wibako

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Moderator: peckiel

Postprzez Klawek » 15 Paź 2010 20:38

maksyM napisał(a):
maksyM napisał(a):Witam. Pogłębiam teraz rowy na zlecenie Urzędu Gminy. Robota niezbyt wdzięczna na kop-ład, ale coś robić trzeba. Nie w tym rzecz. Niejako przy okazji mam zlecenie na montaż mostków. Czasem płaci właściciel posesji od ręki i liczę 300zł,ale są mostki przy drogach gminnych za które płaci Gmina. I tu problem. Wrzuciłem to w godz pracy maszyny+1 godz maszyny za człowieka do pomocy. Wstawić 4-5 kręgów i obsypać ziemią. Zaniosłem fakturę i po minach wywnioskowałem że chyba im to niedrogo wyszło. Zakres działalności pozwala mi na takie roboty, więc może liczyć za mostki osobno? Tylko ile mogę policzyć? Ktoś robił coś takiego?
Dziekuję Kolegom za bezlik rzeczowych wypowiedzi na moje zapytanie :wall: Dobrze że na tym forum mamy samych kompetentnych fachowców palących się do podpowiedzi. :lol: Spróbujmy z następnym pytankiem. 250 m wykopu pod dreny? Wykopać i zasypać? Wykop od 1m do 2m?


Kolego odnośnie pierwszej części takich usług nie robię i Ci nie podpowiem - inni chyba nie wiedzą za ile robic
Jeżleli chodzi o melorację to cena 4-6 zł mb plus połowa stawki zasypanie

[ Dodano: Pią Paź 15, 2010 8:39 pm ]
mioare napisał(a):Czy ktorys z tych progów nadaje sie do obliczenia Prac ziemnych lub drogowych. A jezeli to jaki?


Polecam Norma Pro

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 15 Paź 2010 22:25

Klawek napisał(a):
lordkubus napisał(a):chlopaki pytanie powiedzcie z jakich programów do kosztorysowania korzystacie ? cos polecicie oprocz np norma pro ?


Norma PRO, Norma Standard, Rodos, WinBud, Zuzia, Planista, Sekocenbud
i jeszcze kilka innych :wink:
Każdy jest dobry do czego innego - zależy do jakich Ci kosztorysów jest potrzebny - najbardziej unuiwersalna jest norma PRO i chyba Zuzia później WinBud i cała reszta
Ja robię najczęściej na Normie PRO lub Standard troszkę na WinBud
a można ściągnąć z internetu te programy by sobie tak popatrzeć co i jak?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Klawek » 15 Paź 2010 22:32

dawidg2 napisał(a):a można ściągnąć z internetu te programy by sobie tak popatrzeć co i jak?


Tylko wersje demo - bez baz cenowych :mrgreen:

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez dawidg2 » 15 Paź 2010 22:39

A to ok. Jak patrzyłem to ten programik trochę kosztuje

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez leo_33 » 17 Paź 2010 15:30

maksyM napisał(a):Witam. Pogłębiam teraz rowy na zlecenie Urzędu Gminy. Robota niezbyt wdzięczna na kop-ład, ale coś robić trzeba. Nie w tym rzecz. Niejako przy okazji mam zlecenie na montaż mostków. Czasem płaci właściciel posesji od ręki i liczę 300zł,ale są mostki przy drogach gminnych za które płaci Gmina. I tu problem. Wrzuciłem to w godz pracy maszyny+1 godz maszyny za człowieka do pomocy. Wstawić 4-5 kręgów i obsypać ziemią. Zaniosłem fakturę i po minach wywnioskowałem że chyba im to niedrogo wyszło. Zakres działalności pozwala mi na takie roboty, więc może liczyć za mostki osobno? Tylko ile mogę policzyć? Ktoś robił coś takiego?


Kolego za mostek 4-5 m ze ścianką prefabrykowaną w granicach 2500 -3000 + vat

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Postprzez lordkubus » 17 Paź 2010 22:21

Klawek napisał(a):
lordkubus napisał(a):chlopaki pytanie powiedzcie z jakich programów do kosztorysowania korzystacie ? cos polecicie oprocz np norma pro ?


Norma PRO, Norma Standard, Rodos, WinBud, Zuzia, Planista, Sekocenbud
i jeszcze kilka innych :wink:
Każdy jest dobry do czego innego - zależy do jakich Ci kosztorysów jest potrzebny - najbardziej unuiwersalna jest norma PRO i chyba Zuzia później WinBud i cała reszta
Ja robię najczęściej na Normie PRO lub Standard troszkę na WinBud


Musze cos teraz kupic głównie do prac ziemnych i melioracyjnych i drobnych sieci sanitarnych co polecisz ? Parę razy u znajomego korzystalem z normy pro ale cena zakupu jest dosc zaporowa :/

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez maksyM » 18 Paź 2010 05:52

leo_33 napisał(a):
maksyM napisał(a):Witam. Pogłębiam teraz rowy na zlecenie Urzędu Gminy. Robota niezbyt wdzięczna na kop-ład, ale coś robić trzeba. Nie w tym rzecz. Niejako przy okazji mam zlecenie na montaż mostków. Czasem płaci właściciel posesji od ręki i liczę 300zł,ale są mostki przy drogach gminnych za które płaci Gmina. I tu problem. Wrzuciłem to w godz pracy maszyny+1 godz maszyny za człowieka do pomocy. Wstawić 4-5 kręgów i obsypać ziemią. Zaniosłem fakturę i po minach wywnioskowałem że chyba im to niedrogo wyszło. Zakres działalności pozwala mi na takie roboty, więc może liczyć za mostki osobno? Tylko ile mogę policzyć? Ktoś robił coś takiego?


Kolego za mostek 4-5 m ze ścianką prefabrykowaną w granicach 2500 -3000 + vat
Dzięki serdeczne. Kroi się następna taka robótka więc chyba skończę z promocjami. Mostki są bez ścianek,bo drogie,wolą dać jeden krążek więcej i montaż nie zajmuje dłużej jak 2 godziny bo to wszystko w szczerych polach. Taka kasa by ich pewnie sparzyła ale spróbuję tam jeszcze kogoś za język pociągnąć :wink:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Postprzez leo_33 » 18 Paź 2010 20:36

maksyM napisał(a):
leo_33 napisał(a):
maksyM napisał(a):Witam. Pogłębiam teraz rowy na zlecenie Urzędu Gminy. Robota niezbyt wdzięczna na kop-ład, ale coś robić trzeba. Nie w tym rzecz. Niejako przy okazji mam zlecenie na montaż mostków. Czasem płaci właściciel posesji od ręki i liczę 300zł,ale są mostki przy drogach gminnych za które płaci Gmina. I tu problem. Wrzuciłem to w godz pracy maszyny+1 godz maszyny za człowieka do pomocy. Wstawić 4-5 kręgów i obsypać ziemią. Zaniosłem fakturę i po minach wywnioskowałem że chyba im to niedrogo wyszło. Zakres działalności pozwala mi na takie roboty, więc może liczyć za mostki osobno? Tylko ile mogę policzyć? Ktoś robił coś takiego?


Kolego za mostek 4-5 m ze ścianką prefabrykowaną w granicach 2500 -3000 + vat
Dzięki serdeczne. Kroi się następna taka robótka więc chyba skończę z promocjami. Mostki są bez ścianek,bo drogie,wolą dać jeden krążek więcej i montaż nie zajmuje dłużej jak 2 godziny bo to wszystko w szczerych polach. Taka kasa by ich pewnie sparzyła ale spróbuję tam jeszcze kogoś za język pociągnąć :wink:


Cena może wysoka ale zadowolenie inspektora bezcenne :lol:

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Postprzez maksyM » 18 Paź 2010 21:11

leo_33 napisał(a):Cena może wysoka ale zadowolenie inspektora bezcenne :lol:
Święte słowa :D

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Postprzez lordkubus » 19 Paź 2010 19:19

chlopaki a ten program zuzia daje rade czy lepiej jednak dolozyc do norma pro ?

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez leo_33 » 19 Paź 2010 20:05

Każdy chwali to co ma i każdy ma swoje wady w starszej wersji zuzi pojawiały się dosyć często błędy
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Postprzez lordkubus » 19 Paź 2010 20:37

pytam bo norma jest o okolo 1600zł drozsza a to troche jest jesli chodzi o program

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez leo_33 » 20 Paź 2010 20:02

jak dla mnie zuzia jest wystarczająca nie ma sensu przepłacać
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Postprzez mioare » 21 Paź 2010 12:02

Jestem tylko operatorem i poszukuje poszukuje program testowy demo do obliczen prac ziemnych np wykopy roznego typu i prace drogowe. Wykonczeniowka mnie nie interesuje tylko same prace ziemne i drogowe

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Postprzez leo_33 » 21 Paź 2010 19:28

to po co ci to ???
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Postprzez mioare » 21 Paź 2010 20:41

Mamy 21 wiek i trza sie edukowac nowinkami techniki ktore ulatwiaja prace

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Postprzez leo_33 » 21 Paź 2010 20:58

ale umiejętność kosztorysowania nie ułatwi ci pracy na kopaczce chyba że chcesz się przekwalikować na kosztorysanta :lol:
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Postprzez mioare » 22 Paź 2010 08:17

Np: jest do wykopania wykop przestrzenny pod budynek staw zbiornik i zeby na kartce nie liczyc skarp powierzchni do wykopania i wywrotek ktore beda potrzebne bo grunt spoisty to co innego a spulchniony to co innego.
Ostatnio edytowany przez mioare, 22 Paź 2010 22:51, edytowano w sumie 1 raz

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Postprzez leo_33 » 22 Paź 2010 19:16

program do kosztorysowanie nie dziala w ten sposób :mrgreen:
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Stawka za czyszczenie rowów i plantowanie poboczy.

Postprzez prezes85 » 07 Lis 2010 00:26

Witajcie,


Jakie u Was są aktualnie ceny za:
1) czyszczenie i odmulanie rowów, [cena w zł/mb]
2) mechaniczne plantowanie poboczy? [cena w zł/m2]

Jak nie chcecie publicznie to piszcie na priv za ile robicie + jakis nr kontaktowy.
Bardzo możliwe że będziemy potrzebować podwykonawcy na takie usługi (południowa Polska)


dzięki za pomoc
pozdrawiam

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej