Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Naprawa fotela pneumatycznego.

18 Gru 2016 20:49

Ostatnio zaczął mi szwankować fotel pneumatyczny (ISRI jeśli dobrze pamiętam) w Actrosie, początkowo kiedy spuszczałem z niego powietrze miałem wrażenie jakby nie opadał do końca, później po opuszczeniu nie chciał się podnieść. Trochę go pociągnąłem do góry i się napompował, ale można go ustawić albo na samej górze, albo na dole, nie reaguje na regulację. Macie może namiary na jakiegoś speca od foteli niedaleko Włocławka :?: Najbliższy serwis znalazłem prawie 200km od siebie :? A może jakieś sugestie gdzie szukać awarii, bo nie mam pojęcia jak te fotele działają :?:

Re: Naprawa fotela pneumatycznego.

18 Gru 2016 21:10

W Mercedesie SK też mieliśmy taki problem. Wiem, że padł jakiś przełącznik czy tam sterownik. Przełożyliśmy siedzenie od pasażera i na tym się skończyło. Dobrze by było sprawdzić klawisz na początku.

Re: Naprawa fotela pneumatycznego.

19 Gru 2016 00:17

Dłubaliśmy trochę przy fotelu isri przy f90 więc pewnie są podobne. Tam nie ma żadnej elektroniki, wszystko na powietrze, głównie sterują te boczne klawisze (nie kupuj nowych bo zestawy naprawcze tych foteli powalają ceną), masz jeszcze siłownik twardości i poduszkę. Zacznij od sprawdzenia przycisków. Dół fotela wysuwa się w stronę kierownicy, ale pewnie jest jeszcze jakieś zabezpieczenie.

Re: Naprawa fotela pneumatycznego.

19 Gru 2016 08:51

Są różne modele tych siedzeń. U nas akurat elektronikę ma, a przynajmniej samo sterowanie. Zobaczę jak jest w MAN i w Mercedesie

Re: Naprawa fotela pneumatycznego.

20 Gru 2016 22:17

Ja mam raczej podstawową wersję fotela i elektroniki żadnej tam nie widzę.

Re: Naprawa fotela pneumatycznego.

21 Gru 2016 09:12

Jeżeli ubytku powietrza nie słychać to zostaje zawór fotela.
Wyślij odpowiedź