskać.
Na rynku są już firmy które to mają. Trzeba wejść z konkurencyjną cena (Nie w sensie taniej, tylko w porównywalnej cenie do konkurencji). Pracowac zeby wszyscy nie ogladali sprzetu ciagle na bazie bo to slaba reklama.
A później mozesz tworzyć swoj branding.

Tylko ostatnia część z cena ma sens. Reszta to gadanie głupot w tej sytuacji bo rozmawiamy o wykopie 30 mb pod kabel
:bangin: :D

Zapytam jeszcze, jesteś właścicielem firmy czy pracownikiem?

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Luka » 27 Lut 2020 22:44

Widzisz, ja pytam o konkrety, a ty szczekasz jakimiś ogólnikami jak z motywacyjnego filmiku na jutubie.

Mam dokładnie wyliczony koszt pracy każdego z mojego sprzętu i dokładnie wiem gdzie jest granica kosztów/opłacalności. Wielokrotnie pisałem tutaj na forum o kosztach i uświadamiałem nawet takich tłumoków, którzy mi zarzucali, że ich zniechęcam. Klientów mam tyle, że teraz robimy na 90% możliwości przerobowych, a w lecie strach odebrać telefon, zwłaszcza od stałych klientów, bo nie ma im czym zrobić roboty. Tyle o mnie.
Teraz zrób mi ten przyspieszony kurs, bo aż na pęcherzu czuje podniecenie na wieść o tej tajemnej wiedzy. Sugerujesz, że marżę da się wywindować o kilkadziesiąt procent, więc chętnie dowiem się jak.

Jak już przeszedłeś do konkretów, to wcale tak kolorowo to nie wygląda. Na kopaniu się niespecjalnie znam, ale widzę, że zamiast jechać miniówką i skasować po 2x100 zł/h, to ty byś wlókł klunkra koparko-ładowarkę, spalił więcej paliwa, rozjeździł całe podwórko i skasował 300 zł. Gdzie tu sens i gdzie logika? Kto cię weźmie, skoro zapłaci więcej, podwórko będzie bardziej zniszczone, a robota będzie zrobiona ta sama? Parę postów wyżej pisałeś, że trzeba dobierać sprzęt do robót i już na tym etapie sobie przeczysz.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Lut 2020 23:29

Luka napisał(a):Widzisz, ja pytam o konkrety, a ty szczekasz jakimiś ogólnikami jak z motywacyjnego filmiku na jutubie.

Mam dokładnie wyliczony koszt pracy każdego z mojego sprzętu i dokładnie wiem gdzie jest granica kosztów/opłacalności. Wielokrotnie pisałem tutaj na forum o kosztach i uświadamiałem nawet takich tłumoków, którzy mi zarzucali, że ich zniechęcam. Klientów mam tyle, że teraz robimy na 90% możliwości przerobowych, a w lecie strach odebrać telefon, zwłaszcza od stałych klientów, bo nie ma im czym zrobić roboty. Tyle o mnie.
Teraz zrób mi ten przyspieszony kurs, bo aż na pęcherzu czuje podniecenie na wieść o tej tajemnej wiedzy. Sugerujesz, że marżę da się wywindować o kilkadziesiąt procent, więc chętnie dowiem się jak.

Jak już przeszedłeś do konkretów, to wcale tak kolorowo to nie wygląda. Na kopaniu się niespecjalnie znam, ale widzę, że zamiast jechać miniówką i skasować po 2x100 zł/h, to ty byś wlókł klunkra koparko-ładowarkę, spalił więcej paliwa, rozjeździł całe podwórko i skasował 300 zł. Gdzie tu sens i gdzie logika? Kto cię weźmie, skoro zapłaci więcej, podwórko będzie bardziej zniszczone, a robota będzie zrobiona ta sama? Parę postów wyżej pisałeś, że trzeba dobierać sprzęt do robót i już na tym etapie sobie przeczysz.


Ktoś pytał mnie ile bym JA wołał - powiedziałem ILE nie powiedziałem, że bym do roboty startował . To raz - dwa dopiero co było to w szczerym polu , teraz już na podwórku , zaraz będzie na polu golfowym .....
Po trzecie nie wiem co można rozjechać przy wykopie liniowym bez zasypania .

Jeden z forumowiczów ,którego posty bardzo lubię czytać ma w stopce pewien opis określający iż czasem dyskusja z kimś nie ma sensu .... Ja już swoje wyczerpałem .
Każdy ma , każdy doskonale wie i jakoś każdy płacze --- tyle ode mnie .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Luka » 27 Lut 2020 23:33

Ja cię nie pytam ile ty byś wołał, tylko jak wyśrubować marżę, bo tym się chwaliłeś. Dalej unikasz odpowiedzi i jeszcze próbujesz mnie obrażać. Więc uprzejmie proszę, abyś albo zdradził tajemnice, albo przestał się zachowywać jak hura bura szef podwóra.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Lut 2020 23:34

Pavlo1 napisał(a):
Zapytam jeszcze, jesteś właścicielem firmy czy pracownikiem?

Najciężej pracującym pracownikiem w firmie - czyli ?

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Lut 2020 23:34

Kogo masz na myśli podpis?? :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej