wibako

Wyciek oleju A30D

Moderator: peckiel

Wyciek oleju A30D

Postprzez Kalwin31 » 03 Kwi 2014 13:48

Marka i model maszyny: Volvo a30D
Rok produkcji: 2003
Numer seryjny: A30DV10384

Witam.
Czeka mnie wymiana uszczelniacza na wale silnika, od strony koła zamachowego.
Czy podpowie ktoś co trzeba zdemontować, żeby dostać się do uszczelniacza.
Za wszelką pomoc serdeczne dzięki.
Pozdrawiam.
Andrew

Kalwin31
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 27 Sie 2009 10:07
  • Miejscowość: Zakliczyn

Reklama

simmet

Re: Wyciek oleju A30D

Postprzez Hubert08 » 08 Lis 2015 12:43

Kolego i jak dużo było roboty z wymianą tego uszczelniacza?Ty masz ten silnik na pompowtryskach czy ten zwykły na pompie?
Mam pytanie,wymieniałeś kiedyś olej w skrzyni biegów,czy zamawiałeś serwis do tej wymiany czy się orjentujesz czy dużo zachodu z wymiana?
pozdrawiam.

Hubert08
Nowicjusz

Maszyna: Volvo A30C

Firma: Dymek-Trans


Re: Wyciek oleju A30D

Postprzez czesciarz » 24 Lut 2016 23:14

Kalwin31 napisał(a):Marka i model maszyny: Volvo a30D
Rok produkcji: 2003
Numer seryjny: A30DV10384

Witam.
Czeka mnie wymiana uszczelniacza na wale silnika, od strony koła zamachowego.
Czy podpowie ktoś co trzeba zdemontować, żeby dostać się do uszczelniacza.
Za wszelką pomoc serdeczne dzięki.
Pozdrawiam.


Witam. Trochę późno, ale może pomogę. Musisz wyjąć skrzynie, zdemontować koło zamachowe, wymienić uszczelniacz na wale korbowym, kole pośrednim i na takim małym dekielku pod którym jest wałek. Najczęściej leci właśnie z tego wałka lub wyciera się powierzchnia na kole pośrednim. Jak będziesz demontować układ kierowniczy do wyjęcia skrzyni zrób to mądrze żeby po złożeniu samo wozidło nie skręcało :D
A no i zapomniałem dodać, że jak już masz zdjętą skrzynie to warto wymienić uszczelniacz pod zmiennikiem.

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


Re: Wyciek oleju A30D

Postprzez Hubert08 » 24 Lut 2016 23:21

Kolego mam pytanie bo od niedawna jestem posiadaczem A35D i tak się zastanawiałem jak tam się tą skrzynie wyciąga,na pierwszy rzut oka to chyba najprościej cała kabinę operatora zdjąć, tak pytam z ciekawości bo puki co to u mnie spokój :D

Pozdrawiam
Radek

Hubert08
Nowicjusz

Maszyna: Volvo A30C

Firma: Dymek-Trans


Re: Wyciek oleju A30D

Postprzez czesciarz » 25 Lut 2016 00:50

można zdjąć kabinę, a można też bez zdejmowania. Odkręcasz ją od silnika przekręcasz pionowo żeby most minęła i do dołu spuszczasz. Tylko musisz sobie dorobić uchwyt taki żeby w kabinie sobie ją podwiesić. I trzeba uważać żeby zmiennik nie wypadł.

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


Re: Wyciek oleju A30D

Postprzez Hubert08 » 25 Lut 2016 10:24

Dzięki. Na przyszłość będę zawsze coś wiedział,mam nadzieje że szybko się o tym nie przekonam.Jeden problem co zauważyłem to mały wyciek z tylnej zwolnicy od wewnątrz koła,dużo roboty z tym?Narazie będę sprawdzał stan i dolewał a po sezonie się za to wezme.

Hubert08
Nowicjusz

Maszyna: Volvo A30C

Firma: Dymek-Trans


Re: Wyciek oleju A30D

Postprzez mechanior1 » 27 Lut 2016 10:07

Kalwin31 napisał(a):Marka i model maszyny: Volvo a30D
Rok produkcji: 2003
Numer seryjny: A30DV10384

Witam.
Czeka mnie wymiana uszczelniacza na wale silnika, od strony koła zamachowego.
Czy podpowie ktoś co trzeba zdemontować, żeby dostać się do uszczelniacza.
Za wszelką pomoc serdeczne dzięki.
Pozdrawiam.

Czy jesteś pewien,że cieknie właśnie z uszczelniacza wału silnika??Czasami zatkane jest sitko w przystawce i olej pompowany jest ponad stan i wycieka na łączeni silnika i skrzyni.Sitko wraz ze sprężyną znajduje się pomiędzy pompami hydraulicznymi na przystawce pomiędzy sinikiem a skrzynią.Pomiędzy pompami do przystawki jest przykręcony wąż średnicy ok 1-1,5cm i nypel jak go wykręcisz to jest tam sprężyna i sitko,które wystarczy czasami wyczyścić i po problemie.Radziłbym sprawdzić zanim zdejmiesz całą skrzynię może to tylko to sitko jest zatkane.

mechanior1
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 14:54
  • Miejscowość: dolnośląskie
  • Pochwały: 8

Re: Wyciek oleju A30D

Postprzez czesciarz » 03 Mar 2016 23:49

Hubert08 napisał(a):Dzięki. Na przyszłość będę zawsze coś wiedział,mam nadzieje że szybko się o tym nie przekonam.Jeden problem co zauważyłem to mały wyciek z tylnej zwolnicy od wewnątrz koła,dużo roboty z tym?Narazie będę sprawdzał stan i dolewał a po sezonie się za to wezme.

nie jest tak najgorzej. musisz zdemontować piastę po kawałku aż dojdziesz do wycieku :D nie jest to trudne tylko trochę waży

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


Re: Wyciek oleju A30D

Postprzez Hubert08 » 04 Mar 2016 00:06

No to napewno,jak wszystko w tej maszynie :lol: Dzięki,jak coś to będę pytał.

Pozdrawiam

Hubert08
Nowicjusz

Maszyna: Volvo A30C

Firma: Dymek-Trans


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej