wibako

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Moderator: peckiel

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez owczarekniemiec » 03 Mar 2013 12:20

Nie znam się na materiałoznawstwie ale :P

biedron napisał(a):Zbiorniki z polietylenu mają ograniczoną głębokość posadowienia względem odpowiedników z laminatu


Okej ale odpowiedni zbiornik dobieramy do odpowiedniego terenu

biedron napisał(a):Przy zbiornikach z polietylenu istnieje ryzyko zassania się ścian zbiornika do środka przy opróżnianiu wozem asenizacyjnym (widziałem takie coś parę razy...)


Jakoś sobie nie mogę wyobrazić tego, przecież wąż byś musiał nałożyć na zewnętrzną część "komina" żeby wyssać całe powietrze ze zbiornika. ( ale nie widziałem jak się opróżnia takie zbiorniki)

biedron napisał(a):3. Po opróżnieniu zbiornika ściany mogą się zapaść pod ciężarem ziemi czy pod wpływem wody gruntowej


przecież te zbiorniki nie są wykonane z papieru.. mają specjalną budowę (są karbowane co rozkłada odpowiednio masę i nacisk) w środku też posiadają ściankę.

biedron napisał(a):4. W przypadku perofracji zbiornik nadaje się tylko na recykling , a to wcale nie takie trudne przypadkiem zrobić w nim małą dziurkę


co do dziur to przecież nikt do tego nie będzie strzelał , zasypujesz piaskiem i po kłopocie

biedron napisał(a):5. Zbiorniki z laminatu są po prostu "delikatne", czyli nie zasypiesz byle czym, byle jak - musi być materiał bez kamieni, delikatnie sypany koparką i warstwowo zagęszczany


dokładnie nie zasypiesz byle czym z tym się zgodzę

Ale najważniejszy w tym wszystkim jest klient jaki chce taki będzie miał założony zbiornik :)
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Reklama

simmet

Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez Robsson » 03 Mar 2013 14:12

Oczyszczalnia firmy Sotralentz Bio duo, to są dwa zbiorniki połączone szeregowo

Robsson
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 13 Gru 2007 23:32
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Maszyna: JCB 4CX eco, JCB 220 Long


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 03 Mar 2013 17:12

owczarekniemiec, Faktem jest, że to klient decyduje, co u niego zakopane będzie. Zbiorniki z PE to istotnie nie papier, ale uwierz mi, że często sprawiają wiele kłopotów. Poszperam gdzieś w komputerze i może znajdę kilka zdjęć z reklamacji zbiorników, jakie rozpatrywałem na przestrzeni kilku lat. Dość trudno uwierzyć w to, co się może zdarzyć, jednak naprawdę czasem z tymi zbiornikami to jest pełen ubaw. Chociaż i laminaty potrafią się rozlecieć - w listopadzie na reklamację zbiornika (samodzielnie montowanego przez klienta) wysłał mnie producent, pojechałem i okazało się, że zbiornik z laminatu rozłupany jest w pół (pęknięcie pionowe na całym obwodzie części walcowej zbiornika). Po głowie się skrobie, o co chodzi, przecież to niemożliwe. Wyciągamy zbiornik, a tu bach, cała tajemnica rozwiązana. Klient posadowił zbiornik na granicy dwóch różnych gruntów, pół zbiornika stało na rodzimej glinie, pół na nasypie (cześć obrysu zbiornika była w zasypanym stawie). Zbiornik napełnił się ściekami, a że było to 8000 litrów, to z jednej strony pod zbiornikiem siadło, z drugiej trzymało i ciach :) Wracając do polietylenów, większość producentów dopuszcza naziom do grubości tylko 1,2m. To już świadczy wystarczająco o sztywności obwodowej zbiornika i daje do myślenia :faja: Soltarentz ,może robi dobre zbiorniki z POE - nie wiem, bo nie montowałem - ale miałem w rękach dużo produktów a'la "Castorama" i zbiorników z Pipelife'a. Reasumując Kolego, każdy zbiornik dopuszczony do sprzedaży w polsce ma aprobatę ITB i świadectwo PZH, to jednak jest jak z samochodami; postaw obok siebie Mercedesa i Fiata - i jedno i drugie może jeździć po drogach, ale faworyta wskażesz zdecydowanie jednego pod względem jakości :wink:
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez maniek_s » 08 Mar 2013 13:25

Witam Panów !!
Jak to teraz wygląda kopanie rowów , oczyszczanie, pogłębianie rowów?? Prosze o pomoc w wycenie roboty takiej własnie usługi.
Mam do wykonania dwa odcinki rowów jeden o dł. około 300 m tu rowu nie ma i drugi około 500 m (rów podobno jest ale nie wiem jutro jade oglądać)na tym drugim odcinku jest jeszcze w połowie do wykonania przepust .Jak to jest z uropkiem z rowów jego wywiezieniem.
Zlecenie jest dla Gminy i już robiłem dla nich zlecenia i nie chcę przesadzić z ceną bo chce dalszej w współpracy a konkurencja wiadomo jest.
Rowy znajdują się przy drogach gruntowych (polnych)
Dysponuje :
-samochód ciężarowy Steyr
-kop-ład Cat
-i kop. obrotowa
Która jest prawie w drodze która była by najlepszym rozwiązaniem do kopania rowów jak nie zdążę to będę musiał to zrobić
kop-ład do zlecenie ma byc wykonane do końca marca początku kwietnia.
- pogłębianie,oczyszczanie rowów - jak liczyć ?? za metr??
- kopanie rowów - jak liczyć?? za metr ??
-wywóz urobku lub rozplantowanie na drodze- jak liczyć ??
-wykonanie przepustu z przyciułkami z darniny (rura i kamień jest z Gminy)
- czy coś jeszcze powinienem wiedzieć ??
- jak wygląda to z waszej strony??
Ofertę mam złożyć w poniedziałek, wtorek najpóźniej :/
Proszę o pomoc i z góry dziękuję
Pozdrawiam
A Mama z Tatą mówili zawsze , że jak nie będę się uczył to będę kopał rowy ...

Awatar użytkownika
maniek_s
Młodszy operator

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 20:31

Maszyna: Caterpillar 428D


Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez rado735 » 08 Mar 2013 15:46

logicznie że obrotówką ze skarpówką
Co z urobkiem? to uzgadniasz ze zleceniodawcą.
umiesz kopać rowy? musisz formować na 0,4 dno, kto ma Ci to odbierać?
[b]czyszczenie rowów (do 30cm namułu) z metra bieżącego /zależy jaką masz wydajność/ stawka min 7,50 (uczciwa 12zł ale wiem wiem za 3zł też kopią)
Kopanie rowów liczysz z kubika (bezpieczniej), musisz formować, więc te 18zł/m3 z odwozem do kilometra pasuje wziąść( robią i za dychę)
rozplantowanie ziemi na ewentualnej zwałce kop-ład min 5,50 za kubik
nie rozumiem co to jest przyczułek z darniny ale policz to sobie na godziny. Ogólnie robota na mega luzie 3 dni. Dobry operator dobrą obrotówką 2 dni.

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez biedron » 08 Mar 2013 21:48

rado735 napisał(a):nie rozumiem co to jest przyczułek z darniny ale policz to sobie na godziny



Darniowanie - umocnienie przyczółków świeżo formowanego przepustu wyciętymi plastrami trawy z korzeniami, wykopanej mozliwie najbliżej miejsca prowadzenia robót. Ułożone pasy trawy z korzeniami przerastają świeżą skrapę zapobiegając erozji w czasie, zanim samoistnie rozwinęłyby się korzenie w podłożu. Darniowanie robi się ręcznie - układa na "mur" (czyli jeden plaster obok drugiego) lub "w kratę". Układane plastry darniny przybija się do skarpy szpilkami drewnianymi średnicy ok 4 cm, dł 1,1 m. Przy jednym przepuście darniowania nie opłaca się liczyć z KNR-ów. Później przysiądę i spróbuję jakoś policzyć, podaj jednak szczegóły tego przepustu, średnica rury, grubość ławy pod rurą.
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez maniek_s » 09 Mar 2013 10:29

rado735,
cos tam kiedys kawałek rowu kopałem:) nie wiem kto bedzie odbierał w tamtym roku tak robiłem przepusty dla tej Gminy to jak z kończyłem to z protokołem odbioru do Sołtysa on podpisał i na tym koniec.
czyli np 18zł/m3 to za samochod z kop za wywiezienie, nie ważne czy wykopie 5 czy 10 m rowu czyli np 18zł x 10 kubików = 180 zł
Z tym uropkiem to chciałbym jakos tak policzyc ale go zabrac na swoj skład jak to sensownie przedstawic i policzyc??
biedron,
Darniowanie - umocnienie przyczółków- tak jak mówisz.
Przepust to wygłada tak
róra karbowana 50, 60 cm dł. 6m
Przepust ma wygłądac tak :
-otwarcie mostku (rozkopanie)
-ułożenie ,rozsypanie kamienia pod rury
-ułożenie, rozsypanie piachu pod rury
-obsadzenie rury
-zasypanie mostku
-zagęszczenie mostku
-utwardzenie ,zagęszczenie poboczy mostku (przyczółku)
No i jak Panowie Wam sie to widzi cenowo i od całości??
Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie i odp.
A Mama z Tatą mówili zawsze , że jak nie będę się uczył to będę kopał rowy ...

Awatar użytkownika
maniek_s
Młodszy operator

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 20:31

Maszyna: Caterpillar 428D


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez rado735 » 10 Mar 2013 00:20

maniek_s napisał(a):rado735,
kończyłem to z protokołem odbioru do Sołtysa on podpisał i na tym koniec.
czyli np 18zł/m3 to za samochod z kop za wywiezienie, nie ważne czy wykopie 5 czy 10 m rowu czyli np 18zł x 10 kubików = 180 zł

tak, ogólnie tak liczysz , możesz też przyjmować 0,8 m3 urobku z metra rowu, przy dnie 0,4oraz metrze głębokości i szerokości (to tylko teoria!!), zrobisz parę takich robót kilkudniowych i będziesz szacował to wzrokowo ;)
Ja bym tam wziął w ciemno tą robotę za 8500 netto, :)
urobkiem obdaruj ludzi, po co Ci go kiedyś ponownie ładować :twisted:

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez maniek_s » 10 Mar 2013 15:08

A kolego możesz mi te 8500 rozbić na części co za ile, kopanie, pogłębianie, plantowanie, przepust itp.?
A Mama z Tatą mówili zawsze , że jak nie będę się uczył to będę kopał rowy ...

Awatar użytkownika
maniek_s
Młodszy operator

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 20:31

Maszyna: Caterpillar 428D


Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez pokor » 13 Mar 2013 13:00

Mam wycenić podać stawkę do współpracy na przyłącza gazowe dł różna 10m ale i 100-200m.
Bez gwarancji ilości zleceń zależne projektu gazociągu i od tego co złapią do roboty. (ale generalnie cały czas kładą jakieś większe rury)
Moje zadanie :
Tereny zielone- wykopać gł80cm szer 40cm podsypka piaskowa rozkładamy rury z rolki (przyłącza spec od zleceniodawcy) obsypka piaskiem wypełnienie gruntem rodzimym zagęszczenie zebranie nadmiaru na hałdę do 500m.
Tereny zurbanizowane- wykopać gł 80cm szer 40cm usunięcie gruntu rodzimego do 500m podsypka piaskowa rozkładamy rury z rolki (przyłącza spec od zleceniodawcy), wypełnienie wykopu piaskiem zagęszczanie, wypełnienie kruszywem zagęszczenie.

Projekty pozwolenia materiały po stronie zleceniodawcy ja mam tylko wykonać to co powyżej.
Będę działał Mini 1,5T oraz wywrotką Multicar 4x4

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez maniek_s » 15 Mar 2013 13:38

Dziękuje Panowie za pomoc zwłaszcza rado735 złożyłem oferte i teraz czekam. A warunki pogodowe to strasznie się pozmieniały a miało być tak pięknie, a jak tam u was z pogodą Panowie u nas takie zmiecie śnieżne ze ciężko z podwórka wyjechać takie zaspy.
Pozdrawiam
A Mama z Tatą mówili zawsze , że jak nie będę się uczył to będę kopał rowy ...

Awatar użytkownika
maniek_s
Młodszy operator

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 24 Lut 2012 20:31

Maszyna: Caterpillar 428D


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez olenka » 15 Mar 2013 23:52

Witam!
Panowie ile teraz średnio bierze się za 1 m3 wykopu pod budynek czy korytowanie? Z góry dzięki za informacje!!!

olenka
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 Mar 2013 23:37

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez master123 » 15 Mar 2013 23:57

ja za takie roboty biorę 10 zł m3 lub na godziny.
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez skrzatster » 16 Mar 2013 11:36

master123, 10zł/m3 wykopu na odkład tak? a jak cenicie za 1m3 z odwozem?

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez master123 » 16 Mar 2013 12:24

tak na odkład, z odwozem do 1km 14 zł/m3. Jak większy wykop na odkład 5-7 zł m3 np stawy lub duże wykopy pod obory itp.
Z odwozem przy dużych wykopach 10-12 zł m3. Jeśli odwóz gdzieś dalej to już indywidualnie z klientem dogaduję.
Kiedyś brałem wszystko na godziny ale coraz więcej klientów życzy sobie cenę za całość robót.
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez rado735 » 16 Mar 2013 22:49

Master123 pytam z czystej ciekawości, bez żadnych podtekstów. Jak bierzesz 10zł/m3 i porównywalnie na godziny to jak robisz na godziny to jaką masz wydajność??? Bo ja doszedłem do wniosku, że jakbym z obrotów nie spuścił to poniżej 22-25m3 na godzinę nie zejdę...dlatego traktuję godziny jako krzywdzące

Maniek wybacz, że nie odpisałem.pozdrawiam

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez Rafal_k » 21 Mar 2013 11:41

Panowie ,mam pytanie potrzebuje cenę rowu za m3 z odwozem . prosze o szybką odpowiedź

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez Rafal_k » 21 Mar 2013 11:41

Panowie ,mam pytanie potrzebuje cenę rowu za m3 z odwozem . prosze o szybką odpowiedź

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez master123 » 21 Mar 2013 12:32

rado735 napisał(a):Master123 pytam z czystej ciekawości, bez żadnych podtekstów. Jak bierzesz 10zł/m3 i porównywalnie na godziny to jak robisz na godziny to jaką masz wydajność??? Bo ja doszedłem do wniosku, że jakbym z obrotów nie spuścił to poniżej 22-25m3 na godzinę nie zejdę...dlatego traktuję godziny jako krzywdzące

dużo zależy od głębokości wykopu i rodzaju gruntu. Generalnie na godzinę z odwozem ( 2 wywrotki) niedaleko wykopu robię w granicach 60-80 m3 w zależności od rodzaju gruntu. Przykładowo wykop pod elektrownie wiatrową o wym. 22x22x2 zrobiłem w 15 godzin ( załadunek na wywrotki, 3 wywrotki były ze strony zleceniodawcy). Kopanie było w suchej, zbitej glinie... dodatkowo trzeba było zrobić skarpy.
Nigdy nie przeliczam m3 na godziny i odwrotnie. To nie ma sensu. W kopaniu maszyna dostaje cały czas po dupie i przerzuca ogromne ilości urobku. Nieporównywalna robota np ze skarpowaniem, humusowaniem, korytowaniem itp.
Na godziny dużych wykopów nie opłaca się wg mnie brać. Maszyna przerzuci w 10 godzin setki ton urobku a tobie zostanie pareset złotych dniówki....
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie

Postprzez arturb86 » 21 Mar 2013 15:06

Panowie mam do demontażu 30m ekranów akustycznych. Łacznie ze słupkami i fundamentem. Może ktos to robił, jak to wycenić?

arturb86
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Sie 2012 19:00

Maszyna: Atlas 404


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej