wibako

GEHL 4625 brak mocy?

GEHL 4625 brak mocy?

Postprzez mAlIbOr » 16 Paź 2011 23:33

Marka i model maszyny: GEHL MAX 4625
Rok produkcji: okolo 1999

Witam Was serdecznie i zwracam się z gorącą prośbą.

Posiadam ładowarkę Gehl 4625, sprzęt bardzo fajny ale od jakiegoś czasu borykam się z dziwną usterką. Pozostawiłem w różnych serwisach worek pieniędzy a i tak nikt nie poczynił postępów. Sprzęt nie jest już pierwszej młodości ale to nie jest usprawiedliwienie.

Objaw jest taki jak by brakowało mocy (coś w rodzaju kończącego się paliwa) Ostatni znachor wymienił końcówki wtryskiwaczy, stwierdził że pompa wtryskowa jest OK, problem tkwi w pompce paliwowej. Ze względu na dziwnie zawyżone ceny kupiłem pompkę niskociśnieniową elektryczną, wyczyściłem zbiornik, złożyłem cały układ od nowa i ładowarka bardzo fajnie zaczęła działać (tak jak kiedyś). Po przepracowaniu kilku motogodzin zaczęła słabnąć. Została zgaszona z podejrzeniem braku paliwa. Następnego dnia paliwo dolane. Bardzo ciężko było ją odpalić aż ruszyła, ale strasznie mułowato. Ciężko wchodzi w obroty. Jest to o tyle podejrzane jak dla mnie bo w czasie pracy słabnie tak że prawie nie da się skręcać gdyż obroty spadają tak mocno że gaśnie, natomiast gdy już doczłapie się resztką sił do celu z załadowaną łyżką po dotknięciu drążka od podnoszenia łyżki obroty idą w górę i ładowarka miota zawartością łyżki jak ta lala, podnosi i wysypuje zawartość po czym odjeżdżam do tyłu i znowu się zamula i ma ochotę zgasnąć przy cofaniu :-/ Już nie wiem co robić, macie jakiś pomysł?? Gdzie szukać przyczyny?? Znowu układ paliwowy?? Ale dlaczego wybiórczo??

P.S. sorry za taki długi opis ale zawsze warto zobrazować objawy ;-)

Awatar użytkownika
mAlIbOr
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Paź 2011 23:04

Maszyna: GEHL MAX 4625


Reklama

simmet

GEHL 4625 brak mocy?

Postprzez mechanior » 19 Paź 2011 00:56

jaki typ układu przeniesienia napędu jest w tej maszynie ?

aha... to jest skid steer... więc hydrostat na 2 pompach nawrotnych... cóż
jeśli pompy dają zbyt duże obciążenie dla silnika to albo silnik jest lichy albo pompy uszkodzone, jednak mam kilka sugestii:
czy "zdychanie" zależy od kierunku jazdy ?
w tego typu urządzeniach jazda stanowi największe obciążenie dla silnika, hydraulika robocza to tylko skromny dodatek - wystarczy porównać rozmiary pomp
ja bym jednak stawiał na słaby silnik
to znów wiąże się z kondycją pompy wtryskowej i wtrysków...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: GEHL 4625 brak mocy?

Postprzez mAlIbOr » 19 Paź 2011 19:37

Dzieki za zainteresowanie,

Ja też obstawiałem że silnik nie jest już pierwszej młodości ale dlaczego działał bez problemu i nagle jakiś problem. Strasznie wolno wchodzi w obroty ale jak zacznę ruszać manetką od łyżki to obroty podskakują do góry i zaczyna (w czasie ruchu łyżki) żwawo reagować na gaz. Mam takie wrażenie jak by cały czas silnik był obciążany pompą/pompami od skrętu. Czy to możliwe??

Pozdrawiam,

P.S. jak skończymy inwestycję pod koniec tygodnia i przywiozę ładowarkę do domu to nagram film i wrzucę na YouTube aby zaprezentować co się dzieje...

Awatar użytkownika
mAlIbOr
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Paź 2011 23:04

Maszyna: GEHL MAX 4625


GEHL 4625 brak mocy?

Postprzez mechanior » 19 Paź 2011 22:22

jeśli silnik wchodzi na obroty po poruszeniu funkcją to obciążenie pochodzi z pompy osprzętu, prawdopodobnie zawiesił się jej zawór regulacyjny, powinien być zaraz przy wejściu przewodu zasilającego z tejże pompy do rozdzielacza
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: GEHL 4625 brak mocy?

Postprzez mAlIbOr » 26 Paź 2011 16:16

Problem rozwiązany. Był dość błahy. Mianowicie okazało się że była przypadkowo zblokowana blokada przy pedałach dodatkowych funkcji, co skutkowało obciążeniem dla jazdy. Po ustawieniu pedału w pozycji neutralnej wszystko wróciło do normy :-)

Dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
mAlIbOr
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Paź 2011 23:04

Maszyna: GEHL MAX 4625


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej