wibako

Wypożyczenie wywrotki z HDS.

Moderator: peckiel

Wypożyczenie wywrotki z HDS.

Postprzez dzierzan » 15 Lut 2019 11:24

Potrzebuję wypożyczyć wywrotkę z HDS bo miałem ostatnio kolizję i moje auto czeka na naprawę. Ubezpieczyciel wymaga ode mnie umowy najmu i faktury. Czy tego typu najem załatwię tylko w wypożyczalni :?: Jeśli tak to gdzie mogą mieć takie auto :?: Czy taką umowę mogę podpisać z inną firmą transportową która użyczy mi auta i jak to miałoby wyglądać :?:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Reklama

simmet

Re: Wypożyczenie wywrotki z HDS.

Postprzez Luka » 16 Lut 2019 09:32

Znalazłeś wypożyczalnie z takim autem? To są dość specyficzne auta i dość ciężko takie znaleźć. Możesz zapytać samego ubezpieczyciela czy ci znajdą, czy masz szukać na własną rękę.
Z tego co wiem ze słyszenia, to jak najbardziej możesz pożyczyć tam gdzie chcesz.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Wypożyczenie wywrotki z HDS.

Postprzez dzierzan » 16 Lut 2019 10:07

Dodzwoniłem się do ubezpieczyciela i powiedzieli mi, że nie musi to być wypożyczalnia, ale muszę sporządzić protokół zdawczo-odbiorczy, umowę najmu, albo jakiś inny dokument gdzie będzie podany okres najmu, stawka, dane auta i chyba tyle. Wypożyczalni z takim sprzętem nie znalazłem, ten tydzień jakoś jednym autem ogarnąłem (całe szczęście że to martwy sezon), a w razie czego będę się wspomagał znajomym.

Ogólnie system w jakim działają ubezpieczalnie to dla mnie kabaret. Stłuczka była we wtorek, w środę rzeczoznawca (tutaj akurat muszę pochwalić bo miał być w piątek). Spisał protokół, porobił zdjęcia i na tym się jego praca skończyła. Szkodę wyceniał mi ktoś, gdzieś tam, kto auta na oczy nie widział. W piątek przyszła wycena, ale wycenili tylko lewą stronę, gdzie ucierpiała też prawa (na prawej jest nawet więcej uszkodzonych elementów). Zadzwoniłem do mojego opiekuna szkody, pani skierowała mnie do najbliższego serwisu ,który dla nich naprawia, w tym przypadku salon Renault, a zaznaczałem że mam do naprawy auto ciężarowe. Oczywiście w serwisie mnie odesłali bo Actros to im nawet na halę nie wejdzie :lol:

Generalnie gdybym dostał uczciwą wycenę (bo aktualna nawet części nie pokryje) to auto od poniedziałku mogłoby jeździć, a tak wysłałem odwołanie i czekam, bo wysyłanie auta na serwis dla nikogo nie jest korzystne. Po pierwsze muszą mnie czymś tam odholować, nie wiadomo kiedy serwis będzie miał wolny termin, ja na ten czas muszę wynająć inne auto więc koszty rosną, a dla mnie to problem bo muszę jeździć, szukać, kombinować i tracić czas :crazy:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej