wibako

drżenie i rzucanie prawo - lewo koparką podczas jazdy

drżenie i rzucanie prawo - lewo koparką podczas jazdy

Postprzez seba » 12 Wrz 2010 14:18

Witam. Posiadam koparko-ładowarke 3cx 1994 r. i od niedawna podczas jazdy cała koparka drży i jest wyczuwalne uczucie tak jakby nią rzucało lewo-prawo... czyli tak jakby raz na mechaniźmie różnicowym załączało sie prawe a raz lewe koło. Jest to bardzo odczuwalne podczas jazdy po dziurach. Myślałem ze to wina tylnego mostu wiec go rozebrałem lecz okazało się że most jest ok.. nie ma zbytnich luzów ani opiłków w oleju. Wymieniałem również olej w skrzyni biegów i też nic.. żadnych opiłków. Dodam jeszcze że na wiosnę tego roku założyłem nowy wał pędny do tył i może on ma winę?

seba
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 23 Mar 2008 20:59
  • Miejscowość: Czarnków

Reklama

simmet

Postprzez tomekfigura2 » 12 Wrz 2010 21:46

mnie kiedyś koparka pływała po drodze i przyczyną było odkręcenie się 2 śrub siłownika skrętu. Drgań wtedy nie było ale nie zaszkodzi sprawdzić.

tomekfigura2
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 23 Mar 2010 19:50
  • Miejscowość: Łaziska Górne
  • Pochwały: 1

Postprzez Andrzej61 » 13 Wrz 2010 00:18

sprawdż czy przy zakładaniu nowego wału obie cześci wału zostały zsuniete własciwie tzn czy odpowiednie ramiona krzyżaków sa do siebie równolegle. Objawy które opisujesz swiadcza o nieprawidłowym polozeniu krzyżakow wzgledem siebie. Juz cos podobnego przerabiałem

Andrzej61
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 26 Lut 2007 19:40
  • Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 3Cx Contractor ,

Firma: Własna dzialalność


Postprzez bartifeeli » 13 Wrz 2010 09:12

Andrzej61 napisał(a):sprawdż czy przy zakładaniu nowego wału obie cześci wału zostały zsuniete własciwie tzn czy odpowiednie ramiona krzyżaków sa do siebie równolegle. Objawy które opisujesz swiadcza o nieprawidłowym polozeniu krzyżakow wzgledem siebie. Juz cos podobnego przerabiałem
ale z tego co pamietam, frez na rozsuwie wałka jest tak zrobiony, ze nie da sie przekrecic obu czesci wałka wzgledem siebie. Brak jest jednego roeka i inaczej nie złoży tych czesci niż prawidłowo.
Chyba, że czegos nie rozumiem w tym co napisales to podpowiedz cos wiecej, bo mam wrazenie, ze u mnie moze to pomoc w sytuacji, ktora opisalem w temacie z "betoniarką".
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez Andrzej61 » 13 Wrz 2010 11:41

Prawdę mowiąc nie wiem dokladnie jak jest z tymi frezami w jcb, moze jednak warto sprawdzić :). Spotałem taka sytuacje w fermecu 860 , Angole sprzedali maszyne nie mogąc sobie poradzic bo jeden "mechanik" przestawił krzyzaki wobec siebie. Maszyna własnie jeżdziła w opisany sposób.

Andrzej61
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 26 Lut 2007 19:40
  • Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 3Cx Contractor ,

Firma: Własna dzialalność


Postprzez seba » 13 Wrz 2010 21:20

Krzyżaki na tylnym wale sa na pewno dobrze ułożone i tam wszystko pasuje. Ale czy np. przyczyną może być miseczka która znajduje się na tylnym wale od strony mostu i jest ona przymocowana obejmą w której się kręci a powinna raczej się obracać wewnątrz miseczki na igiełkach ???

seba
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 23 Mar 2008 20:59
  • Miejscowość: Czarnków

Postprzez mechanior » 23 Wrz 2010 00:20

seba napisał(a):miseczka która znajduje się na tylnym wale od strony mostu i jest ona przymocowana obejmą w której się kręci a powinna raczej się obracać wewnątrz miseczki na igiełkach

wymień obejmę i krzyżak a także śruby obejmy, przestanie się wtedy obracać, samo obracanie raczej nie wibruje ale wywołane zostało zapewne przez zatarcie krzyżaka a wibracje może powodować luźny krzyżak, wyrobiony wieloklin łącznika suwliwego wału (luz promieniowy czyli jak wał jest założony do maszyny to góra-dół-lewo-prawo patrząc w kierunku jazdy) i tak jak napisaliście złe położenie krzyżaków względem siebie, niektóre wały nie posiadają zabezpieczenia przed nieprawidłowym montażem i można je złożyć pod różnym kątem
bartifeeli to sprawdź wszystkie krzyżaki i wielokliny, twierdziłeś że betoniarkę masz w moście a nie na wale :faja:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej