wibako

Elektryka deski - zanika napięcie.

Elektryka deski - zanika napięcie.

Postprzez bartifeeli » 15 Paź 2010 22:53

Mam takie cosik ostatnio u siebie. Mianowicie wlaczam silnik czyli deska podswietlona i wszystko normalnie działa, nastepnie wlaczam dmuchawe nawiewu i wtedy gaśnie podswietlenie zegara, rozłącza jakis przekaźnik i nie dziala jazda, wskaźniki oraz nawiew. Reszta dziala czyli silnik, hydraulika, swiatła, radio.
Żeby wrociło do normy wystarczy wyłączyć i włączyć silnik/stacyjkę.
Gdzie szukać?

PS. Dżejka jak w podpisie.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Reklama

simmet

Postprzez Jarewa » 16 Paź 2010 18:06

Zanik masy. Ale z tego rocznika to nie podpowiem gdzie on się znajduje bo nie wiem. Szukaj gdzieś Między kabiną a konsolą.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez bartifeeli » 15 Lis 2010 17:50

Okazało sie, ze ktos z jakiegoś powodu przeciął kabel masowy pod licznikami i skręcil go z powrotem palcami i do tego słabo zaizolował. Zlutowałem owy przewód i wszystko jest jak należy jednak wskaźnik paliwa nadal ma wskazówke na obudowie tzn., jak jest ponad rezerwą, to wskazówka wędruje do konca skali aż opiera sie o obudowe a jak paliwa jest tak ze 20-30l (rezerwa), to wskazówka spada do zera aż oprze sie o "kołeczek".

Gdzie szukać - zegar czy pływak w zbiorniku? Mozna taki zegar dopasowac od jakiegoś innego sprzętu?
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez Jarewa » 15 Lis 2010 18:19

Na 99% pływak. Sprawdz onomierzem liniowość.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej