wibako

roboczogodzina pracy wozidła terex

Moderator: peckiel

roboczogodzina pracy wozidła terex

Postprzez niamek » 22 Lut 2015 19:56

Marka i model maszyny: terex 6000

witam
zastanawiam się nad zakupem małego wozidła terex i chciałem się dowiedzieć ile się bierze za godzinę pracy takiego wozidła 2-3 tonowego i ile takie coś pali ?? jakie są jego zalety i wady... i jakie są różnice w tych terexach bo widze są ps3000 ps4000 ps6000 a czasem piszą benford a wygląda to tak samo ?? niektórzy piszą że ładowność jest 6T ale to chyba błąd bo na oko to max co tam wejdzie to 3T ??

niamek
Operator

  • Posty: 323
  • Rejestracja: 30 Lis 2009 14:58
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428D 2003r. BMT 02630
CAT 428F 2014r. RAK 00364

Firma: www.dall.com.pl


Reklama

simmet

Re: roboczogodzina pracy wozidła terex

Postprzez rado735 » 22 Lut 2015 20:12

2000, 3000, 5000, 6000 to ładowność w kg, silniki to głównie perkins 3 cylindry w małych, 4 cylindry od 5000 wzwyż. Także spalanie SILNIKA jak w koparko-ladowarce.
Nie myl ładowności z pojemnością "koliby" u mnie w modelu 5ton, oscyluje na płasko w granicach 2m3, do pełna to 2,7m3 urobku ziemnego. Ogólnie maszyny bardzo dobre do wożenia na krótkich odcinkach i obsługi małych budów. Do koparko-ładowarek kup minimum model 5000. Bardzo praktyczny jest obrót kipra, jeżeli Twój budżet na to pozwala to weź z obrotem.

Wad jako-takich nie ma, zalety są przy robocie jak to jedzie a wywrotki nie dają rady. Ja nie robię na godziny wozidłem, biorę je tylko do roboty liczonej za przewieziony kubik, a jak koniecznie chcesz znać stawki godzinowe to zadzwoń do konkurencji co posiada i bierz za swoje nie mniej.

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: roboczogodzina pracy wozidła terex

Postprzez mechanior » 23 Lut 2015 02:05

Silniki podobne jak w koparko-ładowarkach (Perkins 1004/1104 z pompą DELPHI) ale zazwyczaj bez turbiny. Skrzynia mechaniczna 3 lub 4 biegowa nawrotna DANA. Benford to marka należąca do TEREXa, starsze mają znaki Benforda, nowsze mogą mieć obydwa.
Są dodatkowe opcje: obrotowa wywrotka lub tzw nagarniacz czyli łyżka załadunkowa.
Nie widzę sensu zakupu na wynajem, kupują to firmy robiące kanalizę i inne wykopy głównie do dowożenia zasypki, betonu półsuchego czasem rur, raz widziałem u brukarzy ale robili olbrzymie powierzchnie.
Generalnie kto już ma to chwali, dwa takie wozidełka zastępują dużą wywrotkę na niewielkim dystansie, zwrotne, zgrabne i szybkie, tanie w eksploatacji i wjadą wszędzie.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: roboczogodzina pracy wozidła terex

Postprzez niamek » 23 Lut 2015 17:03

dzwoniłem do komisu gdzie takie coś stoi i właśnie gość zapodał mi jedną zasadniczą wadę...
ja tym z komisu chciałem wrócić na kołach a nie na lawecie (wogóle na każdą robotę chce przyjechać na kołach a nie na lawecie)... a gość powiedział że muszą być światła mijania... które to trzeba dorobić bo nie ma... czy napęd 4x4 na asfatl da się rozłączyć czy to wogóle nie powinno jeździć po twardych drogach ??... ... a co do kabiny to jak to wygląda bo przecież tam deszcz i śnieg pada do środka czy to nie przeszkadza elektronice ;], poza tym co ze złodziejami... bo kabina jest zawsze otwarta ;] a pewnie jest jeden kluczyk do wszystkich terexów ? a czy ma sens dorobić całą kabinę do tego ? bo zimą musi być zimno... tak tym jeździć i robić...

niamek
Operator

  • Posty: 323
  • Rejestracja: 30 Lis 2009 14:58
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428D 2003r. BMT 02630
CAT 428F 2014r. RAK 00364

Firma: www.dall.com.pl


Re: roboczogodzina pracy wozidła terex

Postprzez mechanior » 23 Lut 2015 19:40

Zdecydowana większość nie ma kabiny w ogóle ale jest taka opcja, stoją i pracują na dworze w każdych warunkach, jaka elektronika? :lol: Po odgarnięciu śniegu z fotela i przetarciu szmatą tablicy odpalasz i naprzód.
Generalnie jest to maszyna do poruszania się po TERENIE BUDOWY, taka taczka z silnikiem więc nie wymagaj cudów, daj operatorowi zimowy sort mundurowy i niech zapyla...
Napęd jest stały na obydwie osie ale ma równe koła więc można jeździć i po twardym.
Nie są dostosowane fabrycznie do ruchu po drodze ale widziałem takie z lampami. Dostosowanie będzie cię kosztować kilkaset złotych...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: roboczogodzina pracy wozidła terex

Postprzez Piotrek8912 » 24 Lut 2015 20:28

U nas w firmie mamy wozidło Benford Ps 6000. Generalnie bardzo fajna sprawna mocna maszyna. w błocie idzie jak rakieta, razcej nie ma problemów z nia, Jak trzeba to jedzie po drodze,halogeny z przodu, kierunki z tyłu, kogut i nikt sie zbytnio nie przyczepia,tylko szlifując asfalt mam wrazenie ze gumy w oczach nikna. Generalnie polecam. do kazdej roboty sie nadaje,jak się ją umie wykorzystać.
...kiedy jesteś na zakręcie....redukcja, but i odcięcie!!:)
..zapraszamy na czacik.. http://xat.com/Kopaczka

Awatar użytkownika
Piotrek8912
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 11:16
  • Miejscowość: Krynica-zdrój

Maszyna: Jcb 3cx ; Jcb 8032 ; Mercedes-Benz 1722 ; Benford ps 6500


Re: roboczogodzina pracy wozidła terex

Postprzez Bioly117 » 15 Mar 2015 20:45

Trójkąt wyróżniający, oświetlenie, OC i możesz śmiało zapychać po drodze jako wolnobieżny. Mało tego nadaje się do ciągnięcia przyczepy np. lawety z minikoparką. Jak trafisz na egzemplarz w dobrym stanie będziesz mega zadowolony. 6 tonówka Terexa paliła mi w granicach 8l/h w naprawde cięzkich warunkach z łańcuchami na kołach w błocie, lodzie, śniegu i pełną kolibą wilgotnej pospółki.
Generalnie napęd 4x4 :lol: , mechanizmy różnicowe nie mają blokad!
Co nie zmienia faktu że znakomicie daje sobie rade w trudnym terenie.

Bioly117
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Mar 2015 18:21

Maszyna: JCB

Firma: xxx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej