wibako

Nie rozłącza zasilania SCANIA 220 94G

Moderator: peckiel

Nie rozłącza zasilania SCANIA 220 94G

Postprzez PiatyElement » 17 Gru 2012 04:10

Marka i model maszyny: SCANIA 220 94G
Rok produkcji: 1999

Witam
Mam problem ze SCANIĄ (od zakupu). Po przekręceniu kluczyka podświetla deskę i załącza się wszystko jak należy, po cofnięciu i wyjęciu kluczyka nadal podświetla deskę (kontrolki brak ładowania i smarowania). Pomaga tylko wyjęcie i włożenie bezpiecznika nr 14.
- Wyjęcie przekaźników dwóch z lewego dolnego rogu nic nie daje - a to one podobno są od załączania elektryki - tzn po wyjęciu ich gasną kontrolki ale jak włożę je z powrotem to kontrolki świecą nadal.
- w sumie wyjęcie wszystkich przekaźników na wprost pasażera nic nie daje.
- wypiąłem całą kostkę od stacyjki a kontrolki nadal świecą - nawet nie zgasną na czas wypięcia stacyjki.

Czy jest gdzieś jeszcze jakiś przekaźnik nie w kabinie który załącza się od stacyjki? Bo może ma styki które się zalepiają. Pomaga wyjęcie bezpiecznika nr 14 do którego jest chyba podpięte tacho więc jakiś pobór prądu jest.
Scania ma skrzynie i HDS Hiab 135
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Reklama

simmet

Nie rozłącza zasilania SCANIA 220 94G

Postprzez peckiel » 17 Gru 2012 18:29

Wejdź na forum wagaciezka.com i tam napisz w dziale mechanika, elektryka. Miałem problem ze stacyjką w Scanii to koledzy w parę godzin mi pomogli. A jak chcesz to ja napiszę w twoim imieniu jak nie masz konta i wkleję tutaj link żebyś sobie patrzył co i jak.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Nie rozłącza zasilania SCANIA 220 94G

Postprzez PiatyElement » 17 Gru 2012 19:05

Witam.
Dzięki, mam konto na tamtejszym forum. Po prostu nie chciałem robić "ogólnopolskiego zamieszania" :mrgreen: Ale masz rację, napiszę tam.
Pzdr.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej