wibako

Nie działa obrót tylnego ramienia w JCB 3C

Nie działa obrót tylnego ramienia w JCB 3C

Postprzez ld84 » 01 Maj 2024 14:33

Witajcie. Nie działa obrót tylnego ramienia w JCB 3C. Siłownik i rozdzielacz nie ciekną. Węże są nowe. Po lewej stronie rozdzielacza są dwa zawory przelewowe, wymieniłem w nich oringi. Podczas sterowania obrotem czuć że wzrasta obciążenie silnika, a zawór przelewowy który jest poza rozdzielaczem działa. Tylne ramię nie jest zablokowane, da się ręcznie obrócić, jest swobodne. W rozdzielaczu w miejsce węży od obrotu wpiąłem węże od podpory i sterowanie podporą działa prawidłowo, podpora trzyma pozycję. Natomiast po wpięciu węży od obrotu do sekcji od sterowania podporą obrót dalej nie działa. Niestety nie mam jeszcze manometru żeby zmierzyć ciśnienie.
Ma ktoś pomysł jak to naprawić?
Tak wygląda rozdzielacz
1714565708443.jpg

1714565708428.jpg

ld84
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Paź 2022 08:50
  • Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

Maszyna: JCB 3C MK II

Firma: Użytek własny


Reklama

simmet

Re: Nie działa obrót tylnego ramienia w JCB 3C

Postprzez Doktor jcb » 01 Maj 2024 17:29

Może ktoś zbyt mocno ci zakucia nie wężach zacisną i olej nie przepływa.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Nie działa obrót tylnego ramienia w JCB 3C

Postprzez ld84 » 01 Maj 2024 18:27

W chwili awarii założone były stare węże. Jedne i drugie są drożne. Odkręciłem węże od siłowników i zauważyłem że sterując jednym wyjściem sekcji od obrotu olej leje się z obu węży. Co jest nie tak?

ld84
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Paź 2022 08:50
  • Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

Maszyna: JCB 3C MK II

Firma: Użytek własny


Re: Nie działa obrót tylnego ramienia w JCB 3C

Postprzez Doktor jcb » 02 Maj 2024 14:15

Olej będzie się łał z obu bo suwak kieruje przepływ oleju w jeden wąż i otwiera linie powrotną w której też płynie olej. Stary mocno rozdzielacz ale zobacz co masz pod tymi imbusami które są przy każdej sekcji. Mogą to być zawory podtrzymujące obciążenie. Dzięki nim używając jednej funkcji i po dodaniu drugiej nie na sytuacji że nastąpi chwilowe tąpnięcie ciężaru zanim się ciśnienia wyrównają. Zobacz na sekcji obrotu i najbliższe sąsiadujące. Nie koniecznie usterka tego zaworu będzie na sekcji obrotu.

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Nie działa obrót tylnego ramienia w JCB 3C

Postprzez ld84 » 02 Maj 2024 14:57

Dzisiaj wszystko wyjaśniło się. To nie jest usterka hydrauliczna. Siłowniki przesuwają listwę zębatą ale ta nie obraca ramienia. Ciekawe jak wałek pionowy z zębatką jest połączony z konikiem, wieloklin?

ld84
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Paź 2022 08:50
  • Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

Maszyna: JCB 3C MK II

Firma: Użytek własny


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej