wibako

Jaką maszyną wyczyścić staw?

Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez mikser1985 » 06 Lis 2011 14:14

Panowie mam do wyczyszczenia staw 50mx100m staw zarośnięty trzciną, podłoże torfowe podmokłe, ciężko spuścić wodę (obok jezioro) jaką koparke wybrać??

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Reklama

simmet

jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez zelasko » 06 Lis 2011 15:32

jedyna rada to linowka z przeciw waga spycharka

zelasko
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 14 Lis 2009 09:24
  • Miejscowość: poznan
  • Pochwały: 2

Re: jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez mikser1985 » 06 Lis 2011 16:57

tylko że linówka np. km251 tak daleko nie sięgnie ....

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez zelasko » 06 Lis 2011 17:30

50 na 100 50 czy to problem tylko lina troche wiecej

zelasko
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 14 Lis 2009 09:24
  • Miejscowość: poznan
  • Pochwały: 2

Re: Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez mikser1985 » 08 Lis 2011 21:32

ale która linówka tak daleko rzuci chyba że maszt będzie miała z 30 metrów nie widziałem takiej ...

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Re: Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez siekla1 » 11 Lis 2011 20:59

Do pogłębiania/czyszczenia zbiorników wodnych stosuje się pogłębiarki ssące czyli refulery.Mają głowicę urabiającą z pompą zasysającą urobek i odprowadzającą rurami na określoną, uzależnioną od mocy pompy odległość.Można coś takiego wynająć i napewno sobie poradzi. Można jeszcze próbować z koparką z wydłużonym ramieniem, jeżeli sięgnie do połowy zbiornika.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez Klawek » 11 Lis 2011 23:50

siekla1 napisał(a):Do pogłębiania/czyszczenia zbiorników wodnych stosuje się pogłębiarki ssące czyli refulery.

Tylko na takie oczko koszt transportu przewyższy koszt robocizny!!!
jak już są specjalne koparki pływające - takie podwozie pontonowe i to nimi się robi pogłębienia lub maszynami z długimi ramionami.

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Re: Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez siekla1 » 12 Lis 2011 00:42

Kolego Klawek napisz mi dlaczego koszt transportu refulera dla tej inwestycji miałby być wyższy od koparki pływającej?Aha i jak za pomocą tej koparki wydobędziesz i przerzucisz urobek?Pewnie na barkę, którą trzeba będzie też przetransportować, potem ją po załadunku przeciągnąc czymś do brzegu i rozładować/rozplantować.Koszty kosmos.
Refuler na takie oczko nie musi być duży, tak naprawdę dałoby się to sdiełać samemu jak ktoś ma pojęcie o co kaman.(a potem sprzedać)

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez Klawek » 12 Lis 2011 11:03

mikser1985 napisał(a):Panowie mam do wyczyszczenia staw 50mx100m

Klawek napisał(a):maszynami z długimi ramionami

to jest odpowiedz na pytanie w poście

siekla1 napisał(a):Kolego Klawek napisz mi dlaczego koszt transportu refulera dla tej inwestycji miałby być wyższy od koparki pływającej

ruflera trzeba ciągnąć z dużych odległości bo jest ich ogólnie bardzo mało, wynajm dzwigu, przygotowanie terenu pod dzwig żeby można było zwalić (płyty drogowe, podsypki, budowa drogi,itp.)
koparka pływająca porusza się o własnych siłach model z pływającym podwoziem, ewentualnie buduje się specjalną tratwę, stawia na nią koparkę tylko że maszynę wypusza się na taką odleglość by mogła sięgać do brzegu z urobkiem.

Ogólnie takie oczko jak kolega ma mozna swobodnie Km wyczyścić bez kombinowania (po 25m na stonę nie nie jest powalająca odległość aby doświadczony operator tego nie zrobił)
siekla1 napisał(a):Refuler na takie oczko nie musi być duży
ale
siekla1 napisał(a):Koszty kosmos

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Re: Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez siekla1 » 14 Lis 2011 20:18

Kolego Klawek: przeczytaj uważnie moje posty i potem dopiero wyciągaj wnioski. Dla ułatwienia w pierwszym poście na koniec napisałem, że można spróbować z koparką z długim ramieniem- jeżeli długość ramienia pozwoli na dosięgnięcie do środka zbiornika ale...kolega napisał że podłoże jest bagniste i torfiaste a taka maszyna naprawdę sporo waży i najprawdopodobniej zaraz się zapadnie i będzie tyle z czyszczenia.

Co do tego, że refuler trzeba sciągać z daleka...może masz rację, a może i nie bo kolega może mieć refuler niedaleko, narazie tego nie wiemy.Może być tak, że koszt transportu pływającej koparki będzie dużo wyższy albo i odwrotnie.No chyba, że w Twoich okolicach takie koparki stoją na każdym podwórku.

Koszty kosmos - tu też przeczytaj jeszcze raz o co chodzi i nie wyrywaj zdań z kontekstu

Do rozładunku małego refulera wystarczy mały 10 t dzwig, bo sam refuler na taki zbiornik będzie ważył ok 8 do 12 t i jest składany z kilku części.

Nie piszę tego posta bo o czymś tam gdzieś słyszałem.Miałem do czynienia zarówno z refulerem 50 t i 10 t, a także z kopaniem urobku koparkami gąsienicowymi i linowymi z barek i to na zbiorniku ponad 500ha.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez mikser1985 » 14 Lis 2011 22:26

może i racja ale takiego refulera w trzcine gdzie jest góra metr wody nie wpuszcze trzeba by chyba najpierw wykopać troszkę zbiornika, dodatkowo klient życzy sobie na środku wyspe :crazy:

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Re: Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez Robsson » 14 Lis 2011 23:09

Jak jest torf ciężko ci będzie zrobić z tego wyspe. Ja bym wstawił pompe aby obniżać poziom wody, z czego sie da zrobić wjazdy żeby sięgnąć środek np narzucać cos i na to materace jak jest miękko. Może torf nie jest głęboko to tak żle nie będzie, nieraz bywa że nie ma dna to wtedy tylko lekka koparka i druga do asekuracji i tylko linowa. Jak klient chce wyspe to może staw będzie chcial w kosztalcie ośmiornicy co znacznie ułatwi czyszczenie i efekt końcowy też lepszy

Robsson
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 13 Gru 2007 23:32
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Maszyna: JCB 4CX eco, JCB 220 Long


Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez mikser1985 » 15 Lis 2011 23:30

a co mówicie na koparke kroczacą .... nie za ciężka długie podpory tylko czy jest wstanie ujechac po takim torfowym dnie .... :faja:

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Jaką maszyną wyczyścić staw?

Postprzez korba71 » 15 Lis 2011 23:36

Podeslij jakiegos linka takiej koparki.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej