wibako

JCB 801.4

JCB 801.4

Postprzez lukasos » 26 Cze 2007 11:21

Witam!!!
Mam pytanie. w mini koparce JCB801.4 mam wyciek prawdopodobnie z obrotu. Mam już simering do wymiany i chciałbym go wymienić tylko nie wiem gdzie dokładnie on się znajduje. Czy mieliście już taki problem??
Prosze o podpowiedzi i wszelkie pomocne spostrzeżenia.
pozzdrawiam

lukasos
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 Cze 2007 11:18
  • Miejscowość: Gorlice

Reklama

simmet

Postprzez rafik » 15 Mar 2009 10:33

a po czym poznajesz ze z obrotu ? ja tez w jcb 8018 mialem wyciek spod kabiny , myslalem ze z obrotu , odkrecilem oslone spod spodu i okazalo sie ze w maszynie nie byl waz dokrecony , dodam ze maszyna ma dopiero 4 miesiace . Oprocz tego wszystkie sruby od gwiazd napedowych byly niepodokrecane , bo chyba nie mozliwe zeby sie same odkrecily ?
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Re: JCB 801.4

Postprzez IrBO » 08 Gru 2019 12:28

W mojej JCB 8017 olej kapie spod kabiny. Odkręcałem już kilka razy osłonę, ale ni cholery nic nie widzę. Kopareczka poleci na przegląd do profesjonalistów. Zastanawia mnie tylko taki nowy wyciek wskazany śrubokrętem na załączonym zdjeciu. Pojawił sie po pierwszych zimnych nocach z temperaturą ujemną. Maszyna kilka dni nie pracowała. Po uruchomieniu silnika na kilkanaście minut zaczęło kapać z tego miejsca (miejsce obok misy olejowej w samochodzie obrazowo określiłbym jako połączenie silnika ze skrzynią biegów) . Na zdjeciu widać pojawiającą się kroplę oleju ze szczeliny, która ma łagodne krawędzie i wygląda jakby była otworem fabrycznym. Po kilkugodzinnej pracy kapanie ustało, nie wiem czy po całkowitym ostudzeniu zaczęło kapać czy nie. Nie byłem w garażu. Wydaje mi się jakby ubyło oleju silnikowego. Czy mógł puścić uszczelniacz na wale lub na pompie?
Załączniki
DSC_0955.jpg

IrBO
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Wrz 2019 20:20

Maszyna: Kubota KX019-4 GL, JCB 8017

Firma: amator


JCB 801.4

Postprzez GMG94 » 10 Gru 2019 17:26

Wyciek z simmeringu pompy często spowodowany jest przez zbyt duże przecieki wewnątrz pompy (gdy pompa jest "wypracowana" w środku gubi olej który napiera na simmering uszkadzając go)

GMG94
Nowicjusz

Maszyna: C

Firma: Serwis


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: xmen oraz 11 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej