wibako

Mercedes Actros 3340 - obsługa -wymiana płynow

Moderator: peckiel

Mercedes Actros 3340 - obsługa -wymiana płynow

Postprzez sylvasgo » 25 Lis 2015 21:41

Marka i model maszyny: Mercedes Actros 3340 6x6
Rok produkcji: 2001

Witam Panowie.

Muszę wymienić olej silnikowy w Mercedesie Actros 3340 6x6x wywrotka przebieg 233000 tys km i chciałbym przy okazji powymieniac inne płyny takie jak olej przekładniowy do skrzyni czy do mostów albo hydrauliki i tu moje pytanie. Czy juz czas na wymiane tych pozostałych płynów eksploatacyjnych?l W internecie nie mogę znależć informacji co i jak sie kiedy wymienia.

Proszę was o jakies informacje.

Pozdrawiam

sylvasgo
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 17 Wrz 2013 08:39

Maszyna: brak


Reklama

simmet

Re: Mercedes Actros 3340 - obsługa -wymiana płynow

Postprzez Hubert08 » 27 Lis 2015 22:35

Kolego w serwisie się dowiesz,ale z mojego doswiadczenia to musisz sam sprawdzić na węch i zwzrok :faja:
odkręć kluczem typu imbus korki w zwolnicach i wąchaj,w zwolnicy jak odkręcisz i poczujesz mocny odór jakby zgnitego jajka :roll: to juz czas na wymiane,w skrzyni biegów to bym nie ruszał,w skrzyni rozdzielczej to olej na palec i czujesz czy jest lepki czy czarny,w mostach sprawdz tak samo jak w skrzyni rozdzielczej.Wszystko zalerzy skąd to auto pochodzi czy przyjechało z Niemiec czy od początku w Polsce,bo jak z Niemiec to juz raz napewno były wymieniane.Najważniejsze to zeby stan się zgadzał,a hydrauliczny jak nie wymieniałeś to radze wymienić,bo woda sie zbiera i sie go wymienia napewno częsciej niż przekladniowe,dużo to nie kosztuję.Tyle z mojego doswiadczenia.
Dodam że ponad 15 lat na 3-oskach i 4-oskach 6x6,8x8 Man,Mercedes.
Pozdrawiam
Radek

Autor postu otrzymał pochwałę

Hubert08
Nowicjusz

Maszyna: Volvo A30C

Firma: Dymek-Trans


Re: Mercedes Actros 3340 - obsługa -wymiana płynow

Postprzez peckiel » 28 Lis 2015 09:17

Jak dopiero kupiłeś auto to razem z silnikowym wymieniaj wszędzie. Zapisz sobie i od tego momentu będziesz wiedział jaki masz interwał wymian.
Ja zawsze tak robię czy to auto kupione z Niemiec czy z Polski. Mało kiedy się trafia, że ktoś wiedząc że będzie auto szło na sprzedaż wymienił oleje.
Można też tak jak kolega Hubert pisał. Na palec albo też można upuścić parę kropelek i po wyglądzie stwierdzić.

Autor postu otrzymał pochwałę
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Mercedes Actros 3340 - obsługa -wymiana płynow

Postprzez Piotr mc 85 » 11 Lut 2016 10:31

Kurde, ale stary temat nie wiem jak go przeoczyłem.
peckiel napisał(a):Jak dopiero kupiłeś auto to razem z silnikowym wymieniaj wszędzie

Wybacz Adam ale to jest całkowicie bez sensu olej się wymienia co 30-40 kkm. Przekładniowe dokładnie nie pamiętam ale coś koło 100-120 kkm. I naprawdę nie ma sensu robić tego wcześniej, bo olej nawet po 100 kkm jest klarowny i tylko odrobinę różni się od nowego.
Tak na przyszłość to napiszę jak to jest a Actrosach. Od modelu MP1 można sobie sprawdzić w komputerze ile km zostało do wymiany oleju : w silniku, skrzyni biegów, reduktorze, mostach, kiedy wymienić płyn chłodniczy. Nie pamiętam czy olej wspomagania też pokazuje, ale chyba tak (ATF Drexon IID + filterek za 7 zł pn. marki WIX). Oprócz przebiegu, na podstawie średniego przebiegu komputer wylicza datę wymiany poszczególnych płynów - jak jeździmy więcej to data się przesuwa wcześniej, a kiedy auto stoi to termin odsuwa się dalej.
Jak auto sprowadzone z Niemiec to można się tego stosować - tam jeszcze "słuchają" komputerów u nas raczej też ale może się trafić że ktoś pominął wymiany.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Mercedes Actros 3340 - obsługa -wymiana płynow

Postprzez bobbudowniczy43 » 27 Mar 2017 15:01

Miałem ostatnio ten sam dylemat. Zdecydowałem się na Revline bo nie dość, że smarowanie bardzo dobre to minimalna emisja spalin a właśnie o to mi przede wszystkim chodziło.

bobbudowniczy43
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Mar 2017 15:00

Maszyna: Man

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej