wibako

Mustang 2054 '04 przy odpalaniu od razu jedzie

Mustang 2054 '04 przy odpalaniu od razu jedzie

Postprzez fabiannswp » 23 Sty 2024 15:05

Witam, mam taki problem w mustang 2054 2004 r. Rozrusznik cięzko kręci i jak odpali to przez chwilę ładowarka sama jedzie.Rozrusznik już przez to jest na wykończeniu. Na innym forum wyczytałem coś takiego
Wszystko wskazuje na to że w układzie hydrostatyki (napedu) nie jest utrzymywane ciśnienie spoczynkowe.W układzie są zawory które utrzymują olej w obwodzie pompa zasilająca-pompa jazdy.Pozwala to już po jednym obrocie wału korbowego silnika wytworzyc cisnienie w lini LS czyli w obwodzie sterowania wydajnością pompy tloczkowej jazdy.Gdy układ nie utrzymuje cisnienia,pompa tłoczkowa jest przestawiona na maksymalną wydajność bo brak cisnienia do przestawienia tarczy sterującej wydajnością.Dopiero po kilkudziesięciu obrotach układ sie odpowietrza i cisnienie w lini LS przestawia pompe jazdy na zero.Po prostu linia LS się spóżnia.

Dodam tylko że nie zawsze tak odpala, zdarza sie że bez problemu odpali. Zauważyłem że podczas gaszenia często drązki jazdy się ruszają i właśnie wtedy podczas odpalania występuje ten problem. Może ktoś na tym forum będzie wiedział o co chodzi, co sprawdzić itp. albo gdzie jest ten zawór utrzymujący ciśnienie.

fabiannswp
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 Sty 2024 20:52

Maszyna: Mustang 2054

Firma: FDB


Reklama

simmet

Re: Mustang 2054 '04 przy odpalaniu od razu jedzie

Postprzez mechanior » 31 Sty 2024 21:02

zacznij od regulacji systemu dźwigni
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej