wibako

Kamaz 5511 wywrotka

Moderator: peckiel

Kamaz 5511 wywrotka

Postprzez Tequil » 13 Mar 2013 18:29

Chcemy kupic kamaza 5511 do 22tys. PLN .
Kamaz bedzie uzytkowany na piaskowni do przewozenia na krotkie dystanse.
Na co trzeba zwrócic uwagę w tym modelu przy kupnie.
Czy warto szukać kamaza z polbiegami- co mi to da?
Za wszelkie porady z góry dzięki!

Tequil
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 24 Lip 2007 22:23
  • Miejscowość: Wrocław

Reklama

simmet

Kamaz 5511 wywrotka

Postprzez peckiel » 13 Mar 2013 18:41

Jak Kamaz na krótkie trasy to bez połówek. Na pewno model bez turbin, bo to całkowity szajs. Patrz czy nie ma zbyt dużego luzu na "wózkach", bo ci tylne osie będą się rozjeżdżały na boki. Hamulce w Kamazie nigdy nie grzeszyły sprawnością nawet bezpośrednio po remoncie. Szukaj typowej patelni, bez połówek to znacznie lepszy wół pociągowy na spore ładunki. Najlepiej by było jakby ci się udało kupić model na normalnych felgach to ułatwia wymianę kół (jak ktoś nie wie o co chodzi to niech przejedzie się za Kamazem starego typu i zwróci uwagę na koła :lol: )
Posłuchaj czy nie ma zbyt dużego hałasu przy wciśniętym sprzęgle to cię ustrzeże przed wymianą docisku. Wózki sprawdzaj na zakrętach czy tylne koła nie mają zbyt dużych odchyleń względem siebie.

Jak coś mi się przypomni to napiszę. Mieliśmy kilka Kamazów. Jeden typowa patelnia, dwa to były 3 stronne wywrotki z połówkami i ciągnik siodłowy. Mam jeszcze trochę części m.in. chłodnicę, wkład mostu, wały napędowe, elementy kabiny, zawory pneumatyczne, siłowniki hamulcowe i inne złomocie :wink:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej