wibako

Pytanie - Szybkozłącze w 3CX

Pytanie - Szybkozłącze w 3CX

Postprzez ralfik » 08 Sie 2010 20:41

Mam pytanie do posiadaczy mechanicznego szybkozłącza na tyle.
3 dni temu założyłem je na maszynę (oryginał JCB) i zauważyłem że teraz łyżka jest trochę niżej przez co nie mogę złożyć ramienia do takiej pozycji jak bez szybkozłącza i łyżka np.podczas jazdy cały czas opiera się od wewnątrz o ramię. Na dobrą sprawę muszę cały czas mieć lekko odsunięte ramie bo teraz łyżka nie mieści się między ramionami. Czy tak jest z każdym szybkozłączem czy może jakieś złe dobrałem do swojej maszyny?

ralfik
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 15 Maj 2007 23:41
  • Miejscowość: płn

Reklama

simmet

Postprzez ivi3 » 08 Sie 2010 21:21

Ja mam u siebie w 3CX z 2008 r mechaniczne szybkozlacze i nie mam problemow z lyzka.Zamyka sie na maxa nic sie nie opiera o osprzet koparkowy.Pracuje na nim z lyzka 60 i skarpowka i wszystko jest elegancko.Dziwne jakos bo nie mozesz szybkozlacza zle zalozyc ani zle zapiac lyzki,bo po zmianie musisz zalozyc recznie bolec i go zabezpieczyc,wiec troszke dziwna sytuacja. Dodam ,ze szybkozlacze jest fabryczne JCB.

Awatar użytkownika
ivi3
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Lis 2008 23:17
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez ralfik » 08 Sie 2010 21:30

muszę jeszcze spróbować trochę wysunąć teleskop i wtedy zamknąć. Może to trochę odsunie łyżkę od ramienia przy zamknietej pozycji

ralfik
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 15 Maj 2007 23:41
  • Miejscowość: płn

Postprzez ivi3 » 08 Sie 2010 22:34

U mnie wszystko dziala jak nalezy bez jakis tam sztuczek z teleskopem,czy wysuniety czy schowany czy zablokowany wszystko dziala tak jak pisalem post wyzej.....bez problemow.Wszystko sklada sie jak nalezy-nie odsuwam ramienia.Ciekawy twoj przypadek :)

Awatar użytkownika
ivi3
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Lis 2008 23:17
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez lukaszzbro » 08 Sie 2010 23:19

A może problem jest w łyżce nie oryginalnej ( większa, inny kąt itp.).
Niestety wadą szybko złączy jest to, że trochę odnoszą, no może oprócz patentu Kuboty z
"dziurawą łyżką''.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez Intramex » 09 Sie 2010 07:35

masz pewnie nieoryginalną łyżkę i kąty są trochę inne, co w przypadku sworzni nie grało roli teraz ma znaczenie. trzeba by odciąć uszy i zrobić nowe z prawidłowymi kątami.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Postprzez bartifeeli » 09 Sie 2010 13:29

Ja mam oryginalne złącze i łyżki, i na całkiem złożonym wysięgniku nie zamkne łyżki. Zęby zaryją w ramię dlatego muszę troche odchylic wysięgnik i wtedy zamknąć. Jak nie ma łyżka zębów lub jest to skarpówka, to sie normalnie zamyka na szybkozłączu.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez tomekfigura2 » 10 Sie 2010 20:16

U mnie też jest wszystko ok. ale o ile się orientuje to szybkozłącze można zamocować w dwóch pozycjach. Są dwa otwory do mocowania szybkozłącza. W pierwszej pozycji łyżka bardziej się zamyka ale jest mniejsza siła na zamykaniu. W drugiej pozycji jest odwrotnie. Otwory na ten sworzeń nie znajdują się na łyżce tylko na elemencie podobnym do bumeranga (znajduje się na końcówce ramienia) Niestety nie wiem jak ten element się nazywa
Ostatnio edytowany przez tomekfigura2, 12 Sie 2010 11:22, edytowano w sumie 1 raz

tomekfigura2
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 23 Mar 2010 19:50
  • Miejscowość: Łaziska Górne
  • Pochwały: 1

Postprzez ivi3 » 10 Sie 2010 21:40

Dokladnie,kolega wyzej ma racje,lyzke lub szybkozlacze mozna zamocowac w dwoch pozycjach.Chociaz u siebie mam zapieta na max zamkniecie,trzeba kiedys sprobowac druga mozliwosc.

Awatar użytkownika
ivi3
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Lis 2008 23:17
  • Miejscowość: Śląsk

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej