wibako

Hydraulika

Hydraulika

Postprzez komboj11122 » 03 Wrz 2010 15:11

Witam wszystkich, dzis powstał kolejny problem :!: . podczas przejazdu na budowe przestało działac opuszczanie przedniej łyzki ładowarkowej. wszystko inne działa OK. moge ja podniesc ale nie chce sie opuścić. podczas ruchu dzojstikiem w dól słychac syk hydrauliki a maszyna zachowuje sie tak jak by był juz maksymalny wysieg albo przeciazenie, a ramiełyzka stoi dalej w miejscu. sprawdzałem rozdzielacz i sa tam jakby hydrozawory do tych funkcji. mogł sie on zawiesic? lub pojsc sekcja rozdzielacza?-ale wtedy by ramie samo opadało chyba? :?: bo zadnego zaworu na przewodach nie ma. prosze o podpowiedzi forumowiczów. maszyna JCB3CX 2001r. na dzojstikach. pozdrawiam

komboj11122
Pomocnik operatora

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 14 Cze 2009 09:02
  • Miejscowość: Koszalin

Reklama

simmet

Postprzez Grześ » 03 Wrz 2010 16:15

Pomiędzy wężem a rozdzielaczem jest zawór spowalniający . Prawdopodobnie coś podeszło i zablokowało go .

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez komboj11122 » 03 Wrz 2010 19:31

nie widze takiego zaworu Grześ. wychodzi waż od przedniego rozdzielacza od czoła i rozdziela sie bezposrednio na prawy i lewy siłownik przedniej łyzki... bo ja obstawiam ze moze byc zaciety hydrozawor, jesli to sie tak nazywa, od cofania tłoczyska głownego ramienia. a mozesz mi opisac jak ten "zawor spowalniajacy" wyglada i czy on jest poprostu na luźno zamontowany na weżu...?

[ Dodano: Sob Wrz 04, 2010 4:22 pm ]
prawdopodobnie zacial sie zawor na listwie sterujacej rozdzielaczem. ale bez schematu sie nie obejdzie :? bo te joysticki namieszały troche. mam pytanie czy ktos posiada owy schemat połaczen? bardzo bym był wdzieczny!!!!

[ Dodano: Sro Wrz 08, 2010 8:50 pm ]
problem rozwiazany. tak jak myslałem, zaciety zawor na servo mechanizmie...
Ostatnio edytowany przez komboj11122, 04 Wrz 2010 20:58, edytowano w sumie 1 raz

komboj11122
Pomocnik operatora

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 14 Cze 2009 09:02
  • Miejscowość: Koszalin

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej