wibako

JCB 3cx po zalaniu

JCB 3cx po zalaniu

Postprzez marecki123 » 11 Paź 2010 21:59

witam, co myślicie dostalem oferte na zakup jcb 3cx po całkowitym zalaniu, maszyna nie pali oczywiście

jeszcze nie wiem czy jest przed czy po lifcie bo jej rocznik to 2003r

cena 11-12tys euro + przywóz

dostalem taką oferte od osoby ktora ma dojście w firmie ubezpieczeniowej we francji

co myślicie byłby bardzo duży problem z uruchomieniem? obstawiam że silnik pociągnął wody skoro taka cena

marecki123
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Paź 2010 14:28
  • Miejscowość: Rzeszów

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 11 Paź 2010 23:23

obstawiam silnik do remontu, elektryka nawet jeśli działa teraz to za jakiś czas zaczną się problemy, zalana skrzynia też może zaowocować problemami z ciśnieniem na pompie czy szczelnością sprzęgieł jazdy, wszystko zależy od czasu przebywania w wodzie oraz czasu postoju w unieruchomionym stanie, to nie woda jest groźna tylko korozja
mam pewne doświadczenie z zalanymi maszynami
jeśli udało się ją wyciągnąć po paru godzinach to po wymianie filtrów i olejów (w hydraulice i skrzyni 3-4 krotna wymiana) odpał i naprzód, maszyna działa do dziś bezproblemowo
jednak popowodziowe sprzęty leżą w wodzie tygodniami a co gorsza nie są reanimowane od razu i podczas postoju korozja czyni swoje w cylindrach silnika i pompach
12k€ to kusząca propozycja ale nawet 1000 eurasów to zbyt dużo za 8 ton złomu na kółkach na placu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez siekla1 » 12 Paź 2010 19:40

Miałem kiedyś taki przypadek w 3cx super bezpieczniki przy akumulatorze nie były przykręcone do klemy ale na jakimś kablu tylko na pasku leżało toto na dole skrzynki.Wszystko jakoś pokolejone i lutowane- totalna przeróbka.Okazało się,że uszczelka na skrzynce puszczała i woda dostawała się do skrzynki, otwory na dole były zapchane i mój bystry operator zajrzał tam dopiero jak już woda wylewała się górą.Od tego momentu problemy z elektryką były na porządku dziennym, wszystko albo się wypalało albo działało irracjonalnie.Elektryk był u mnie 3 razy w tygodniu, ciągle coś innego itd.Nie chciałbym widzieć maszyny po całkowity zalaniu, naprawdę nie warto.Szkoda nerwów.To tylko sama elektryka, o reszcie wspomniał Mechanior.Jedno pociąga drugie.To co zaoszczędzisz na maszynie to dołożysz 2 razy więcej.Ponadto raczej żaden normalny mechanik się za to nie będzie chciał zabrać z tego tytułu, że daje gwarancję a w tym wypadku napewno będzie to bardzo ryzykowne.Ty zamiast pracować będziesz ciągle kogoś szukał do napraw.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Postprzez Jarewa » 12 Paź 2010 19:58

Zawsze można odpicować i sprzedać z zyskiem.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez mechanior » 12 Paź 2010 20:06

taniej jednak jest ukraść i sprzedać na części...
Jarewa, doceniam twoje poczucie humoru ale plijjjzzzz... powstrzymaj się z takimi radami, pewnie i tak ktoś to zrobi ale może lepiej nie w Polsce...
ciekawe co byś zrobił jakby na ciebie trafiło z zakupem takiego ODPICA...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Jarewa » 12 Paź 2010 22:10

Tylko w polsce takie numery przechodzą. Chyba że jeszcze za granice wschodnią.

Ale to i tak nic z osobówkami jeszcze wieksze numery walą.

Oczywiście to był żart :D Ale znając życie i tak pojawi się w polsce jako mało śmigana przez rolnika :lol:

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez mechanior » 12 Paź 2010 22:23

taaaak, i to jest tragiczne "mało śmigana przez rolnika"...
co gorsza ludzie się na to nabierają...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez marecki123 » 16 Paź 2010 22:38

dzięki za pomoc, wiem zawsze tak wychodzi co tanie to później drogie niestety jest, nastawiam sie na zakup maszyny, to była jakaś alternatywa bo i rocznik dobry,

na wiosne bedzie trzeba coś podziałąć myślałem sam sobie bezpośrednio sprowadzić bo jak patrze na używane to 80% sprzętów ma 3tys motogodzin w 9 lat to tak jak z autami 10 letnie ma zawsze max 169tys km ;)

marecki123
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Paź 2010 14:28
  • Miejscowość: Rzeszów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej