wibako

Opadająca tylna łyżka.

Opadająca tylna łyżka.

Postprzez Mar.jcb3cx » 21 Wrz 2017 16:25

Marka i model maszyny: Jcb 3cx eco
Rok produkcji: 2010
Numer seryjny: JCB3CX4TL02000809

Witam,
Problem polega na tym że wczoraj podczas pracy tyłem łyżka nagle sama zaczęła opadać, i nie ma siły w nabieraniu, maszyna stoi już w naprawie, sprawdzony był siłownik i jest ok, okazało się że uszkodzenie jest w rozdzielaczu chodzi o jakiś zawór, poinformowano mnie że kosztuje 1800zł netto, czy orientuje się ktoś że rzeczywiście tak mogą kosztować?

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Reklama

simmet

Opadająca tylna łyżka.

Postprzez ezsimo » 21 Wrz 2017 16:49

Jeśli uszkodzony masz zawór przeciążeniowy ARV w rozdzielaczu to koszt samej części nie powinien przekroczyć kilkuset PLN (na pewno nie więcej niż 1000 PLN). Byłoby łatwiej oszacować, gdybyś wiedział dokładnie o którą część chodzi. Jeśli po zamianie węży na siłowniku (lub rozdzielaczu w stronę siłownika łyżki) nabieranie działa OK a z kolei nie trzyma przy naciskaniu łyżką o ziemię, to wtedy uszkodzenie zaworu ARV w rozdzielaczu jest bardzo prawdopodobne. Warto też sprawdzić czy nic go nie zablokowało. Czasami może być to kwestia zabrudzenia lub pękniętej sprężynki (akurat nie wiem czy w 3cx z tego rocznika zawór ARV będzie rozbieralny).

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Opadająca tylna łyżka.

Postprzez Mar.jcb3cx » 21 Wrz 2017 17:05

Dokładnie zgadzam się że jeśli chodzi o zawór ARV to on nie kosztuje aż tyle, a własnie na razie nie wiem o jaki zawór chodzi na pewno nie ARV bo zostałem poinformowany przez tel dlatego też chciałem się zorientować czy może zawór który siedzi gdzieś głębiej w rozdzielaczu tyle będzie kosztował.

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Opadająca tylna łyżka.

Postprzez ezsimo » 21 Wrz 2017 17:17

Jeśli masz manualne sterowanie to nie ma innych zaworów, które mogłyby taki efekt powodować. Jeśli sterowanie na joysticki to jet jeszcze układ niskiego ciśnienia i może tam jest usterka ?

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Opadająca tylna łyżka.

Postprzez Mar.jcb3cx » 22 Wrz 2017 13:43

Sterowanie normalnie na wajchy, muszę czekać do jutra, jutro będę wiedział więcej.

-- Pią Wrz 22, 2017 1:40 pm --

Sytuacja wygląda tak że okazało się że to jednak zawór ARV i ponoć jeszcze jakiś zawór którego mi nie przedstawiono, widziałem tylko stary zawór ARV tego drugiego już nie który teoretycznie jest wymieniony bez żadnego potwierdzenia, rozmawiałem przez tel. z człowiekiem z interhandlera którego pytałem czy za otwieranie i zamykanie łyżki odpowiada jeszcze inny zawór, powiedział że raczej tylko ARV, więc kwota ponad 1800zł netto za te części wydaje się być jednak podejrzana.

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej