wibako

Iveco Trakker 450 8x8

Moderator: peckiel

Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez radek756 » 03 Sty 2015 16:07

Panowie co sądzicie o Wywrotce Iveco Trakker 450 8x8 ? są awaryjne? dobre w teren ?

radek756
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 27 Mar 2013 21:19

Maszyna: Caterpillar M 312


Reklama

simmet

Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez kris1 » 03 Sty 2015 22:55

Napisz który to rok jaki przebieg i gdzie był eksploatowany

kris1
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 21:35

Maszyna: terex

Firma: davmat


Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez maniekz » 04 Sty 2015 14:28

ogólnie dobre samochody, mocne silniki, mają tylko dwie wady cienkie i twarde kable instalacji elektrycznej które lubią pękać i zaraz masz choinkę na desce( do ogarnięcia) i druga rzecz to odma silnika idzie w turbinę i przez to siada jej geometria( najlepiej odpiąć i wyprowadzić na zewnątrz i kłopot znika)

maniekz
Fizol

Maszyna: star1142

Firma: fhu


Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez radek756 » 04 Sty 2015 16:21

chodzi o pojazd z roku 2010 w górę

radek756
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 27 Mar 2013 21:19

Maszyna: Caterpillar M 312


Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez Seba350 » 04 Sty 2015 19:13

maniekz napisał(a):ogólnie dobre samochody, mocne silniki, mają tylko dwie wady cienkie i twarde kable instalacji elektrycznej które lubią pękać i zaraz masz choinkę na desce( do ogarnięcia) i druga rzecz to odma silnika idzie w turbinę i przez to siada jej geometria( najlepiej odpiąć i wyprowadzić na zewnątrz i kłopot znika)

wystarczy zmieniać filtr odmy przy wymianie oleju, ale nie każdy wie ze takowy jest ...
Instalacja po lifcie 2006 byla poprawiona.

Podobno jakieś łożyska igiełkowe w skrzyni rodzielczej lubiały się rozlecieć i robiły bałagan, ale podejrzewam, że dobry kierowca wychwyci to "na słuch" a być może wałki/flansze robią się luźne i można za mały pieniądz zrobić to zawczasu.

Kolejny + iveca to dane z komputera który liczy mth i całkowite przepalone litry paliwa i można zobaczyć co auto przepracowało na prawdę a nie co na tacho widnieje.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez Piotr mc 85 » 05 Sty 2015 12:42

Seba350 napisał(a):Kolejny + iveca to dane z komputera który liczy mth i całkowite przepalone litry paliwa i można zobaczyć co auto przepracowało na prawdę a nie co na tacho widnieje.

Słuszna uwaga, mało które 8X8 śmiga głownie po drodze, (w zależności od prowadzonych prac czasem wogóle asfaltu nie widzi) a z wywrotem 3-stronnym tym bardziej - takie sprzęty należy traktować jak maszyny budowlane, czyli mth a nie kilometry.
Auto z rocznika np. 2010 potrafi mieć 60-70 tys. przebiegu, dla porównania wywrotka, która głównie dowozi towar potrafi zrobić taki przebieg w rok, więc daje do myślenia co należy sprawdzić.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez rj5@o2.pl » 14 Sty 2015 22:38

W terenie auto sprawuje się dobrze, w ciężkim terenie radzi sobie w naprawdę zawodowo. Jednak co do awaryjności to tragedia marne łożyska zwrotnic, praktycznie co roku wymiana uszczelniaczy półosi przednich mostów, ogólnie dużo wycieków, jakiś dziwny system autoregulacji hamulców który działa na tyle marnie że po jakimś czasie praktycznie nie masz hamulca ręcznego . Jeździ się tym naprawdę świetnie ale narobić i należeć się pod tym też trzeba.

rj5@o2.pl
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Kwi 2014 17:27

Maszyna: Iveco trakker, terex ta 30

Firma: asf


Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez maniekz » 15 Sty 2015 12:29

jak jeździ w terenie to każdy samochód się zużywa szybko, nie wiem jak jest w iveco ale man i mercedes mają zwrotnice olejowe i w 99% przypadków jak jeździ w terenie to już niema oleju tylko piach pojeździ trochę i nie wymienia łożysk tylko całe zwrotice

maniekz
Fizol

Maszyna: star1142

Firma: fhu


Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez rj5@o2.pl » 15 Sty 2015 20:09

Mieliśmy w naszej firmie i many i mercedesy i nie było aż takich problemów ze zwrotnicami jak to jest w przypadku iveco. Smarujesz pilnujesz i nic z tego prędzej czy później wysiadają łożyska, nie zauważysz w porę to wybije cały uchwyt a kupno nowego to nie mały wydatek. Podsumowując moim zdaniem pietą achillesowa iveco są kiepskiej jakości materiały z których auta sa zbudowane . Jak już mówiłem jeździ się nim nim naprawdę super, jest moc jest wygoda ale narobić się przy nim też trzeba dużo przy starych manach czy mercedesie sk czy actrosie nie było tyle awarii ile jest przy tak dość świeżym aucie.

rj5@o2.pl
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Kwi 2014 17:27

Maszyna: Iveco trakker, terex ta 30

Firma: asf


Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez Seba350 » 19 Sty 2015 20:43

rj5@o2.pl napisał(a):Mieliśmy w naszej firmie i many i mercedesy i nie było aż takich problemów ze zwrotnicami jak to jest w przypadku iveco. Smarujesz pilnujesz i nic z tego prędzej czy później wysiadają łożyska, nie zauważysz w porę to wybije cały uchwyt a kupno nowego to nie mały wydatek. Podsumowując moim zdaniem pietą achillesowa iveco są kiepskiej jakości materiały z których auta sa zbudowane . Jak już mówiłem jeździ się nim nim naprawdę super, jest moc jest wygoda ale narobić się przy nim też trzeba dużo przy starych manach czy mercedesie sk czy actrosie nie było tyle awarii ile jest przy tak dość świeżym aucie.


Przy tym świeżym, ale wyjechanym aucie :) Macie jedno Iveco czy więcej?

Hamulce,samoregulatory?? System stosowany od lat 80tych, w autach które ja miałem,problemy zaczynały się po 20 latach eksploatacji ... A jak je zakończyć?? Kupić nowy zestaw samoregulatorów i zapomnieć na następne x lat. W trakkerze z 2006 roku mam jeszcze oryginalne szczęki które mają jeszcze połowę grubości ... Przednie tarcze oryginały zmieniałem w zeszłym roku bo na jednej pojawiło się pęknięcie.
Przedniego napędu w trakkerze nie mam, ale miałem w Iveco-Magirusie i przez ładnych parę lat eksploatacji prócz krzyżaka nic w moście robione nie było.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez rj5@o2.pl » 23 Sty 2015 18:54

Skoro nie masz przedniego napędu to nie używasz auta w ciężkim terenie wiec nic dziwnego że masz mniej awarii, wiadomo 8x8 nie jest do pykania po asfalcie, a jak jedziesz po mosty w błocie to wspomniane samoregulatory szlag trafia dużo szybciej do tego puszczają uszczelniacze na półosiach i woda dostaje się do mostu, serwis radzi żeby codziennie po pracy myć auto co jest raczej niewykonalne. Inna sprawa że starsze iveca był solidniej wykonane.

rj5@o2.pl
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Kwi 2014 17:27

Maszyna: Iveco trakker, terex ta 30

Firma: asf


Re: Iveco Trakker 450 8x8

Postprzez alek1 » 15 Lip 2015 23:14

Witaj. Ja przez wiele lat jeździłem na takim modelu. Wywrotka jest niezawodna i dobrze się nią jeździ. Ogólnie jest godna polecenia.

alek1
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Lip 2015 23:08

Maszyna: opel

Firma: mena


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej