wibako

Tatra 815 gdzie włacza sie przedni napęd?

Moderator: peckiel

Tatra 815 gdzie włacza sie przedni napęd?

Postprzez tatra1 » 05 Sty 2013 15:30

Marka i model maszyny: tatra 815
Rok produkcji: 1986

gdzie załącza się przedni napęd w tatrze?

tatra1
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 15:19

Maszyna: tatra 815 , iveco euro tech, deutz , waryński


Reklama

simmet

napęd

Postprzez Korba » 07 Sty 2013 21:23

Witam
rozumiem, że chodzi o wyłącznik a nie o mechanizm załączający w rurze nośnej. Tatra 815 z 86 roku to tzw "jedynka" i załączanie realizowane jest za pomocą elektrozaworu sterowanego wyłącznikiem elektrycznym na desce rozdzielczej po prawej stronie kierownicy. W oryginale to taki wyciągany/wciskany pstryczek a obok niego na prawo przycisk blokady osiowej i tego trzeba trzymać żeby blokada działała.

Korba
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 29 Lip 2006 23:36
  • Miejscowość: Małopolska

Maszyna: Hitachi ZX40, Mercedes Atego 1217

Firma: Trans-Kop


Tatra 815 problem z jazdą

Postprzez tatra1 » 01 Maj 2013 17:33

Mam problem z Tatrą 815 otóż po włączeniu jakiegokolwiek biegu auto stoi i coś z tyłu rzęzi, włączyłem blokadę tylnych mostów i nadal stoi i rzęzi, dopiero po włączeniu przedniego napędu auto ruszyło i zjechałem do domu, proszę o fachową pomoc

tatra1
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 15:19

Maszyna: tatra 815 , iveco euro tech, deutz , waryński


Tatra 815 gdzie włacza sie przedni napęd?

Postprzez TRANSKOP81 » 02 Maj 2013 20:53

kolego w tatrze 815 włączając przedni napęd blokujemy jednocześnie blokadę międzymostową, a więc przyczyn może być kilka, np. urwana półośka, oberwane zęby pomiędzy półośka-piasta, oberwane koło talerzowe jedno z czterech, ogolony atak jeden z czterech, możliwe też że urwany jest też któryś wałek lub uszkodzony mechanizm różnicowy, uwiąż tatrę do czegoś powłączaj wszystkie blokady i sprawdz które koła nie ciągną wtedy można podpowiadać coś więcej

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Tatra 815 gdzie włacza sie przedni napęd?

Postprzez tatra1 » 05 Maj 2013 15:28

czytając kolego twoją odpowiedz ciągnie przód i środkowy most wszystkie półośki są dobre bo je sprawdziłem, piasty również. spuściłem olej z tylnych mostów bo zasugerowano mi że rozleciał się ostatni most, okazuje się że w tylnym olej jest czysty i żadnych opiłków, za to w środkowym olej w barwach grafitu i wypadło kilka wyłamań zębów lub wielofrezów, jeśli kolego możesz to proszę o podpowiedz i w razie czego jak się tą wielką rurę rozkłada

tatra1
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 15:19

Maszyna: tatra 815 , iveco euro tech, deutz , waryński


Tatra 815 gdzie włacza sie przedni napęd?

Postprzez dawidg2 » 05 Maj 2013 16:38

Na 2 moście masz pewnie przejście na tylni (3) most i tam się mogły zęby posypać.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Tatra 815 gdzie włacza sie przedni napęd?

Postprzez TRANSKOP81 » 06 Maj 2013 22:03

wszystkie mosty są napędzane od centralnego mechanizmu różnicowego tzw. matki, który znajduje się w rurze pod skrzynią biegów. a więc tak.. jeżeli nie ciągnie tylko tylny most a nie ma w nim opiłków ani zębów to albo jest uszkodzona matka albo ukręcony wałek pomiędzy matką a ostatnim mostem, albo rozleciał się mechanizm różnicowy tylnego mostu, kolego jeżeli nigdy nie rozbierałeś mostów w tatrze to naprawdę czarno widzę twoją naprawę, potrzebne jest doświadczenie aby to zrobić dobrze

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej