wibako

Wozidło TEREX TA27 gaśnie silnik

Moderator: peckiel

Wozidło TEREX TA27 gaśnie silnik

Postprzez zigbizi » 09 Sie 2012 10:17

Witam

Panowie mam problem z maszyną jak w temacie.
Wozidło jeździ normalnie przez około godzinę a potem zaczyna migać czerwona kontrolka i po kilkunastu sekundach gaśnie silnik, mam dokumentację do tego sprzętu i kodem migowym próbowałem odczytać błędy ale nie mogę się połapać z tym miganiem bo miga z kilkoma różnymi prędkościami i nie wiem kiedy jest następny kod.
W maszynie jest silnika Cumminsa. Układ paliwowy jest sprawdzony filtry nowe, paliwo jest na pewno dobre. :?:

zigbizi
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Lip 2012 10:47

Reklama

simmet

Re: Wozidło TEREX TA27 gaśnie silnik

Postprzez MTechnics » 09 Sie 2012 12:49

Witam

Przyczyn może być oczywiście kilka, ale jeżeli mruga ci kontrolka czerwona dokładnie 30 sek i dopiero potem gasi sinik to masz prawdopodobnie włączony system zabezpieczający silnik przed zniszczeniem, te silniki mają możliwość włączenia takiego zabezpieczenia, aktywuje się ono przy niesprawności układu chłodzenia lub smarowania silnika i jest właśnie sygnalizowane 30 sekundowym miganiem kontrolki czerwonej, obniżeniem mocy i zgaszeniem silnika, chociaż większość tych silników nie ma aktywnej tej funkcji - wiem bo obsługuję firmę która ma 60 tych Terex-ów i z kilku z tych maszyn tylko w jednej był ten system aktywny.
Sprawdź czujnik ciśnienia oleju, czujnik poziomu płynu chłodzącego, czujnik temp, silnika, cewkę przy wentylatorze - miałem sytuacje w której zatarło się łożysko przy wentylatorze i zerwało przewody od tej cewki.
Albo najlepiej zadzwoń załatwimy to jak ostatnio :lol: . mam czym podpiąć się do tego sprzęta - będzie szybciej.
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


Wozidło TEREX TA27 gaśnie silnik

Postprzez Atl » 13 Sie 2012 19:29

Włączasz przycisk odczytu błędów.

błyska żółta kontrolka a potem czerwona

przykład

2 błyski
krótka przerwa
3 błyski
krótka przerwa
5 błysków

kod 235

naciskasz strzałkę w dół i analogicznie odczytujesz pozostałe błędy


jeżeli dojdziesz do końca listy znów błyśnie pomarańczowa.

Na pompie paliwa ( na dole bloku z lewej strony) masz pod gumową osłoną przyłącze do pomiaru ciśnienia
Zaznaczone w czerwonym kółku

Image


zmierz i podaj wartość. Dość częsta usterka. Naprawa około 700PLN. Część wymienisz sam.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej