wibako

wywrotka 3.5 dmc

Moderator: peckiel

wywrotka 3.5 dmc

Postprzez Thygerrr » 15 Mar 2016 09:17

Marka i model maszyny: vw lt 45

Panowie chcę przerobić lt-ka skrzyniowego(4x2 ) na wywrotke 3w lub 1w czy ktoś miał z czymś takim do czynienia? jaki jest koszt przeróbki,muszę kupować do niego kiper czy da się skrzynie przerobić?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: wywrotka 3.5 dmc

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Mar 2016 20:50

Jeśli masz zdolności chęci i zaplecze to powinieneś sobie poradzić. Wrzuć zdjęcia skrzyni to się okaże czy "opłaca się" przerabiać tą skrzynie co masz lub zrobić nową samemu albo kupić jakąś używkę kompletną. Wszystko się da zrobić tylko może wyjść drożej niż kupić całą używaną. Jeśli masz jakieś materiały w garażu ceowniki blachę itp to zawszę będzie taniej. Trzy stronny wywrot będzie napewno drożej zrobić niż tylko na tył. Musisz określić do czego będziesz ją używać czy warto robić na 3-strony skoro i tak nie będziesz tego używał. Posiadam Renault Messenger z wywrotem tylko na tył i do piasku kamieni drzewa starcza w zupełności.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: wywrotka 3.5 dmc

Postprzez manius » 15 Mar 2016 21:28

Spokojnie dasz radę,jeśli masz jakieś zaplecze narzędziowe i garażowe,i oczywiście duże chęci.
U mnie tez przerabialiśmy lt 35 ze skrzyniowego na wywrotkę 3 strony. Nie mam teraz możliwości, przysłał bym Ci zdjęcia konstrukcyjne,bo samochód teraz jeździ w sąsiedniej firmie,ale jak uda mi się go dopaść,to pstryknę fote.
Osobiście uważam że lepiej będzie zrobić samemu,bo zrobisz sobie na wymiar jaki będziesz chciał, jednak warto żeby weszły 4 palety na podłogę i trochę luzu było. trójstronny może rzadziej używany,ale czasem warty swojej ceny.
acha i u nas był kiper elektryczny,początkowo zrobiony z rozrusznika i pompy 4 (czwórki), potrafiło dźwignąć diabła, jednak kiprowanie 2 m3 pospóły tyłem pod górkę kilkukrotnie potrafiło przypalić go nieco.później szefo kupił już niby oryginalny silnik z pompką do małych wywrotek, niby ładniejsze,ale juz nie to samo.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Re: wywrotka 3.5 dmc

Postprzez Thygerrr » 16 Mar 2016 17:33

Najchętniej chciałbym na 3 strony bo na bok ma lżej sypać, ja mam lt 45 i na niego ładuje się naprawdę sporo wozi się po 3.5 tony mimo to auto radzi sobie z tym bez problemu.

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Re: wywrotka 3.5 dmc

Postprzez zeppelin zm 15 » 16 Mar 2016 20:22

Mam skrzynię 3,15 siłownik jednostopniowy leżący do przodu i 3,5-4t daje bez problemu radę :) Wrzuć jakieś zdjęcia i podaj wymiary skrzyni żeby dobrać jakąś pompę z siłownikiem nową lub używaną. "kule do wywrotu" też są dostępne aby dobrze i solidnie to zrobić. Wrzucam link z Kulami do wywrotu. Wszystkie akcesoria są do kupienia :)


http://allegro.pl/kule-wywrotu-3-5t-kip ... 22606.html
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: wywrotka 3.5 dmc

Postprzez Seba350 » 29 Mar 2016 20:58

Zastanów się czy potrzebny Ci wywrot na boki - piasek wsypiesz sobie pod koła i tak nie wyjedziesz. Ja teraz zakładam wywroty do Eurocargo 10t DMC i wszystkie mam tylko na tył - burty oczywiscie otwierane boczne, ale wywrot - mi nie potrzebny na boki.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej