wibako

Pytanie - sygnalizator wysuniętych podpór -

Pytanie - sygnalizator wysuniętych podpór -

Postprzez ralfik » 20 Wrz 2010 21:21

Czy ktoś zetknął się w maszynach JCB z możliwością podłączenia jakiegoś czujnika aby piszczał w momencie włączenia biegu przy wysuniętych podporach lub tak samo przy ruszeniu podporami kiedy maszyna jest na biegu? czasem zdarza mi się (pewnie nie tylko mi)zostawić maszynę z włączonym przód lub tył podczas kopania tyłem i wtedy koła się obracają lub jeśli maszyna nie jest mocno uniesiona nie obracają - a ja mam obawy że w ten sposób zarypie zmiennik.

ralfik
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 15 Maj 2007 23:41
  • Miejscowość: płn

Reklama

simmet

Postprzez siekla1 » 20 Wrz 2010 21:47

Możesz pokombinować z "brzeczkiem" podobnym do tego który sygnalizuje otwarte drzwi w samochodzie, włączone światła itp. Trochę będzie z tym zabawy i nie wiem czy warto ale jak ktoś bardzo chce to nie ma rzeczy niemożliwych. Napewno trzeba będzie zamontować dodatkowy przekaźnik, trochę kabli itd i jeszcze umiejętnie wpiąć się w instalację. Nie polecam

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: Pytanie - sygnalizator wysuniętych podpór -

Postprzez Jarewa » 20 Wrz 2010 22:07

ralfik napisał(a):Czy ktoś zetknął się w maszynach JCB z możliwością podłączenia jakiegoś czujnika aby piszczał w momencie włączenia biegu przy wysuniętych podporach lub tak samo przy ruszeniu podporami kiedy maszyna jest na biegu? czasem zdarza mi się (pewnie nie tylko mi)zostawić maszynę z włączonym przód lub tył podczas kopania tyłem i wtedy koła się obracają lub jeśli maszyna nie jest mocno uniesiona nie obracają - a ja mam obawy że w ten sposób zarypie zmiennik.



Napisz sobie na szybie tylnej " Zobacz czy wyłaczyłeś napęd"

Gwarantuje że się nauczysz w ciągu dwóch miesięcy.
Ostatnio edytowany przez Jarewa, 21 Wrz 2010 14:23, edytowano w sumie 1 raz

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez ralfik » 20 Wrz 2010 22:11

jak robię tyłem to tylną szybę mam do pierwszych mrozów otwartą więc lipa...

ralfik
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 15 Maj 2007 23:41
  • Miejscowość: płn

Postprzez Jarewa » 21 Wrz 2010 17:43

ralfik napisał(a):jak robię tyłem to tylną szybę mam do pierwszych mrozów otwartą więc lipa...


No własnie ja takich ludzi nie rozumie. Tak bardzo boi się o zmiennik. A reszte ma w dupi...e.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez mechanior » 21 Wrz 2010 18:18

rozwiązanie zastosowane w CAT 428C i późniejszych, wyłącznik zamontowany na dźwigniach podpór powoduje włączenie szybkiego sygnału przy opuszczaniu maszyny z włączoną jazdą (całość układu znajduje się w przełączniku kierunku jazdy) ale często się to psuje (czujnik na dźwigniach lub układ w przełączniku kierunku)
z podstawową wiedzą na temat elektryki dałoby się coś takiego pochytać za pomocą kilku diod, przekaźników i mikroswitchy na dźwigniach podpór oraz wpięcia w układ sterowania skrzynią czyli w cewki jazdy...
jeśli nie to pozostaje pamiętać każdorazowo wyłączyć jazdę, zresztą mimo małego doświadczenia operatorskiego stwierdzam że po pewnym czasie występuje odruch "zerowania" zarówno przed obróceniem fotela jak i przed odpaleniem maszyny (znam takich co do mnie dzwonili że maszyna się zepsuła bo nie odpala a wystarczyło wyłączyć jazdę... kiedyś nawet pojechałem prawie 300 km do "awarii"... skończyło się nieomal linczem operatora ze strony właściciela maszyny....)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez nowaczek » 21 Wrz 2010 20:12

nowe jcb maja takie czujniki ,popytaj w serwisie

nowaczek
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 29 Cze 2009 18:29
  • Miejscowość: poland

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej